Zahradní lehátko

Pohovte si na lehátku - polohovatelné, skládací nebo stabilní.

ca. 900 CZK
 
ca. 2 700 CZK
ca. 6 600 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 2 000 CZK
 
ca. 3 800 CZK
ca. 5 000 CZK

Jak vybrat zahradní lehátko

Zahradní lehátka vám umožní odpočinout si v pohodlí vaší zahrady. Díky jejich tvaru se při odpočinku budete cítit pohodlně. Spolehlivé, kvalitní a ergonomicky tvarované lehátko je základním předpokladem pro správný výběr.

Možnosti výběru

Lehátka jsou vyráběna z různých materiálů a každý materiál splňuje různé požadavky, které na tento výrobek můžete mít. Každé řešení má svoje výhody i nevýhody. Proto se před samotným nákupem s materiály seznamte a popřemýšlejte nejen nad samotnou investicí, ale také nad tím, jak složité je lehátko udržovat a především jak a kde všude ho chcete používat.

Dřevěná lehátka

Tento typ je nejčastěji volenou variantou a to zejména díky přírodním materiálům, ze kterých jsou lehátka vyrobena. Tato lehátka jsou velice stabilní a elegantní. Modely vybavené kolečky umožní snadnější manipulaci. Některé typy nabízí také možnost nastavení opěrky hlavy.

Lehké skládací
Bahama lehátko grafit Rojaplast
ca. 900 CZK
Aktuálni cena

Dřevěná lehátka jsou spolehlivá a dlouho vydrží. Můžete si také pořídit lehátko, které umožňuje odmontovat opěrku nohou. Díky tomu je velice universální. Pokud je chcete přenášet a vozit s sebou na dovolenou kupte to, které je vyrobeno z teakového dřeva.

Dřevěný nábytek vyrobený ze šroubované konstrukce má vyšší stabilitu. Šrouby lze časem dotáhnout a tím lehátko zpevnit. Nedoporučuje se koupit výrobek opatřený lepenými spoji. Tento výrobek svoji stabilitu časem ztrácí.

Materiál Vlastnosti
Smrk Jedná se o nejměkčí dřevinu. Při špatné manipulaci je vidět každý náraz, často se štípe.
Borovice Houževnatější oproti smrku, obsahuje více pryskyřice.
Modřín Kvalitnější dřevo, vydrží dlouho ve vlhkém prostředí. Patří k levnějším materiálům.
Dub, akát Toto dřevo je velmi vhodné na venkovní použití. Pro zahradní nábytek se více hodí dub, s akátem se můžete setkat především na dětských hřištích.
Tropické dřeviny – teak, meranti, eukalyptus Tvrdé dřevo, odolné proti otěru, vlhkosti, plísním a různým škůdcům. Má velkou životnost, ve vlhkém prostředí vydrží až 30 let. Nevýhodou je vyšší cena.

Pokud bude vaše volba dřevěné lehátko, nesmíte zapomínat na jeho pravidelnou údržbu. Zachováte tak jeho vzhled a prodloužíte životnost. Je vhodné přetřít dřevěný nábytek alespoň 1x ročně tenkovrstvou lazurou. V případě tropických dřevin se používají napouštěcí oleje.
V nejlepších případech takový nábytek schovávejte před deštěm, v zimě ho pak ukliďte na suché místo do kůlny nebo garáže.

Se stříškou
Aga GARDEN KING MC372310S Black

Ratanová lehátka

Také ratanové lehátko se těší velké oblibě. Ratanovým nábytkem se stále častěji vybavují také zimní zahrady nebo interiéry. Na rozdíl od dřevěného je jednodušší na údržbu. Stačí ho občas utřít vlhkým hadříkem. Je také velmi lehký na manipulaci.

Umělý ratan na první pohled od toho přírodního nerozeznáte. Základní rozdíl je v tom, že se umělý vyrábí v různých barevných variantách. Je odolnější, neláme se a je odolný také vůči povětrnostním vlivům.
Přírodní ratan je vyrobený z liány. Každý kousek se musí zaplést ručně. Nábytek je lehký a odolný. Většinou má kostru z masivního dřeva.

Kovová lehátka

Jsou vyrobena z hliníku nebo nerezu. Pro hodně lidí je kov moderní a nadčasový. Lehátka vyrobená z kovu mohou být polohovací, skládací nebo houpací. Najít můžete lehátka s textilií nebo ratanovým výpletem. Kovová lehátka nejsou náročná na údržbu. Konstrukce lehátka je vyrobena z dutých trubek, manipulace tedy není složitá.

Dřevěné s kolečky
HECHT Resort A
ca. 2 700 CZK
Aktuálni cena

Hliníková zahradní lehátka jsou moderním doplňkem, lze k nim také pořídit i hliníkový zahradní nábytek. Vybrat si můžete lehátko polohovací, pevné, s výplní z textilie nebo plastu. Tato lehátka jsou spolehlivá, pevná a odolná. Sloužit vám budou řadu sezón.
Údržba je v tomto případě minimální nebo žádná. Pouze v případě, že díky manipulaci dojde k obouchání, můžete toto místo přetřít. Kovová lehátka patří k nejstabilnějším.

Plastová lehátka

Plastová lehátka jsou nejlevnější variantou. V případě plastu se dnes již nejedná o lehátka, která znáte ze starých koupališť. Moderní plastová lehátka vypadají jako ta z umělého ratanu. Jejich velkou výhodou je minimální údržba a menší hmotnost. Pokud mají lehátka silnější konstrukci, nemusíte se bát, že budou nestabilní.

Bambusová

Luxusní vzhled těchto lehátek uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Výhodou je jejich nízká hmotnost a moderní tvar. Jsou také nenáročné na údržbu. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Ratanové
ROJAPLAST zahradní ratanové lehátko CALGARY hnědé
ca. 6 600 CZK
Aktuálni cena

Využití

Při výběru materiálu, ze kterého bude lehátko vyrobené, myslete také na to, kde bude umístěné a jak často ho budete přenášet. Pokud máte v plánu lehátko často přemisťovat, vybírejte lehčí a skládací výrobek, popřípadě takový, který je opatřen kolečky.
Lehátka, která mají tenké nohy, se mohou bořit do trávníku. Proto konstrukci vybírejte také podle toho, kde bude umístěno.

Polstrování

Polstrování je v tomto případě důležité. K polstrování se používá polyester. Odvádí vlhkost a udržuje tělo v suchu. Je málo navlhavý a rychle ho usušíte. V případě, že je potah polstrování opatřen zipem, můžete ho snadno vyprat v pračce.

Možnosti lehátek

Lehátka nabízí víc než jen lenošení. Najdete více možností, které můžete využít. Vybírat můžete mezi polohovacími, houpacími nebo zastřešenými modely. Další možnost je varianta pro jednu nebo 2 osoby. Nosnost lehátek pro jednu osobu může být až 180 kg, v případě, že se jedná o lehátko pro 2 osoby, je nosnost do 240 kg.

Polohovací
V-GARDEN VeGAS BLACK-AL
ca. 1 700 CZK
Aktuálni cena
 • Polohování – lehátka nabízí možnost polohování v zádové oblasti, některá se dají polohovat také v oblasti nohou. Tato možnost patří k nejběžnějším. S polohováním se setkáte už u velmi levných modelů. Ty nabízí 2 polohy, dražší a luxusnější typy jdou polohovat nejen v oblasti zad, ale třeba i loktů.
 • Kolečka – slouží k lepší manipulaci při přenášení. Tuto možnost nabízí celá řada výrobků. Lehátka vybavená kolečkem mohou být kovová, ratanová i dřevěná. Kolečka najdete i u dvou místních modelů.
 • Plocha lehátka je z prodyšné textilní tkaniny, a vybírat můžete z různých barevných variací. Některé modely mohou být vybaveny polštářem, který může být také odnímatelný.
 • Některé modely nabízí také odnímatelné podhlavníky na suchý zip. Údržba je jednoduchá, v případě znečištění ho lze jednoduše otřít. Lehátka jsou ve většině případů dále vybavena stříškou, která vám poskytne stín. Snadnější manipulaci umožní kolečka, se kterými se můžete u některých modelů setkat.

Houpací lehátka

Nabízí možnost příjemné relaxace ve chvílích volna jemnými kývavými pohyby. Ergonomicky tvarovaná lehátka jsou ve většině případů opatřena kovovým rámem. Pro větší stabilitu mohou být doplněna o plastové zarážky, které zabraňují neúmyslnému uklouznutí.

 • Pokud jste milovníky opravdového luxusu, pořiďte si komfortní houpací lehátko, které je umístěno uvnitř stanu. Lehátko je ke stanu zavěšeno na kovových řetězech. Konstrukce stanu i lehátka je také kovová. Konstrukce stanu je potažena umělou tkaninou. Stan je vyroben ze síťoviny, která vás ochrání před hmyzem. Síťovinu lze zapnout pomocí zipů, lze ji ale také srolovat nahoru a stan nechat otevřený.
 • Mnoho výrobců nabízí houpací lehátko pro 2 osoby. Tyto lehátka jsou ergonomicky tvarovaná, rám je vyroben z oceli nebo dřeva. Lehátko je tedy vysoce stabilní. Neumožňuje polohování. Výplet je z polyesterové tkaniny a je vodě odpuzující.
 • Pohoupat se ve dvou můžete také na závěsných lehátkách. Plocha lehátka je na masivní dřevěné konstrukci zavěšena pomocí nerezových řetězů. Lehátka jsou vybaveny velkou sluneční stříškou, a pohodlnými měkkými poduškami.
Bambusové
AxinTrading Bambusové lehátko natural s opěrkou hlavy
ca. 2 000 CZK
Aktuálni cena

Lehátka se stříškou

Lehátko je vybaveno sluneční clonou. Díky tomu na něm můžete odpočívat i na přímém slunci. Tyto lehátka mohou být polohovací, některé modely nabízí až 4 různé polohy a také umožňují polohování stříšky. Mohou být kovová, dřevěná i ratanová.

Lehátka se stříškou jsou nabízena také ve formě závěsného lehátka. Tyto lehátka mají kovovou konstrukci, hlavní součástí je stojná noha a rám, na kterém je lehátko zavěšeno. Lehátko je navíc vybaveno střechou, která vám poskytne stín. Polstrování je k dostání v několika barevných variantách.

Další možností je pak typ se stříškou určený pro 2 osoby. Lehátko je vyrobeno z umělého ratanu. Velkou stabilitu zaručuje kovová konstrukce. Stříška je součástí celého lehátka, blokuje tedy škodlivé sluneční záření. Tuto stříšku můžete odstranit a užívat si tak opalování. Součástí je také kvalitní polstrování. To je vyrobené z vodoodpudivého polyesteru. Polštáře jsou opatřeny zipy, dají se sundat a vyprat.Toto lehátko je k dostání také ve variantě pro 1 osobu.

Polohovatelné odolné
HECHT PALAWAN

Relaxační lehátka

Tento typ najde svoje využití na zahradě, ale také v interiéru. Lehátka mají několik nastavitelných úrovní sklonu. Některé modely vám umožní nastavit i loketní opěrky.

Ceny

Jednotlivé ceny se samozřejmě odvíjí od výrobního materiálu a možnostech, který daný model nabízí. Nejlevnější modely pořídíte do 500 Kč. Mají většinou jednoduchou kovovou konstrukci a výplet z umělé tkaniny. Vybírat můžete z různých barevných variant.

 • Od 500 – 1000 Kč – zde už najdete polohovací lehátka, některá jsou opatřena přídavných kolečkem, polštářem pod hlavou nebo stínící stříškou. Materiálem je kov, plast, dřevo i polyratan. Lehátka mohou být také polstrovaná nebo opatřena látkou.
 • Od 1 000 – 3 000 Kč – lehátka nabízí více možnosti polohování v zádové i nožní části. Jsou opatřena pohodlnými opěrkami rukou. Křesla mohou být houpací, různých konstrukcí, tvarů a barev.
 • Od 3 000 – 6 000 Kč – v této kategorii se již setkáte také se závěsnými houpacími lehátky. Klasická lehátka mají robustnější konstrukci, kvalitnější polstrování a elegantní design.
 • Nad 6 000 Kč – jednoduchá i dvoulůžková lehátka nabízí ten největší komfort využití.
Houpací
Zahradní houpací lehátko Vivere Orbital – sienna HANSCRAFT
ca. 3 800 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Pokud máte to štěstí, že vlastníte domácí saunu nebo si chcete relaxovat se vším komfortem, jistě oceníte lehátko s karbonovým ohřevem. Lehátko má ergonomický tvar a je obohaceno o infračervené záření. To zmírňuje bolest svalů a kloubů a pomáhá stimulovat krevní oběh. Intenzitu tepla můžete regulovat dálkovým ovladačem.

Lehátko je vybaveno infračervenými zářiči z uhlíkových vláken, které pokrývají celý jeho prostor. Teplo je tak přenášeno rovnoměrně do celého těla. K nevýhodám patří jeho vysoká pořizovací cena. Díky masivní dřevěné konstrukci má také vyšší hmotnost.

Nomination
Lehké skládací
Se stříškou
Dřevěné s kolečky
Ratanové
Polohovací
Bambusové
Polohovatelné odolné
Houpací
Houpací pro dva
Image
Product
Bahama lehátko grafit Rojaplast
Aga GARDEN KING MC372310S Black
HECHT Resort A
ROJAPLAST zahradní ratanové lehátko CALGARY hnědé
V-GARDEN VeGAS BLACK-AL
AxinTrading Bambusové lehátko natural s opěrkou hlavy
HECHT PALAWAN
Zahradní houpací lehátko Vivere Orbital – sienna HANSCRAFT
Sharks Relaxační houpací lehátko pro dva – SA115
Druh materiálu
dřevo
dřevo
ratan
kov
bambus
plast
Nosnost
100 kg
200 kg
120 kg
125 kg
120 kg
Cena ca. 900 CZK   ca. 2 700 CZK ca. 6 600 CZK ca. 1 700 CZK ca. 2 000 CZK   ca. 3 800 CZK ca. 5 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena