Nejlepší vypalovače plevele 2024 a jak vybrat

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
MEVA Piezo KP18006
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat vypalovač plevele

  • Vypalovač plevele je v posledních letech u zákazníků velmi oblíbený. Odstraňuje plevel pomocí horkého vzduchu, obejdete se tak bez chemických přípravků. Vypálený plevel do několika dnů uhyne.
  • Můžete jej napájet buď elektřinou, nebo dobíjením baterie.
  • Tento přístroj dosahuje výkonu 1 500 – 2 000 W.
  • Cenově se tento výrobek pohybuje v rozmezí 300 – 2 000 Kč.

Vypalovač plevele - náš výběr

MEVA Piezo KP18006
přečíst recenzi
Výrobce: Meva
Zobrazit více
MEVA Piezo KP18006 je vypalovač plevele, který funguje na odtlačné kartuše 227g typu MEVA KP02002. Spotřeba činí 180 g/h a výkon je 2,5 kW. Jeho hmotnost je 440 kg a lze jej použít na podpalování krbů či grilů. Kartuši je třeba zakoupit zvlášť.
Zobrazit méně
Asist AE6V200E
Výrobce: Asist
Příkon: 2000 W
Délka kabelu: 1.8 m
Zobrazit více
Asist AE6V200E je nástroj s třemi funkcemi: vypalovačem plevele, rozpalovačem grilů a horkovzdušnou pistolí. Umožňuje likvidaci plevele pomocí tepla až 650 °C. Zařízení pracuje s napětím 230-240V, má maximální příkon 2000W a maximální průtok vzduchu 500L/minutu.
Zobrazit méně
MSW MSW-THERMO 2000
Výrobce: MSW
Hmotnost: 1.3 kg
Příkon: 2000 W
Napětí: 230 V
Délka kabelu: 1.8 m
Zobrazit více
Vypalovač plevele od MSW generuje teplotu 650 ℃, což umožňuje odstranění různých typů porostu. Má ochranu proti přehřátí a výstřelovou trysku, která zajišťuje přesnou cílení. Jeho kapacita je dostatečně vysoke k odstranění plevele na různých površích, včetně zahrady a terasy.
Zobrazit méně
Hecht 2212
přečíst recenzi
Výrobce: Hecht
Hmotnost: 1.4 kg
Příkon: 2000 W
Zobrazit více
Výrobek Hecht 2212 je tří v jednom nástrojem, který kombinuje elektrický vypalovač plevele, horkovzdušnou pistoli a rozfoukávač grilů. Komponenty jsou snadno oddělitelné a hlavice je otočná. Zařízení má dvě nastavitelné teplotní úrovně 80/650 °C a průtok vzduchu 500 l/min. Součástí balení jsou koncové nástavce.
Zobrazit méně
PowerPlus POWXG6611
přečíst recenzi
Výrobce: POWERPLUS
Hmotnost: 1 kg
Příkon: 2 W
Délka kabelu: 1.9 m
Zobrazit kompletní nabídku Vypalovač plevele

Jak vybrat vypalovač plevele

Ovládání

Můžete být klidní, vypalovač plevele se vesměs ovládá intuitivně. Většinou se spouští jistým druhem tlačítka. Téměř všechny přístroje mají ideální délku rukojeti, abyste se při práci nemuseli hrbit. Některé dokonce mají rukojeť teleskopickou, kterou přizpůsobíte své výšce. Použití je pak snadné. Zacílíte na plevel a spustíte přístroj. Ten začne plevel odstraňovat.

Vypalování plevele

Plevel lze vypalovat také plynovým hořákem, iStock / gabort71

Napájení

Při výběru odstraňovače plevele je nutné zohlednit jeho způsob napájení. Zásadní rozdíl je mezi aku přístroji na baterii a elektrickými přístroji s přívodním kabelem.

  • Aku přístroj vám dodá svobodu pohybu, ale omezený čas používání. Také musíte předem myslet na to, že přístroj použijete a baterii nabít.
  • Elektrický přístroj je vybaven přívodním kabelem, který bývá u zahradnických přístrojů velmi krátký. K jeho použití tak budete potřebovat prodlužovací přívod. Tahání kabelu po dvoře však může práci s odstraňovačem znepříjemnit. Na druhou stranu s ním můžete pracovat neomezeně dlouho, nehrozí, že se vybije.
Typ napájeníPozitivaNegativa
AkuSvoboda pohybuOmezený čas provozu
  Nutnost nabití
ElektrickéNeomezená doba používáníPřívodní kabel
  Většinou potřeba prodlužovacího přívodu

Víte, že…?

Výhodou vypalovače plevele je efektivita a multifunkčnost zařízení, které můžete použít i jako horkovzdušnou pistoli. Nevýhodou je, že je elektrický a je nutné jej zapojit do zásuvky. Pozor na období sucha, je zde riziko vzniku požáru.

Hmotnost

Vypalovač plevele
MEVA Piezo KP18006

Co se hmotnosti týká, platí tu pravidlo, které říká, čím lehčí, tím lepší. Ocení to vaše ruce i záda. S lehkým přístrojem okolo 1 kg se vám bude snadno pracovat i manipulovat. Je ale třeba zohlednit napájení odstraňovače. V případě, že je napájen baterií, je třeba počítat s větší hmotností. Odměnou vám ale bude naprostá volnost pohybu.

Výkon

Dalším důležitým parametrem při výběru tohoto výrobku, je výkon. Ten se pohybuje mezi 1500 a 2000 W. Obecně platí, že čím výkonnější přístroj je, tím je efektivnější. Pokud tedy chcete dosáhnout větší efektivity, zvolte přístroj s vyšším výkonem.

Teplota

U tohoto přístroje by vás měla zajímat také teplota. Horkovzdušné vypalovače dosahují maximální teploty přibližně 600°C, ale setkat se můžete s modely, jejichž teplota dosahuje až 1 000°C. Některé typy mají různé stupně ohřevu. Pro dobrý výkon přístroje je dobré zvolit model, který má alespoň 2 stupně ohřevu.

Plevel v dlažbě

Vypalovače zatočí s plevelem v dlažbě i na jiných místech, iStock / Simona Attanasio

Stupně ohřevu

Vypalovač plevele
Asist AE6V200E

Odstraňovač plevele, který využívá horký vzduch, má jeden nebo více stupňů ohřevu podle teploty, které dosahuje. Základní a maximální teplota je asi 600°C. Některé typy lze nastavit také na 50, 150 a 300°C. Ideální je vybrat přístroj s nastavitelnou teplotou, neboť má pak univerzální využití.

Výrobci a cena

Nezapomeňte, že je vždy dobrou volbou zvolit kvalitního výrobce, který je mezi zákazníky osvědčený. Mezi takové značky, které se pohybují na trhu, je například Hecht, Gloria nebo Verdemax.
Částka, kterou utratíte za vypalovač plevele je poměrně široká. Jedná se o rozmezí zpravidla 300 – 2 000 Kč. Jestliže se rozhodnete koupit levnější model, měli byste počítat s nižším výkonem i teplotou. Většinou se tyto typy využívají na menší plochy. Pro větší plochy jsou vhodnější vypalovače s vysokým výkonem i teplotou. Jejich cena se pohybuje většinou mezi 1 000 – 2 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat vypalovač plevele?

Při výběru vhodného vypalovače plevele si nejprve rozmyslete, jaký způsob napájení chcete zvolit. Dále se zaměřte na maximální výkon a teplotu přístroje. Nezapomeňte si rozmyslet, kolik stupňů ohřevu požadujete. V neposlední řadě zvolte kvalitního výrobce.

Z jakého materiálu se vypalovač plevele vyrábí?

Materiál je bezpochyby další důležitou součástí přístroje. Většinou se jedná o kombinaci oceli a plastu. Dejte si pozor na to, aby oba dva tyto materiály byly kvalitní. Prodloužíte tak životnost tohoto přístroje.
Zobrazit kompletní nabídku Vypalovač plevele