Dětské houpací křeslo

Závěsné i volně stojící.

ca. 400 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 3 900 CZK
ca. 1 300 CZK

Jak vybrat dětské houpací křeslo

  • Houpání je jednou z aktivit, které zbožňuje snad každé dítě. Nejen, že je to zábavné, ale tato činnost je pro dítě uklidňující a dodává mu pocit bezpečí již od narození, když dítě houpete v náručí.
  • Můžete zvolit jak závěsné, tak i volně stojící houpací křeslo.
  • Důležitý je kvalitní materiál, k dispozici je dřevo, kov, plast, ratan a textilie.
  • Nezapomeňte brát v potah také maximální nosnost, která je pro bezpečnost vašeho dítěte důležitá.

Typy

Houpací křeslo pro děti můžeme rozdělit na dva základní druhy, kterými jsou klasická volně stojící křesla a závěsná křesla. V dalších řádcích se dozvíte, jaký je mezi nimi rozdíl.

Volně stojící křesla

Každý z nás ví, jak vypadá klasické volně stojící houpací křeslo. Tento typ je velmi pohodlný a má své osobité kouzlo. Můžete dítěti pořídit jak křeslo na zahradu, terasu či verandu, tak i do interiéru vašeho domu či bytu. Kostra křesla může být vyrobena ze dvou druhů materiálu, kterými jsou dřevo a kov. Opěradla a sedáky jsou čalouněné nebo mohou mít ratanový či rákosový výplet.

Vyrobeno z MDF
Damzaan Růžové dětské houpací křeslo Vendea

Závěsná křesla

Tento typ houpacího křesla je u dětí velmi oblíbený. Závěsná houpací křesla jsou vyrobena ve většině případů z textilu. Konstrukce je většinou kombinovaná, a to dřevem a lanem. Můžete je zavěsit dvěma způsoby. První možností je upoutání přímo na strop nebo trám, druhá varianta je závěsné křeslo s vlastním stabilním stojanem. To se ale v dětském provedení příliš nevyskytuje.

Konstrukce

Pokud raději volíte pro své dítě klasickou variantu houpacího křesla, dejte si pozor, aby zadní lyžiny byly dostatečně dlouhé, zabrání totiž pádu dozadu a zajišťují zarážku, která zamezuje pádu dopředu. Ideální je, když si křeslo s dítětem vyzkoušíte v prodejně a zjistíte, zda je pohodlné a praktické tak, jak je potřeba.

Víte, že…?

Dětské houpací křeslo můžete pořídit jak pro větší děti, tak i pro miminka. Některá závěsná i klasická volně stojící křesla jsou vhodná pro miminka téměř od narození. U volně stojících křesel je navíc bezpečnostní pás, kterým miminko zajistíte.

Stylové lehátko
Kinderkraft houpací Finio bílá

Materiál

  • Závěsná houpací křesla pro děti jsou převážně vyráběna z některého druhu textilie.
  • Klasické, volně stojící varianty mohou být vyrobeny z různého materiálu. Konstrukce bývá zhotovena buď ze dřeva, nebo z kovu.

Obě dvě možnosti jsou vhodné, delší životnost samozřejmě představuje kov, ovšem kvalitní masivní dřevo je také skvělou volbou.

  • Sezení může být plastové, ratanové, dřevěné nebo také polstrované nějakou textilií. Vždy dbejte na to, aby byl materiál kvalitní a vhodný pro vaše dítě, a to jak z hlediska pohodlnosti, tak i z bezpečnostní stránky.
Oblíbené
Sterntaler dětské houpací křeslo medvídek Ben 9902002
Konstrukce Sezení
Dřevo Plast
Kov Ratan
  Dřevo
  Polstrování (textilie)

Nosnost

Důležitým parametrem, který byste neměli brát na lehkou váhu, je také nosnost dětského houpacího křesla. Existují totiž křesla pro miminka, mladší i starší děti. Jejich nosnost je samozřejmě rozdílná.

  • Hodnota u houpacích křesel pro miminka se pohybuje většinou do 15 kg.
  • U houpacích křesel pro menší děti bývá nosnost do cca 30 kg.
  • U větších dětí se setkáme s maximální nosností klidně až 60 – 80 kg.

Design

Zvláště u dětí si snad každý rodič přeje, aby se mu daný výrobek líbil a dítko bylo spokojené. V současné době je na trhu k dispozici opravdu široká škála houpacích křesel. U dětí jsou velmi oblíbená závěsná houpací křesla, která můžete pořídit téměř v jakémkoliv barevném provedení. Klasické houpací křeslo může mít jak moderní, tak i retro design, který je v posledních letech velkým hitem.

Závěsné křeslo
Atmosphera závěsné dětské křeslo růžové

Cena a výrobci

Částka, kterou utratíte za dětské houpací křeslo, může být velmi rozmanitá. Pohybuje se v rozmezí od 500 – 7 000 Kč. Záleží především na typu houpacího křesla, na věku dítěte, na materiálu, a v neposlední řadě také na volbě výrobce.

Značka

Při výběru houpacího křesla pro děti se setkáte s různými výrobci. Vždy ale dbejte na to, aby byla značka kvalitní a mezi zákazníky osvědčená. Pro příklad uvádíme několik výrobců, se kterými neuděláte chybu. Jsou jimi Lionelo, Kave Home nebo Houe.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat dětské houpací křeslo?

V první řadě se rozhodněte, zda chcete závěsné nebo volně stojící houpací křeslo. Dále si vyberte kvalitní materiál, který bude pro vaše dítě bezpečný. Nezapomeňte si zjistit maximální nosnost houpacího křesla. Pak už jen zvolte design, který vám bude sympatický a vaše dítko jej ocení.

Jak pečovat o dětské houpací křeslo?

Na tom, který materiál zvolíte. Nejméně náročný na údržbu je plast, dřevo a ratan. Stačí pouze omýt vlhkým hadříkem a je hotovo. Pokud je součástí houpacího křesla i textilie, ideální je, když se dá potah sundat a následně vyprat v pračce.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Vyrobeno z MDF
Stylové lehátko
Oblíbené
Závěsné křeslo
Image
Produkt
Damzaan Růžové dětské houpací křeslo Vendea
Kinderkraft houpací Finio bílá
Sterntaler dětské houpací křeslo medvídek Ben 9902002
Atmosphera závěsné dětské křeslo růžové
Cena ca. 400 CZK ca. 1 500 CZK ca. 3 900 CZK ca. 1 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena