Vibrátor

Okořeňte svůj sexuální život.

ca. 600 CZK
ca. 3 800 CZK
ca. 400 CZK
ca. 500 CZK
ca. 2 400 CZK

Jak vybrat vibrátor

 • Typy – vibrátory lze rozdělit podle toho, na kterou erotogenní zónu nejlépe působí.
 • Účel – aktivit, kterým se za pomoci vibrátoru můžete věnovat je celá řada. Z toho důvodu je účel použití zpravidla prvotním parametrem, nad kterým je třeba se zamyslet.
 • Velikost – správná velikost je v souvislosti s vibrátory velmi důležitá. Vztahuje se na délku i průměr sexuální pomůcky.
 • Tvar – tvarů vibrátorů je celá řada a každý z nic může působit jinak, každý je vhodný k jinému účelu.

Typy

Vibrátory lze rozdělit podle toho, na kterou erotogenní zónu nejlépe působí:

 • Na klitoris – patří sem klasické vibrátory s vibračním výběžkem a womanizery (podtlakové vibrátory)
 • Na G-Bod – vibrátory se vyznačují tlustší a zahnutou špičkou
 • Na anál – pro tyto vibrátory je specifické jejich zakončení, které je zabezpečené proti kompletnímu vsunutí
 • Na masáž prostaty – typ vibrátoru pro muže
 • Na masáž bradavek – zpravidla se používá i na masáž jiných erotogenních zón
Elegantní vzhled
Satisfyer Pro Traveler

Účel

Aktivit, kterým se za pomoci vibrátoru můžete věnovat je celá řada. Z toho důvodu je účel použití zpravidla prvotním parametrem, nad kterým je třeba se zamyslet. Díky tomu pak vyberete ten pravý. Možnosti jsou následující:

 • Masturbace – nejvhodnější jsou tzv. pulzátory, které pulzují směrem dopředu a dozadu a tím napodobují soulož; vibrátory na klitoris, díky kterým dosáhnete vrcholu ve velmi krátké době
 • Předehra – vibrátory s dálkovým ovládáním jsou ideální pro předehru, partner vás může naladit, nebo i vy jeho, ještě než se vás poprvé dotkne
 • Erotické hry – k tomuto účelu se hodí prakticky jakýkoli vibrátor s ohledem na to, co má váš protějšek nejraději; pokud vaše erotické hraní probíhá i na veřejnosti, zcela jistě využijete již zmiňované pomůcky na dálkové ovládání nebo chytré vibrátory ovládané mobilním telefonem.
 • Masáže – pro erotickou masáž vám nesmí v ložnici chybět vibrační masážní hlavice
 • Soulož – v tomto případě využijete vibrátory určené párům ve tvaru C s dálkovým ovládáním nebo strap-on vibrátor (připínací penis), který je vhodný i pro lesbické páry

Víte, že…?

První vibrátory se objevily zhruba na konci 19. století a původně fungovali jako lékařská pomůcka. Prostřednictvím dráždění ženských genitálií se léčily bolesti různého původu, hysterie, ale také poruchy trávení nebo duševní poruchy.

Pulzující
Womanizer Premium

Velikost

Správná velikost je v souvislosti s vibrátory velmi důležitá. Vztahuje se na délku i průměr sexuální pomůcky. V případě příliš velké varianty vás místo rozkoše může čekat bolest, pokud vyberete naopak extrémně malý, nedočkáte se pravděpodobně vůbec ničeho. Při výběru velikosti můžete zohlednit vaše osobní preference, sexuální zkušenost nebo např. účel použití. Jiné rozměry si vybere žena před porodem a jiný po porodu.
Obecně je velikost vibrátorů vysoce individuální záležitost a někdy je potřeba vyzkoušet více možností než najdete tu pravou.

Tvar

Tvarů vibrátorů je celá řada a každý z nic může působit jinak, každý je vhodný k jinému účelu. Níže se dozvíte alespoň o některých variantách, které na našem trhu najdete.

Oboustranný, dvojitý

Tyto vibrátory jsou nejvhodnější pro předehru nebo samotnou soulož. Jedná se o spojení klasického vibrátoru a masážní hlavice. Ta vám díky silným vibracím zprostředkuje masáž klitorisu nebo i celého těla. Vibrátor zajistí vyvrcholení drážděním vaginálních erotogenních zón, ale především bodu G.
Druhá varianta těchto vibrátorů jsou oboustranná didla pro lesbický sex, případně dvojitý průnik.

Masážní
Durex Intense Pure Fantasy

Realistický

Jedna z opravdu vhodných variant pro masturbaci, která zajistí dráždění bodu G a vaginální orgasmus. Vibrátory se vyznačují anatomickým tvarem penisu s žilnatým povrchem, autenticky tvarovaným žaludem, případně varlaty. Některé dokonce simulují ejakulaci. Mohou a nemusí být opatřeny přísavkou, kterou lze připevnit k jakémukoli povrchu.

Rabbit (králíček)

Tento typ si zamilují ženy, které mají problém dosáhnout vaginálního orgasmu. Rabbit vibrátory mají speciální výběžek ke dráždění klitorisu se speciálním motorkem. Vibrátor se tak věnuje všem bodům, které zaručí i několikanásobný orgasmus.

Minivibrátory

Minivibrátory, jak už název napovídá, disponují malými rozměry, tak akorát do kabelky. Jsou vhodné zejména pro ženy, které jsou v této oblasti začátečnicemi, ale využijete ho i na cestách. Malý rozměr je doplněn intenzivnějšími vibracemi.
Vibrátory na prst do této kategorie nesporně patří a využijete je např. při předehře.

Hypoalergenní
Vibe Therapy Zest

Vibrační kalhotky

Hodí se pro nejrůznější erotické hry, předehru, ale hlavně hrátky na veřejnosti. Zpravidla se prodávají v luxusním krajkovém provedení. Mají v sobě otvor, do kterého se vkládá minivibrátor na dálkové ovládání. To je bezdrátové a mívá dosah i 10 metrů. Ovládání v rukou partnera pak přináší potěšení v nejrůznějších a ideálně nejméně vhodných situacích. Kalhotky je možné nosit i samostatně.

Materiál

Všechny materiály, které se používají k výrobě erotických pomůcek, jsou podle nařízení EU bez ftalátů nebo jiných zdravotně závadných látek.

Silikon, lékařský silikon

Přírodní a hypoalergenní materiál používaný ve zdravotnictví, kosmetice nebo při výrobě hraček. Vyznačuje se svou hebkostí. V současnosti se jedná asi o nejoblíbenější materiál pro výrobu vibrátorů. Při jeho používání dejte pozor na výběr lubrikačních gelů. Nelze použít ty, které jsou na silikonové bázi.

S mobilní aplikací
Lovense Lush

Přírodní

Jedná se o speciální typy vibrátorů ze dřeva, skla nebo kovu. Oblíbené jsou zejména vibrátory skleněné. Tyto výrobky jsou určeny pro znalce v oboru a ty z vás, kteří chcete vyzkoušet něco výjimečného.

Další

Z dalším materiálů lze jmenovat např. plast, PVC nebo nature skin. Tyto vibrátory ale v dnešní době nejsou tak populární.

Ceny a výrobci

V tabulce níže najdete nabídku některých typů vibrátorů i s jejich výrobci a cenovým rozpětím. Ceny se liší v souvislosti s velikostí, zvoleným materiálem, provedením, případnými funkcemi atd.

Minivibrátory We-Vibe Rianne s Od 64,- Kč do 2000,- Kč
Pulzátory Fun Factory YOU2TOYS Od 1000,- Kč do 6000,- Kč
Strap-on Doc Johnson Pipedream Od 200,- Kč do 7000,- Kč
Vibrátor na bradavky Pretty Love California Exotic Novelties Od 650,- Kč do 2000,- Kč

Otázky a odpovědi

Je možné koupit vibrátor pro muže?

Vibrátory jsou sexuální hračky vhodné především pro ženy. Vibrátory určené mužům jsou k dostání také, zastoupeny jsou však v mnohem menším počtu. Tyto vibrátory lze použít k autoerotice i během párového styku. Jejich úkolem je stimulovat oblast pod varlaty a prostatu.

Jak se vibrátory napájí?

Velké množství vibrátorů je možné opakovaně nabíjet stejně jako jiná zařízení. Nabíječka je k vibrátoru připevněna pomocí malých magnetů, také nabíjecí vibrátory mají tedy hladký a celistvý povrch. Tento způsob je oblíbenější než napájení pomocí běžných baterií. Pokud do vibrátoru vložíte levné nekvalitní baterie, nemusí být vibrace dostačující a mnohdy se vibrátor ani nerozběhne.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Elegantní vzhled
Pulzující
Masážní
Hypoalergenní
S mobilní aplikací
Image
Produkt
Satisfyer Pro Traveler
Womanizer Premium
Durex Intense Pure Fantasy
Vibe Therapy Zest
Lovense Lush
Výrobce
Satisfyer
Womanizer
Durex
Vibe Therapy
Lovense
Vibrace
Určení
pro ženy
pro ženy
pro ženy
pro ženy
Vaginální, Klitoriální, G-bod
Celková délka
10 cm
15.5 cm
15.5 cm
16.5 cm
18 cm
Cena ca. 600 CZK ca. 3 800 CZK ca. 400 CZK ca. 500 CZK ca. 2 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.