Nejlepší čerpadla na olej 2024 a jak vybrat

Ani kapka nepřijde nazmar.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
AMIO Elektrické čerpadlo na naftu a olej 12V

Jak vybrat čerpadlo na olej

  • Pokud budete používat čerpalo občasně, bude Vám stačit ruční čerpadlo. Pro častější používání jsou k dostání čerpadla elektrická.
  • Technický parametr, který byste v žádném případě neměli opomenut, je průtok.
  • S průtokem úzce souvisí i příkon čerpadla.
  • Samotné čerpadlo na olej si s kapalinou neporadí. Potřebujete k tomu správné vybavení.

Čerpadlo na olej - náš výběr

AMIO Elektrické čerpadlo na naftu a olej 12V
Zobrazit více
Čerpadlo na olej slouží pro přesun oleje mezi nádobami nebo výměnu motorových a hydraulických olejů. Toto čerpadlo nabízí možnost nastavení průtoku a tlaku, což umožňuje jeho využití v různých aplikacích. Důležitými parametry jsou kapacita, účinnost a maximální teplota provozu.
Zobrazit méně
ČERPADLO - PUMPA NA OLEJ A NAFTU 12V
Zobrazit více
Čerpadlo na olej disponuje různými technickými vlastnostmi pro efektivní přenos olejových produktů. Zařízení využívá širokospektrální aplikace, s důrazem na účinnost a bezpečnost provozu. Pro podrobné informace o konkrétních číslech a funkčnosti se obraťte na poskytovatele.
Zobrazit méně

Zubová čerpadla na olej

Zubové čerpadlo na olej Viscomat 14l/min. - 230V
Zobrazit více
Toto čerpadlo na olej je určeno pro převod, doplňování a odstraňování oleje. Je vybaveno teleskopickou výstupní trubicí a maximální průtok 20 litrů za minutu. Je určeno pro použití s viskózními kapalinami, jako jsou motorové, převodové a hydraulické oleje. Uživatel by měl důsledně dodržovat technické parametry.
Zobrazit méně
Čerpadlo zubové na olej 9l/min. - 230V
Zobrazit více
Toto čerpadlo na olej je navrženo pro přesun kapalin s viskozitou do 2000 mPa·s. Disponuje průtokem 20 l/min, tlakem čerpání do 8 barů a napájením 12 nebo 24 V. Vhodné pro použití s motorovými a hydraulickými oleji, topnými oleji či naftou. Bezpečnostní zařízení proti přetížení zajišťuje stabilitu.
Zobrazit méně

Čerpadla na olej 220 V

Genborx Ruční čerpadlo pákové sudové, na benzín, naftu, olej a další kapaliny
Zobrazit více
Olejové čerpadlo je navrženo pro efektivní přenos oleje z jednoho místa na druhé. Jeho technické parametry zahrnují průtokovou rychlost, tlak a napájení. Důležitým aspektem je jeho odolnost vůči znečištění a jednoduchá údržba. Uživatelé by měli zohlednit své specifické potřeby při výběru čerpadla.
Zobrazit méně
Zipper ZI-DOP600
přečíst recenzi
Výrobce: Zipper
Typ čerpadla: olejová
Maximální čerpané množství: 2400 l/hod
Dopravní výška: 5 m
Sací výška: 5 m
Výtlačná výška (výtlak): 5 m
Zobrazit více
Napětí: 230 V
Příkon: 600 W
Výkon motoru: 600 W
Napájení čerpadla: elektrické
Na naftu: ano
Hmotnost: 14 kg
S držákem: ano
Samonasávací: ano
Toto čerpadlo na naftu nabízí solidní technické parametry pro různé aplikace. Je navrženo pro univerzální použití s možností nastavení přenosové kapacity až 300 l/min. Čerpadlo taktéž disponuje bezpečnostními prvky jako ochranou proti přetížení a zpětným ventilem, které zajišťují bezpečný provoz.
Zobrazit méně
Geko Mini 12V/230V 19W G00938
přečíst recenzi
Výrobce: Geko
Druh čerpadla: ponorná
Délka kabelu: 2.5 m
Napětí: 230 V
Výkon motoru: 19 W
Napájení čerpadla: elektrické
Zobrazit více
Na naftu: ano
Průměr čerpadla: 38 mm
Samonasávací: ano
S napětím 12 V: ano
Toto čerpadlo na olej je konstruováno pro přesouvání různých druhů olejů. Je vybaveno základní bezpečnostními funkcemi a účinným provozem. Poskytuje sirokou řadu kapacit a tlakových parametrů, které splňují požadavky různých aplikací a provozních podmínek.
Zobrazit méně
DAMBAT AOP-60E 230V
Výrobce: DAMBAT
Druh čerpadla: povrchová
Výtlačná výška (výtlak): 30 m
Napětí: 230 V
Výkon motoru: 370 W
Napájení čerpadla: elektrické
Zobrazit více
Na naftu: ano
Toto čerpadlo na naftu je konstruováno jako samonasávací čerpadlo s maximálním průtokem 40 litrů na minutu. Je vybaveno 12V DC motorem a může být použito pro přenos nafty nebo topného oleje. Disponuje bypassem, který chrání před přetížením a zlepšuje provozní spolehlivost.
Zobrazit méně
Aquacup PGA 229/T
Výrobce: Aquacup
Dopravní výška: 17 m
Napětí: 230 V
Příkon: 370 W
Napájení čerpadla: elektrické
Na naftu: ano
Zobrazit více
Samonasávací: ano
Čerpadlo na olej je zařízení navržené pro přesun a odvodnění oleje z motorů a převodovek. Toto čerpadlo disponuje napájením 12V a průtokem 0,2 l/min. Je určeno pro použití v automobilovém průmyslu, zemědělských strojích a jiných aplikacích, kde je třeba olej přemisťovat či odstraňovat.
Zobrazit méně

Ruční čerpadla na olej

YATO YT-0712 ruční na olej 16-18l/min
přečíst recenzi
Výrobce: YATO
Typ čerpadla: pístová
Napájení čerpadla: ruční
Hmotnost: 2.15 kg
Zobrazit více
Tato nezávislá recenze se věnuje naftovému čerpadlu určenému pro přečerpávání nafty. Toto čerpadlo se vyznačuje technickými vlastnostmi, jako je účinnost a výkon. Při volbě takového čerpadla by se mělo brát v úvahu jeho vybavení, pracovní prostředí, výkon a celkový účel čerpání.
Zobrazit méně
Geko Ruční rotační Čerpadlo/ pumpa do sudu na naftu a olej G01018
Výrobce: Geko
Zobrazit více
Čerpadlo do sudu je zařízení určené pro přečerpávání kapalin ze sudů. Jeho technické parametry zahrnují výkon, průtokovou kapacitu a délku hadice pro připojení ke sudu. Při výběru čerpadla je důležité zohlednit jeho kompatibilitu s přečerpávanou kapalinou, možnosti napájení a materiály použité pro konstrukci čerpadla.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Čerpadlo na olej

Jak vybrat čerpadlo na olej

Druhy čerpadel na olej

Pro odsátí oleje potřebujete rozhodně jiné čerpadlo, než je čerpadlo na vodu, to určitě všichni víte, ale možná nevíte, že pro odčerpání oleje se dá použít stejné čerpadlo, které se používá na naftu, pokud výrobce neuvádí, že je výhradně na naftu. Nicméně pojďme se nyní podívat na dělení čerpadel z hlediska potřebného pohonu.

Ruční čerpadlo na olej

Čerpadlo je menších rozměrů, ale pro odsátí menšího množství tekutiny dostatečné. Pro odsátí se používá jednoduchá páka, kterou pohybujete tam a zpět. Čerpadlo lze umístit i na sud a z něj olej přečerpat do jiného zařízení.

Ruční čerpadlo na olej

Ručním čerpadlem vyčerpáte menší množství kapaliny, iStock / Ratanapon Sangounsiritham

Elektrické čerpadlo na olej

Elektrická čerpadla jsou z hlediska výkonu silnější a mají větší průtok oleje za minutu. K provozu vyžadují připojení do elektrické sítě 230 V či připojení na autobaterii 12 V/24 V.

Víte, že…?

Čerpadlo na olej
AMIO Elektrické čerpadlo na naftu a olej 12V

Některá elektrická čerpadla na olej disponují malou vychytávkou zvanou „by-pass“. To je přetokový ventil, který hlídá hladinu oleje či jiné kapaliny, aby nepřetekla.

Průtok oleje

Technický parametr, který byste v žádném případě neměli opomenut, je průtok. Udává, kolik litrů kapaliny čerpadlo přečerpá během časového limitu jedné minuty.

  • Ručním čerpadlem dokáže protéct až 60 l oleje. Záleží však na rychlosti ovládání páky.
  • Průtok elektrického čerpadla na olej začíná na 40 l/min., ale silné stroje zvládnou i 80 l za minutu.

Příkon čerpadla na olej

S průtokem úzce souvisí i příkon čerpadla, který samozřejmě nesledujeme u ručního čerpadla. Nicméně obecně platí, že čím vyšší příkon, tím rychlejší průtok.

Zubová čerpadla na olej
Zubové čerpadlo na olej Viscomat 14l/min. - 230V

Pro příklad uvádíme elektrické čerpadlo na olej, které má příkon 0,15-0,25 kW a průtok 40 l/min a silnější čerpadlo, kde je příkon až 3krát vyšší (0,75 kW) a průtok se o polovinu zdvojnásobil na 80 l/min.

Kovové rotační zubové čerpadlo pro čerpání vody nebo viskozitní kapaliny

Čerpadla na olej se liší velikostí, průtokem i výkonem, iStock / it:surasak petchang

Příslušenství čerpadla

Samotné čerpadlo na olej si s kapalinou neporadí. Potřebujete k tomu správné vybavení. Výhodou je, že většina prodejců nabízí ke koupi celé sety, a vy se během nákupu nemusíte o nic dalšího starat. Pokud ale vámi vybrané čerpadlo v setu není, nezapomeňte dokoupit také následující příslušenství.

PříslušenstvíPopis
Olejový filtrNedovolí průtok pevných látek (písku či jiných nečistot) do čerpadla a průtokoměru.
Plnicí pistoleSlouží k přečerpání oleje ze sudu např. do auta.
PrůtokoměrMá za úkol počítat, kolik litrů bylo čerpadlem přečerpáno.
Výtlačná hadicePro její výrobu se používá pryž, která je velmi odolná vůči oleji či jiným mastným kapalinám.
Sací hadiceRovněž vyrobena z pryže. Vybavena sacím košem a zpětným ventilem.

Víte, že…?

U plnicí pistole si ověřte, zda má automatický závěr, jenž nedovolí dále čerpat kapalinu, když nádrž stroje je už plná.

Hmotnost čerpadla

Čerpadla na olej 220 V
Genborx Ruční čerpadlo pákové sudové, na benzín, naftu, olej a další kapaliny

Protože s čerpadlem budete pravděpodobně často manipulovat, vyplatí se sledovat i jeho hmotnost. Lehčí budou vždy čerpadla ruční. Nemají motor, který by jim přidával na váze. Jejich hmotnost se však pohybuje kolem 3 kg. Naopak elektrická čerpadla mohou být i větších rozměrů, nicméně tam hmotnost většinou nepřesahuje 6 kg.

Nejznámější značky

Pro každý typ čerpadla na olej je většinou typická jiná značka. V případě ručních čerpadel se tedy nejčastěji setkáte s názvem Aquacup, a naopak u elektrických čerpadel narazíte na Dambat. Ale i jeden výrobce může vyrábět oba druhy jako například Tecalemit.

Cena

Dalo by se očekávat, že tam kde končí cena ručních čerpadel na olej bude začínat cena elektrických čerpadel, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Cena do 2 5000 Kč

Ruční čerpadla na olej
YATO YT-0712 ruční na olej 16-18l/min

Obyčejná ruční čerpadla na olej jsou vyrobena z kovu tak, aby dlouhodobě odolávala působení olejových látek. Proto se nemusíte bát použít čerpadlo i na naftu či jiná paliva nebo nemrznoucí směs.

Cena od 2 500 Kč do 5 000 Kč

I v této cenové kategorii můžete narazit ještě na ruční čerpadla na olej, ale převážně se zde objevují elektrické varianty. Jejich průtok bývá většinou 60 l/min, mají příkon 0,37 kW a zapojují se do elektrické sítě 230 V.

Cena nad 5 000 Kč

Za vyšší cenu jsou již k dispozici čerpadla na olej s větším průtokem a se zapojením do elektrické sítě či na autobaterii. Ti nerozhodní z vás jistě ocení i takový produkt, který lze zapojit jedním i druhým způsobem. Cena sady se pak může vyšplhat až na hodnotu vyšší než 15 000 Kč, ale zkontrolujte si, zda je v sadě obsažen i průtokoměr.

Otázky a odpovědi

Jakou odsávačku oleje domů?

Pro občasné odsávání Vám postačí ruční odsávačka oleje. I v této oblasti jde však pokrok dopředu, díky tomu můžete koupit i elektrickou odsávačku oleje. Jedná se o malou a cenově dostupnou pumpičku, kterou využijete také při odsávání topného oleje, ropy a dalších podobných kapalin. Odsávačka je napájena 12 V, lze ji tedy připojit k automobilu.

Jaký výtlak mají čerpadla?

U ručních čerpadel se setkáte s menším výtlakem a to především z toho důvodu, že při své práci využívají fyzickou sílu obsluhy a zároveň zde zpravidla odpadá nutnost čerpání na delší vzdálenosti. Výtlak sudových čerpadel se pohybuje kolem 5 m, elektrická čerpadla mají tento výtlak vyšší.
Zobrazit kompletní nabídku Čerpadlo na olej