Vozík za zahradní traktor

Pro majitele velkých zahrad.

ca. 9 500 CZK
ca. 5 700 CZK
ca. 6 500 CZK
ca. 7 000 CZK

Jak vybrat vozík za zahradní traktor

  • Vozík za zahradní traktor vám poslouží, především pokud máte větší zahradu. Díky němu budete mít vždy na své zahradě uklizeno. Slouží nejen k odvážení nepořádku, ale také v něm můžete převážet dřevo, seno či cokoliv jiného.
  • Na výběr máte z několika velikostí, před nákupem si tedy promyslete, co budete do vozíku nakládat, převážet apod.
  • Tento produkt se vyrábí většinou z ocelového plechu, který často bývá kvalitně pozinkován, a to kvůli životnosti. Někdy se setkáte také s menšími modely, jejichž korba může být zhotovena také z kvalitního plastu.
  • Dávejte si při nákupu pozor na to, aby váš zahradní traktor byl kompatibilní s vámi vybraným vozíkem. Některé modely jsou totiž přímo určené pro konkrétní značky či typy modelů.

Velikost

Důležitým parametrem pro výběr vozíku za zahradní traktor, je zcela bez pochyby jeho velikost. Proto byste měli vědět, co ve vozíku budete převážet.

  • U většiny modelů se délka vozíku pohybuje v rozmezí 1 – 2 metry.
  • Šířka bývá zpravidla mezi 70 cm– 1 m.
  • V některých případech není na škodu znát také výšku vozíku, ta je většinou okolo 30 – 70 cm.
Multifunkční
SHARK GARDEN 300, vozík za čtyřkolku, zahradní traktůrek, černý (800-SB1W-BL) 800-SB1W-BL

Pojďme si tyto údaje stručně shrnout do následující tabulky:

Délka 1 – 2 m
Šířka 70 cm – 1 m
Výška 30 – 70 cm

Nosnost

Měli byste se zaměřit také na to, co chcete ve vozíku převážet. Podle toho totiž zjistíte, jakou potřebujete, aby měl vozík nosnost. Na převážení sena nebo listí se zbytkem nepořádku ze zahrady, vám postačí rozhodně nižší nosnost, než na převážení dřeva nebo jiného těžkého materiálu. Obvykle se nosnost vozíku pohybuje v rozmezí 100 – 400 kg. Narazit ale můžete i na některé modely, které uvezou i 700 kg náklad.

Materiál

Co se týče materiálu, ten je u velké většiny stejný. Vozík za zahradní traktor se totiž z velké části vyrábí z ocelového plechu, který může být dále pozinkovaný, a to kvůli delší životnosti vozíku. Setkáte se ale s některými modely, jejichž korba je z části vyrobena z kvalitního plastového materiálu. U malých vozíků většinou konstrukce není tak bytelná, jako u větších modelů. Proto si vždy dávejte pozor, aby byl materiál kvalitní.

S adaptérem
SHARK GARDEN 150 vozík za čtyřkolku, zahradní traktůrek, s adpatérem na tažné, černý (800-SE1W-BL) 800-SE1W-BL

Víte, že…?

U větších modelů je zadní část korby většinou sklápěcí, vyklápěcí nebo rovnou vyjímatelná. To oceníte především při nakládání a vykládání materiálu.

Kola

U malých modelů mohou být kola volně otočná. Větší vozíky už mají větší kola s pneumatikou. Tloušťka pneumatiky závisí především na nosnosti a velikosti vozíku. Dezén pneumatik bývá většinou šetrný k trávníku. U některých kol se setkáte s valivými ložisky, která jsou utěsněna proti prachu a vlhkosti, stejně jako u „auto kol“.

Kompatibilita

Na trhu se pohybuje opravdu pestrá škála výrobců vozíků za zahradní traktor. Proto dávejte při nákupu pozor na to, aby byl vámi vybraný vozík kompatibilní s vaším zahradním traktorem. Některé modely jsou univerzální a pasují k většině traktorů, jiné jsou zase určené přímo pro konkrétní značku.

Dostupný
Zahradní vozík za traktůrek

Design

Na dnešním trhu se setkáte s různými vzhledy vozíků. Můžete volit mezi klasikou, elegancí či barevností. K dispozici vám jsou klasické stříbrné vozíky, elegantní černé či šedé nebo pak můžete dát přednost barevné variantě jako je červená, žlutá nebo například oranžová.

Výrobci

Jestliže vám to finance dovolí, vybírejte dražší modely od kvalitních a uznávaných výrobců. Na trhu takové výrobce bez problémů najdete. Pro příklad můžeme uvézt značky Stiga, Vares nebo Seco, se kterými chybu neuděláte.

Cena

Pojďme si říci, kolik vás vozík za zahradní traktor bude stát. U menších typů, jejichž nosnost je cca do 300 kg, počítejte s cenou do 10 000 Kč. Jestliže si chcete pořídit větší vozík, jehož nosnost může být okolo 500 kg, pak počítejte s cenou nad 10 000 Kč, většinu modelů pořídíte okolo 12 000 – 13 000 Kč.

Sběrný
Sběrný vozík za zahradní traktor (73141)

Otázky a odpovědi

Jaká je hmotnost vozíku za zahradní traktor?

Hmotnost záleží především na velikosti vozíku. Menší modely váží většinou okolo 20 – 30 kilogramy. Větší vozíky mají hmotnost přibližně mezi 40 -50 kg. Setkáte se i se stroji, které váží až 70 kg, to už velké vozíky.

Z jakých komponentů se vozík za zahradní traktor skládá?

Vozík se skládá zpravidla z kompletní korby, dále je součástí také kompletní náprava včetně nábojů kol, samozřejmostí jsou kompletní kola (2 kusy), dále pak přední oj a v neposlední řadě také jednoduchý systém zajištění korby včetně madla sklápění nebo vyklápění.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.