16 nejlepších houpacích sítí se stojanem 2023

Relaxace a odpočinek.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Zider Lime T

Jak vybrat houpací síť se stojanem

 • Houpací síť se stojanem je skvělým prostředkem k odpočinku a relaxaci, a to jak v domácím prostředí, tak i v přírodě.
 • Může sloužit pro 1 či více osob. Záleží především na hmotnosti stojanu, která je od 120 – 200 kg.
 • K houpací síti se stojanem můžete dokoupit také široký sortiment příslušenství, které vám poskytne v síti maximální pohodlní a komfort.

Houpací síť se stojanem - náš výběr

Zider Lime T
přečíst recenzi
Výrobce: Zider
Typ: houpací síť
Délka lůžka: 220 cm
Šířka: 160 cm
Linder Exclusiv
přečíst recenzi
Výrobce: Linder Exclusiv
Typ: houpací síť
Určení: pro 1 osobu
Materiál: polyesterová tkanina
Amazonas Star
přečíst recenzi
Materiál: 100% bavlna + polyester
Nosnost: 120 kg
Stojan: ano
La Siesta Brisa Double wave
přečíst recenzi
Výrobce: La siesta
Určení: pro dospělé
Materiál: polypropylen
Šířka: 160 cm

Houpací sítě se stojanem pro 2 osoby

Houpací sítě s ocelovým stojanem

Houpací sítě s dřevěným stojanem

Zobrazit kompletní nabídku houpacích sítí se stojanem

Jak vybrat houpací síť se stojanem

Materiál

Jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů. Materiál totiž ovlivňuje životnost samotné houpací sítě, ale také pohodlí uživatele.

Houpací síť

Co se týče samotné houpací sítě, bývá vyrobena z přírodních materiálů, jako je bavlna či len, popřípadě syntetika. Narazit můžete i na modely se speciálními membránami, které odolávají vlivu počasí. Nejčastěji se však setkáte s bavlnou, polyesterem a nylonem.

Houpací síť se stojanem
Zider Lime T

Stojan

Stojany pro houpací sítě bývají vyrobeny ze dvou druhů materiálu, kterými jsou dřevo a ocel. Dřevěné stojany bývají často vyrobeny ze smrku, modřínu nebo bambusu. Mívají vysokou stabilitu a jsou vhodné na zahradu i do interiéru. Nevýhodou je ale obtížnější údržba. Ocelový materiál má zase vysokou životnost, manipulace s ním je snadná, protože má nižší hmotnost, a dokonce si ho můžete nastavit podle vaší výšky.
Pojďme si tyto informace stručně shrnout:

Materiál Popis
Dřevo Vyroben ze smrku, modřínu či bambusu
  Vyžaduje údržbu
  Má dobrou stabilitu
Ocel Dlouhá životnost
  Nižší hmotnost
  Snadná manipulace
  Nižší cena
  Nastavení výšky

Velikost a nosnost

Před nákupem si promyslete, kdo bude houpací síť využívat, jestli děti nebo dospělí. Pro děti najdete na trhu sítě, které mohou sloužit i jako denní postýlka. Větší děti si v nich mohou pohodlně hrát. Pro dospělé je pak k dispozici výběr z několika velikostí, záleží, jestli se v síti budou houpat dva nebo jeden.

 • Nosnost do 120 kg – stojan je určený na houpací sítě pro jednu osobu
Houpací sítě se stojanem pro 2 osoby
La Siesta Flora FLH 18-2
 • Nosnost do 160 kg – při tomto zatížení je již možné zavěsit síť, která je určená pro dvě osoby
 • Nosnost do 200 kg – jsou vhodné i pro prostorné sítě určené celé rodině

Co se týče délky a šířky, standardní je délka 200 cm a šířka 120 cm. Máme na mysli plochu k ležení. Celkové délka sítě pak může přesahovat 300 cm.

Houpací sítě s ocelovým stojanem
Malatec 10198 Hamak

Příslušenství

Většinou si pořídíte houpací síť se stojanem samostatně, protože se neprodávají s příslušenstvím. Pokud ale chcete pořídit pár drobností, které vám zpříjemní používání sítě, budou vás zajímat následující řádky. Můžete vybírat z těchto doplňků:

 • Matrace – Na některé sítě je možné pořídit matraci, díky které budete mít ještě větší komfort při odpočinku. Tyto matrace mívají speciální pratelné potahy.
 • Pláštěnka – V případě houpací sítě se stojanem není vůbec praktické neustále tento výrobek rozmontovávat a schovávat jej před počasím. Proto se nabízí pořídit si pláštěnku, která ochrání síť a částečně také konstrukci před nepříznivým počasím.
Houpací sítě s dřevěným stojanem
Houpací síť s dřevěným stojanem CHILLOUNGE® greenbay
 • Polštářky – Jedná se o speciální polštářky, které k síti pohodlně uchytíte. Výhodou je, že vám během spánku například nespadnou na zem. Výhodou je, že některé modely mohou mít i voděodolný potah.
 • Stanový přístřešek – pokud patříte mezi dobrodruhy, kteří rádi stanují, ovšem neradi nocují na zemi, pak vám tento doplněk bude vyhovovat. Navíc vás ochrání před deštěm i sluncem.
 • Moskytiéra – Pokud si chcete dopřát klidný spánek venku v síti, jistě byste neradi, aby vás u něj rušily mouchy, včely, komáři či jiný hmyz. K tomu vám poslouží právě moskytiéra.
Houpací síť se stojanem
Linder Exclusiv
 • Zateplení – Jedná se o zateplení ze spodní strany sítě, takže vás ochrání proti chladu od země i z boku.

Cena

Když budete vybírat houpací síť se stojanem, měli byste si promyslet, jestli ji budete využívat pouze sporadicky nebo naopak často, podle toho také vybírejte kvalitu materiálu. Nezapomeňte, že čím roste kvalita, tím také cena.

 • Do 2 000 Kč – Pokud nejste příliš nároční, postačí vám klasická houpací síť se stojanem, který je převážně z oceli. Za takovou částku ale pořídíte kvalitní síť, která jistě splní svůj účel.
Houpací sítě se stojanem pro 2 osoby
Hanscraft HANSCRAFT Houpací síť pro dvě osoby se stojanem Vivere Combo, Tropical
 • Nad 2 000 Kč – Pokud investujete větší obnos, můžete mít i stojan z masivního dřeva. Pokud investujete více než 4 000 Kč, můžete mít kromě základního vybavení také některé doplňky, většinou jsou to moskytiéry nebo polštářky.

Otázky a odpovědi

Jak správně ležet v houpací síti?

V případě, že si pořídíte síť s tyčí, která mívá obvykle výztuž ze dřeva, můžete na ní ležet podélně. Hlavu i nohy tak máte na obou koncích sítě. Jestliže však máte síť bez této výztuže, a ta rovnou přechází v upevňovací systém, doporučuje se ležet v ní diagonálně, což znamená, že se při houpání nepohybujete do boků, ale dopředu a dozadu. Je to bezpečnější, protože se do sítě nemůžete zamotat.

Od kterého výrobci houpací síť se stojanem pořídit?

Rozhodně si dávejte pozor na to, aby byl výrobce kvalitní a osvědčený od zákazníků. Při samotném výběru berte v potaz především kvalitní materiál, a to jak sítě, tak stojanu. Pro příklad můžeme uvézt kvalitní značky, kterými jsou například La Siesta či Amazonas.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku houpacích sítí se stojanem