15 nejlepších zvedáků na motorky 2023

Pro snadnou a bezpečnou údržbu i obsluhu.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Marpol Hydraulický zvedák na motorku, čtyřkolku, 680kg
78 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat zvedák na motorku

 • Příkladný servis nepotřebují pouze dvoustopá vozidla, kam patří automobily, ale rovněž i vaše motorky.
 • Ačkoliv se to může zdát snadné, většina strojů je poměrně těžká a nelze je běžně zvednout nad zem pouhou lidskou silou.
 • Pro velmi snadnou manipulaci při opravách či jen pravidelné údržbě slouží zvedáky, pomocí kterých motorku zdvihnete a zajistíte pro pádu.
 • V základním dělení existuje hned několik typů, na které se blíže podíváme.

Zvedák na motorku - náš výběr

Nůžkový zvedák na motorku

Hydraulický zvedák na motorku

Zobrazit kompletní nabídku zvedáků na motorky

Jak vybrat zvedák na motorku

Rozdělení zvedáků

Úvodem si musíme zvedáky rozdělit dle základního principu fungování. Liší se totiž svým způsobem ovládání.

Mechanický zvedák

Tento typ zvedáků využívá sílu přenášenou skrze pohybové šrouby, ozubená kola a také pákové převody. Pohon zajišťuje buď lidská síla nebo elektromotor. Mechanické zvedáky se dále mohou dělit ještě na tři podtypy.

zvedák na motorku
Marpol Hydraulický zvedák na motorku, čtyřkolku, 680kg
 • Hřebenové: jejich výhodou je nejen zvednutí samotné motorky, ale také zajištění ve vámi vybrané poloze pomocí rohatky se západkou
 • Šroubové: tento typ zvládá zvednutí i velmi těžkých břemen, avšak pouze do velmi malé výšky několika málo centimetrů
 • Nůžkové: tento zvedací mechanismus připomíná nůžky, přičemž zvednutí je možné až do několika metrů, naopak břemeno nemůže mít vysokou hmotnost

Pneumatické zvedáky

Pneumatické zvedáky využívají sílu stlačeného vzduchu na pístu, jehož pohyb probíhá ve válci. Jejich výhodou je nosnost až 50 tun, nevýhodou závislost na přívodu vzduchu a tedy na délce přívodní hadice.

Hydraulické zvedáky

Hydraulické zvedáky nachází využití u opravdu velmi těžkých předmětů, kdy se zdvihnutí provádí kýváním páky a vytlačením pístu.

nůžkový zvedák na motorku
Hydraulický zvedák na motorku nůžkový, nosnost 450 kg

Motocyklové zvedáky

Konkrétní typy motocyklových zvedáků většinou kombinují různé typy zvedáků pro konkrétní potřeby při údržbě motorek.

Nůžkový šroubový

Využití nůžkového šroubového zvedáku je při údržbě a opravách. Lze jej použít zcela samostatně, případně jako doplněk plošinových zvedáků pro motorky. Ovládání probíhá utahováním šestihranného šroubu skrze pneumatický utahovák. Při nízké hmotnosti těchto zvedáků, běžně jen lehce nad hranicí 10 kilogramů, dokáží zvednout až 500kilogramové břemeno.

Nůžkový plošinový

Tento typ zvaný nůžkový plošinový dokáže bytelně zajistit motorku skrze přední kolo. Samotné zvedání probíhá pomocí hydraulického pístu, jehož ovládání je pomocí pedálu, tedy nožní. Nosnost tohoto typu zvedáku se pohybuje až kolem 450 kilogramů.

hydraulický zvedák na motorku
Kraft&Dele Hydraulický zvedák na motorku 680kg KD353

Podpěrný zvedák

Speciální druh zvedáků, který dokáže posloužit i jako stojan. Díky tomu se s ním i velmi dobře manipuluje a je primárně určen pro motocykly z kategorie cross či enduro. Tento typ zvedáků může udržet až 200kilogramové břemeno a zdvihnout ho do zhruba 40 centimetrů.

Nůžkový pojízdný

Zvedák hydraulického typu se snadno ovládá a je opatřen ochrannými gumovými prvky, aby nedošlo k poškození motocyklu. Tento typ je cenově dostupný, má pojistky proti nechtěnému spadnutí i dlouhou životnost.

Paralelogramový zvedák

Hydraulický typ zvedáku s pneumatickým pohonem určený pro zvednutí motorky za účelem údržby i rozsáhlejších oprav. Nosnost tohoto typu se pohybuje až kolem 450 kilogramů.

zvedák na motorku
Bitux pákový klikový zvedák stojan na motorku 150kg
Typ zvedáku Nosnost
nůžkový – plošinový 450 kilogramů
nůžkový – šroubový 500 kilogramů
podpěrný 200 kilogramů
nůžkový – pojízdný 130 kilogramů
paralelogramový 450 kilogramů

Ceny

Cenové rozpětí zvedáků na motorku je poměrně široké a liší se typ od typu.

 • Mezi vůbec základní typy řadíme Podpěrné zvedáky pro crossové a enduro motocykly, jejichž cena může začínat již pod hranicí 1 000 Kč, což představuje opravdu drobnou investici, kterou vyřešíte nejen zvedák, ale také stojan pro vaši motorku.
 • Zhruba za dvojnásobek, tedy za 2 000 Kč pořídíte zvedák nůžkově šroubového typu. U něj oceníte velmi nízkou hmotnost a tedy snadnou obslužnost i přenositelnost. Nůžkový pojízdný zvedák je již o něco dražší, vychází přibližně na 5 000 Kč, avšak vyvažuje to možností zdvihu do téměř 1 metru.
nůžkový zvedák na motorku
Nůžkový zvedák na motorku do 350 kg (Montážní zvedák - stojan na moto)
 • Další typy již míří spíše k profesionálnějšímu využití. Řeč je například o paralelogramové zvedáku. Jeho ceny se pohybují nad hranicí 10 000 Kč a pro jen občasné využití se taková investice samozřejmě nevyplatí. Pakliže však udržujete vícero motocyklů, uvažujte nad tímto typem.
 • Nejdražším typem zvedáků na motorku je nůžkový plošinový. Je nejrozměrnější, ale nabízí pohodlný přístup i uchycení. Jeho služeb využijí například i různé profesionálnější servisy. Ceny začínají zpravidla kolem 15 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat zvedák na motorku?

Zvedák na motorku budou potřebovat jednotlivci i profesionálové v servisech. Zvedák tak vybírejte podle toho, jak často ho budete používat a jaké nároky na něho máte.

Jakého výrobce zvolit?

U zvedáků na motorky často značka nehraje až takovou roli, jako spíše konkrétní využití a vyhovující parametry právě pro vaši motorku. Pakliže je pro vás však výrobce důležitý, chybu rozhodně neuděláte se značkami Valtermoto, Acebikes, Polisport či Oxford.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku zvedáků na motorky