Nejlepší dekorační kamínky 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Vánoce - Dekorační kamínky, stříbrný mix

Jak vybrat dekorační kamínky

 • Dekorační kameny i kamínky lze využít jak pro interiér, tak exteriér. Prodávají se jak ve své přírodní variantě, tak kameny umělé.
 • Výběr velikosti dekoračních kamínků ovlivňuje zejména účel jejich použití. Menší frakce jsou zpravidla vhodné jak do interiéru, tak exteriéru. Velké kameny dotváří spíše přírodní zákoutí zahrad nebo jiných přírodních lokalit
 • Z dalších parametrů je možné zmínit barevnost kamenů. Množství se pak odvíjí od účelu použití.

Dekorační kamínky - náš výběr

Vánoce - Dekorační kamínky, stříbrný mix
Zobrazit více
Dekorační kamínky Vánoce - stříbrný mix jsou určeny pro různé typy aranžmá - do váz, sklenic či misek. Tento produkt může ovlivnit celkový vzhled interiéru. Kamínky mohou být použity v kombinaci s čerstvými květinami pro vytvoření jedinečných dekorací.
Zobrazit méně
Samolepící kamínky perličky bílé krémové měděné
Zobrazit více
Samolepící perličky v barvách bílé, krémové a měděné, o rozměrech 12 x 8 cm, slouží výtvarné technice scrapbooking. Mohou být využity i na dekoraci menších objektů, jako jsou hrníčky, telefony, palubní desky aut nebo nehty. Mají také uplatnění při ozdobování přání, fotografií a květináčů.
Zobrazit méně

Jezírkové dekorační kamínky

Lepaso Kamínky říční 1kg/2-4cm mix (PT05/2-4)
Výrobce: Lepaso
Zobrazit více
Lepaso říční kamínky omezení 1kg jsou produkt v různých odstínech a velikostech od 2 do 4 cm. Tento materiál je charakteristický svou hmotností a různými přirozenými nuancemi, které se mohou lišit od balení k balení, vzhledem k jejich přirozenému původu. Huffman
Zobrazit méně
Zaparkorun Ozdobné svítící kamínky na zahrádku - 100 ks - modré
Zobrazit více
Zaparkorun Ozdobné svítící kamínky na zahrádku jsou designové předměty nabíjené sluneční energií. Po dobu dne nasávají sluneční světlo a v noci jej vyzařují. Mohou být použity uvnitř i venku a pro různé dekorační účely. Dodáván v baleních po 100 kusech v modré barvě.
Zobrazit méně

Nalepovací dekorační kamínky

Nalepovací kamínky na obličej 100ks
Výrobce: Smiffys
Barva: fialové
Počet kusů: 100 ks
Zobrazit více
Nalepovací kamínky na obličej jsou doplněk vhodný pro specifické příležitosti jako festivaly, maškarní a tematické párty. Balení obsahuje 100 samolepivých kusů, které se mohou použít pro různé stylingy. S použitím dalších doplňků jako paruky nebo makeupu lze vytvořit různé vzhledy.
Zobrazit méně
Nalepovací kaminky na obličej různé druhy Typ: 1
Zobrazit více
Nalepovací kamínky na obličej Typ: 1 jsou doplňky vhodné na příležitosti jako festivaly, maškarní plesy nebo jen pro vylepšení každodenního makeupu. Aplikace je přímá, s použitím na čistém obličeji. Po třetím použití je doporučeno použít lepidlo, aby zůstaly na místě. Jsou vyrobeny z hypoalergenních materiálů a je možné je odstranit bez nepříjemností.
Zobrazit méně
Nalepovací kaminky na obličej různé druhy Typ: 11
Zobrazit více
Nalepovací kamínky na obličej typu 11 jsou vytvořeny z hypoalergenních materiálů. Kamínky se aplikují na čistou tvář a mohou být využity opakovaně. Po třetím použití je doporučeno využití lepidla kvůli snižující se lepivosti. Kamínky lze snadno odstranit.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Dekorační kamínky

Jak vybrat dekorační kamínky

Typ dekoračních kamínků

Dekorační kameny a kamínky lze zakoupit v široké škále velikostí a barev. Obecně je pak lze rozdělit do dvou základních kategorií a to na přírodní nebo umělé.

Dekorační kamínky v dlani

Dekorační kamínky jsou k vidění doma i na zahradě, iStock / Lidia Efimova

Přírodní kámen

Přírodní kámen je dekorativní sám o sobě a hodí se jak do interiéru, tak exteriéru. Prodává se v různých velikostech od drtě až po větší valounky. K dostání jsou následující druhy kamenů:

 • Vápenec
 • Mramor
 • Žula
 • Granit
 • Křemen
 • Rula a další

Umělé kamínky

Umělé kamínky jsou spíše záležitostí dekorování interiéru než exteriéru. Vyrábí se většinou v menších velikostech. Výhodou je opravdu široká paleta barevných odstínů. Tyto kamínky často slouží jako svatební dekorace, mohou nahradit např. hrací kameny v různých dětských hrách, hodí se jako vrchní dekorativní vrstva do květináčů apod. Umělé kameny se nejčastěji vyrábí z plastu, skla nebo se jedná o keramický barvený granulát.

Víte, že…?

Dekorační kamínky
Vánoce - Dekorační kamínky, stříbrný mix

Různobarevné, ale i přírodní kamínky se v interiéru hodí např. jako horní dekorativní vrstva květináčů, do váz nebo jiných skleněných nádob, podkladová vrstva svícnů, doplňkové zdobení jídelního stolu při slavnostní tabuli apod.

Velikost kamínků

Volba velikosti dekoračních kamenů je přímo závislá na účelu použití. Z tohoto pohledu je pak kamínky možné rozdělit do několika kategorií.

KategorieVelikost frakceVhodné použití
Kamenná drťOd 4 mm do 18 mmVhodné k interiérovým dekoracím
  Možné využití i v exteriéru
Menší kamenné valounkyOd cca 1 cm do 10 cmMůže se jednat o různě tvarované kamínky i hladké oblázky
  Vhodné pro interiér i exteriér
Okrasné valouny10 cm a víceMenší valouny lze použít jako dekoraci interiéru
  Vhodné jsou také např. na tvorbu malovaných kamínků
  Velké valouny jsou určeny zejména do exteriéru např. pro dotvoření skalek apod.
Dekorační kamínky v zahradě

Dekorační kamínky se liší svojí barevností, iStock / scaliger

Barevnost kamínků

Barevnost je také velmi důležitý parametr, který může výrazně ovlivnit výběr konkrétního typu kamene.

 • Umělé kamínky – převažují velmi syté, výrazné barvy; barevná škála je opravdu pestrá od základních barev až po jejich nejrůznější odstíny; kameny mohou být plné, ale také průhledné
 • Přírodní kámen – není tak barevně výrazný, ale škála barev je také poměrně široká; převažují barvy jako je bílá, hnědá, šedá, krémová nebo písková, ale i v této kategorii lze narazit na oranžovou, fialovou, růžovou nebo žlutou; tóny jsou ale vždy jemnější, decentnější

Víte, že…?

Jezírkové dekorační kamínky
Lepaso Kamínky říční 1kg/2-4cm mix (PT05/2-4)

Exteriéru dekorativní kameny také sluší a hlavně do něj vysloveně patří. Mohou být součástí skalek nebo jiných přírodních zákoutí, kde nahradí např. mulčovací kůru. Lze jimi vysypat cestičky nebo je olemovat. Velké solitéry se pak mohou stát výrazným dekoračním prvkem.

Dekorační kamínky na nehtech

Nalepovacími kamínky můžete ozdobit i tělo, iStock /marigo20

Množství kamínků

Množství okrasných kamenů záleží na konkrétním typu dekorace. Obecně méně kamenů bude třeba do interiéru, větší množství bude potřeba pro zahrady a jiné exteriéry.
Kameny se také podle typu prodávají v různém množství – v různě velkých baleních. Barevné dekorační kamínky a písky lze zakoupit nejčastěji zakoupit v baleních kolem 500 g. Podle typu to může být ale i méně.
Ve specializovaných obchodech lze zpravidla koupit jak vzorkové balíčky, tak větší množství kamene podle aktuálních potřeb. Zde se ale většinou jedná o kámen přírodní, nebarvený.

Víte, že…?

Vzorkové balíčky slouží k tomu, aby kupující získal jasnou představu o tom, zda jsou kameny optimálně velké pro daný účel, jestli mají ideální barevnost nebo strukturu. Teprve poté je vhodné objednat větší množství.

Prodejci a ceny

Nalepovací dekorační kamínky
Nalepovací kamínky na obličej 100ks

Barevné dekorační kamínky lze koupit v obchodech s dekoračními předměty, v květinářstvích, bytových doplňcích apod. Samozřejmě je lze objednat také přes různé internetové obchody. Totéž se týká i přírodních kamenů. V tomto případě se ale zpravidla jedná o specializované prodejny nebo e-shopy.
Ceny se odvíjí od typu kamene. Samozřejmě záleží i na velikosti balení. Půlkilové balení dekoračních kamínků se zpravidla pohybuje do částky 100 Kč. Nicméně konkrétní množství se samozřejmě liší s ohledem na velikost kamenů.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat dekorační kamínky?

Výběr dekoračních kamenů je vždy otázkou osobního vkusu. Zohlednit lze především účel použití. V interiéru je možné použít pestrobarevné varianty dekoračních kamínků nebo písku. Exteriéru sluší zejména přírodní tóny.

Je možné použít dekorační kamínky také k výtvarným účelům?

I toto je možné. V případě dekoračních kamenů se fantazii meze nekladou. Větší valounky mohou sloužit k malování obrázků a následně z nich lze vytvořit např. těžítka, jmenovky na stůl apod. Jemným dekoračním pískem se mohou „malovat“ obrázky, tvořit nástěnné dekorace apod.
Zobrazit kompletní nabídku Dekorační kamínky