Houpací síť se stojanem

Relaxace a odpočinek.

ca. 2 300 CZK
ca. 2 300 CZK
ca. 3 500 CZK
ca. 4 600 CZK

Jak vybrat houpací síť se stojanem?

 • Houpací síť se stojanem je skvělým prostředkem k odpočinku a relaxaci, a to jak v domácím prostředí, tak i v přírodě.
 • Může sloužit pro 1 či více osob. Záleží především na hmotnosti stojanu, která je od 120 – 200 kg.
 • K houpací síti se stojanem můžete dokoupit také široký sortiment příslušenství, které vám poskytne v síti maximální pohodlní a komfort.

Materiál

Jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů. Materiál totiž ovlivňuje životnost samotné houpací sítě, ale také pohodlí uživatele.

Houpací síť

Co se týče samotné houpací sítě, bývá vyrobena z přírodních materiálů, jako je bavlna či len, popřípadě syntetika. Narazit můžete i na modely se speciálními membránami, které odolávají vlivu počasí. Nejčastěji se však setkáte s bavlnou, polyesterem a nylonem.

Vlákno HamacTex®
La Siesta Brisa Double wave

Stojan

Stojany pro houpací sítě bývají vyrobeny ze dvou druhů materiálu, kterými jsou dřevo a ocel. Dřevěné stojany bývají často vyrobeny ze smrku, modřínu nebo bambusu. Mívají vysokou stabilitu a jsou vhodné na zahradu i do interiéru. Nevýhodou je ale obtížnější údržba. Ocelový materiál má zase vysokou životnost, manipulace s ním je snadná, protože má nižší hmotnost, a dokonce si ho můžete nastavit podle vaší výšky.
Pojďme si tyto informace stručně shrnout:

Materiál Popis
Dřevo – vyroben ze smrku, modřínu či bambusu
  – vyžaduje údržbu
  – má dobrou stabilitu
Ocel – dlouhá životnost
  – nižší hmotnost
  – snadná manipulace
  – nižší cena
  – nastavení výšky

Velikost a nosnost

Před nákupem si promyslete, kdo bude houpací síť využívat, jestli děti nebo dospělí. Pro děti najdete na trhu sítě, které mohou sloužit i jako denní postýlka. Větší děti si v nich mohou pohodlně hrát. Pro dospělé je pak k dispozici výběr z několika velikostí, záleží, jestli se v síti budou houpat dva nebo jeden.

 • Hmotnost do 120 kg – stojan je určený na houpací sítě pro jednu osobu
Komplet
Amazonas Beach Set
 • Hmotnost do 160 kg – při tomto zatížení je již možné zavěsit síť, která je určená pro dvě osoby
 • Hmotnost do 200 kg – jsou vhodné i pro prostorné sítě určené celé rodině

Co se týče délky a šířky, standardní je délka 200 cm a šířka 120 cm. Máme na mysli plochu k ležení. Celkové délka sítě pak může přesahovat 300 cm.

Relaxační
Dema HG 320

Příslušenství

Většinou si pořídíte houpací síť se stojanem samostatně, protože se neprodávají s příslušenstvím. Pokud ale chcete pořídit pár drobností, které vám zpříjemní používání sítě, budou vás zajímat následující řádky. Můžete vybírat z těchto doplňků:

 • Matrace – Na některé sítě je možné pořídit matraci, díky které budete mít ještě větší komfort při odpočinku. Tyto matrace mívají speciální pratelné potahy.
 • Pláštěnka – V případě houpací sítě se stojanem není vůbec praktické neustále tento výrobek rozmontovávat a schovávat jej před počasím. Proto se nabízí pořídit si pláštěnku, která ochrání síť a částečně také konstrukci před nepříznivým počasím.
Kojenecká
La Siesta Dětská Yayita se stojanem
 • Polštářky – Jedná se o speciální polštářky, které k síti pohodlně uchytíte. Výhodou je, že vám během spánku například nespadnou na zem. Výhodou je, že některé modely mohou mít i voděodolný potah.
 • Stanový přístřešek – pokud patříte mezi dobrodruhy, kteří rádi stanují, ovšem neradi nocují na zemi, pak vám tento doplněk bude vyhovovat. Navíc vás ochrání před deštěm i sluncem.
 • Moskytiéra – Pokud si chcete dopřát klidný spánek venku v síti, jistě byste neradi, aby vás u něj rušily mouchy, včely, komáři či jiný hmyz. K tomu vám poslouží právě moskytiéra.
 • Zateplení – Jedná se o zateplení ze spodní strany sítě, takže vás ochrání proti chladu od země i z boku.

Cena

Když budete vybírat houpací síť se stojanem, měli byste si promyslet, jestli ji budete využívat pouze sporadicky nebo naopak často, podle toho také vybírejte kvalitu materiálu. Nezapomeňte, že čím roste kvalita, tím také cena.

 • Do 2 000 Kč – Pokud nejste příliš nároční, postačí vám klasická houpací síť se stojanem, který je převážně z oceli. Za takovou částku ale pořídíte kvalitní síť, která jistě splní svůj účel.
 • Nad 2 000 Kč – Pokud investujete větší obnos, můžete mít i stojan z masivního dřeva. Pokud investujete více než 4 000 Kč, můžete mít kromě základního vybavení také některé doplňky, většinou jsou to moskytiéry nebo polštářky.

Otázky a odpovědi

Jak správně ležet v houpací síti?

V případě, že si pořídíte síť s tyčí, která mívá obvykle výztuž ze dřeva, můžete na ní ležet podélně. Hlavu i nohy tak máte na obou koncích sítě. Jestliže však máte síť bez této výztuže, a ta rovnou přechází v upevňovací systém, doporučuje se ležet v ní diagonálně, což znamená, že se při houpání nepohybujete do boků, ale dopředu a dozadu. Je to bezpečnější, protože se do sítě nemůžete zamotat.

Od kterého výrobci houpací síť se stojanem pořídit?

Rozhodně si dávejte pozor na to, aby byl výrobce kvalitní a osvědčený od zákazníků. Při samotném výběru berte v potaz především kvalitní materiál, a to jak sítě, tak stojanu. Pro příklad můžeme uvézt kvalitní značky, kterými jsou například La Siesta či Amazonas.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Vlákno HamacTex®
Komplet
Relaxační
Kojenecká
Image
Produkt
La Siesta Brisa Double wave
Amazonas Beach Set
Dema HG 320
La Siesta Dětská Yayita se stojanem
Výrobce
La siesta
Amazonas
Dema
La siesta
Cena ca. 2 300 CZK ca. 2 300 CZK ca. 3 500 CZK ca. 4 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.