Nejlepší houpací křesla na zahradu 2024 a jak vybrat

Zklidněte svou mysl pomocí houpání.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Modernhome Ruby

Jak vybrat houpací křeslo na zahradu

  • Houpací křeslo je k dostání v mnoha variantách.
  • Součástí některých křesel je i robustní konstrukce.
  • Když pořizujete zahradní nábytek, měli byste pečlivě vybírat zejména jeho materiál.
  • Při výběru myslete i na to, jakým způsobem budete křeslo udržovat.

Houpací křeslo na zahradu - náš výběr

Modernhome Ruby
Výrobce: Modernhome
Použití: venkovní
Zobrazit více
Houpací křeslo značky Modernhome Ruby nabízí nadčasový design vhodný pro zahradu či terasu. Umožňuje bezpečné pohoupání díky speciálnímu profilování. Polstrování křesla je vyrobeno z měkkého materiálu a záhlavek je zesílený. Křeslo je vybaveno nastavitelným slunečníkem nad hlavou pro stínění.
Zobrazit méně

Závěsná houpací křesla na zahradu

Modernhome Ruby
Výrobce: Modernhome
Použití: venkovní
Zobrazit více
Houpací křeslo značky Modernhome Ruby nabízí nadčasový design vhodný pro zahradu či terasu. Umožňuje bezpečné pohoupání díky speciálnímu profilování. Polstrování křesla je vyrobeno z měkkého materiálu a záhlavek je zesílený. Křeslo je vybaveno nastavitelným slunečníkem nad hlavou pro stínění.
Zobrazit méně
Ekspan světle béžová
přečíst recenzi
Výrobce: Ekspan
Materiál polstrování: 70% bavlna, 30% polyester
Zobrazit více
Závěsné křeslo Ekspan světle béžová je vyrobeno z mixu materiálů, 70% bavlny a 30% polyesteru. Jeho konstrukce zahrnuje silná pletená lana a tyč širokou 80 cm. Křeslo má maximální zatížení 120 kg a je opatřeno praktickou kapsou. Součástí jsou také dva polštářky a celkové rozměry činí 80x115x65 cm.
Zobrazit méně
Nils Camp Brazilské křeslo NC0033 šedé 15-03-088
Výrobce: Nils Camp
Použití: univerzální
Materiál konstrukce: dřevo
Materiál polstrování: 70% polyester 30% bavlna
Zobrazit více
Brazilské křeslo NILS Camp NC0033 je navrženo pro použití na zahradě, balkóně či při kempování. Konstrukce křesla vychází z houpací sítě, s textilní částí z T/C plátna (70% polyester, 30% bavlna) a lany procházející dřevěnou příčkou. Nosnost křesla je 120 kg, rozměry 100 x 90 x 113 cm a hmotnost 1,4 kg.
Zobrazit méně

Textilní houpací křesla na zahradu

Nils Camp NC3107 modré
přečíst recenzi
Výrobce: Nils Camp
Použití: venkovní
Materiál polstrování: 60% polyester, 40% bavlna
Zobrazit více
Brazilské křeslo NILS Camp NC3107 modré je konstruováno podobně jako houpací síť, s textilní částí z polyesteru (60%) a bavlny (40%). Spojení s lanem a dřevěnou příčkou zaručuje nosnost 100 kg. Rozměr křesla je 103 x 99 x 130 cm, s 2 polštáři pro pohodlí. Záruka je 24 měsíců.
Zobrazit méně
Spokey Bench hnědé
přečíst recenzi
Výrobce: Spokey
Použití: venkovní
Zobrazit více
Houpací síť Spokey Bench je určena pro odpočinek na zahradě, terase či balkóně. Vyrobená z přírodní bavlny a dřeva, s rozměry 100 x 80 cm, umožňuje pohodlné sezení dvěma osobám. Houpací síť nabízí maximální nosnost 120 kg a její pevnost byla ověřena testy SGS.
Zobrazit méně
Brazílie bílá GW-919
Výrobce: 2energy
Použití: venkovní
Zobrazit více
Houpací křeslo Brazílie bílá, model GW-919, je určeno pro zahradu či místnost a disponuje maximálním zatížením 150 kg. Stojí na odolnosti proti povětrnostním vlivům a robustním zapínání. Materiálem opláštění je kombinace bavlny a polyesteru.
Zobrazit méně
Sportago Playa žlutá/oranžová
přečíst recenzi
Výrobce: Sportago
Použití: venkovní
Barva polštáře: oranžové
Materiál konstrukce: dřevo
Stojan: bez stojanu
Zobrazit více
Závěsné látkové houpací křeslo Sportago Playa disponuje nosností do 120 kg a je vhodné pro použití v interiéru i exteriéru. Vyrobena z pevného a na dotek příjemného materiálu, křeslo zajišťuje stabilitu díky silnějšímu lanu a dřevěnému nosníku. Snadná montáž a přenositelnost umožňuje zavěsit křeslo téměř kdekoliv.
Zobrazit méně

Klasická houpací křesla

BRADOP Halmar BEN houpací křeslo hnědé
Výrobce: Halmar
Nosnost: 120 kg
Hmotnost: 0.02 kg
Zobrazit více
Křeslo BEN, houpací, hnědé je moderní alternativa tradičního houpacího křesla. Konstrukce vyráběná z chromované oceli poskytuje dlouhou životnost a odolnost. Křeslo kombinuje kvalitní materiály a tvar, který respektuje ergonomické uspořádání a je navržen pro osu páteře. BRADOP Halmar BEN houpací křeslo hnědé může být vhodné pro zahradu.
Zobrazit méně
Halmar MAX 2
přečíst recenzi
Výrobce: Halmar
Nosnost: 110 kg
Materiál konstrukce: dřevěná
Barva: dekor wenge
Materiál potahu: látka
Zobrazit více
Houpací křeslo Halmar MAX 2 se skládá z kvalitního ohýbaného dřeva a disponuje polstrovanými sedacími potahy ve světlé barvě. Rozměry křesla činí 52 cm (šířka), 90 cm (hloubka) a 95 cm (výška) s nosností 120 kg. Křeslo je dodáváno v demontovaném stavu s návodem k sestavení.
Zobrazit méně
Autronic RK-045 WAL
Výrobce: Autronic
Nosnost: 110 kg
Materiál konstrukce: kožená
Barva: hnědá
Materiál potahu: pravá ovčí kůže
Hmotnost: 13 kg
Zobrazit více
Autronic RK-045 WAL je houpací křeslo s tradičním designem. Vyrobeno z bukové překližky, povrch ošetřen tmavým ořechovým odstínem a transparentním lakem. Sedák a opěrák potažené pravou ovčí kůží, polstrování z PU pěny. Nosnost 110 kg, rozměry: 98x55x95 cm. Houpací podnož s obdélníkovou konstrukcí.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Houpací křeslo na zahradu

Jak vybrat houpací křeslo na zahradu

Typy

Houpací křeslo můžeme rozdělit na dva základní druhy, kterými jsou klasická křesla a závěsná křesla. V dalších řádcích se dozvíte, jaký je mezi nimi rozdíl.

Houpací křesla na verandě

Houpací křeslo je klasika, která nikdy neomrzí, iStock / tedpagel

Klasická křesla

Každý z nás ví, jak vypadá klasické houpací křeslo. Tento typ je velmi pohodlný a má své osobité kouzlo. Můžete si pořídit jak křeslo na zahradu, terasu či verandu, tak i do interiéru. Kostra křesla může být vyrobena ze dvou druhů materiálu, kterými jsou dřevo a kov. Opěradla a sedáky jsou čalouněné nebo mohou mít ratanový či rákosový výplet.

Závěsná křesla

Jedná se o momentálně velmi oblíbený typ houpacího křesla. Jsou vyrobeny ze dřeva nebo kovu, setkat se ale můžete i s látkovými křesly. Tento typ křesla můžeme zavěsit dvěma způsoby. První možností je upoutání přímo na strop nebo trám, druhá varianta je závěsné křesla s vlastním stabilním stojanem. Pokud je chcete umístit na zahradu, měli byste je umístit do prostoru, kde nebudou vystaveny nepříznivým vlivům počasí. Křesla se stojanem potřebují větší prostor, ale můžete je umístit kamkoliv.

Dívka sedí v závěsném houpacím křesle

Velkou oblibu mají závěsná houpací křesla, iStock / alfexe

Konstrukce

Houpací křeslo na zahradu
Modernhome Ruby

Pokud raději volíte klasickou variantu houpacího křesla, dejte si pozor, aby zadní lyžiny byly dostatečně dlouhé, zabrání totiž pádu dozadu a zajišťují zarážku, která zamezuje pádu dopředu. Ideální je, když si křeslo vyzkoušíte v prodejně a zjistíte, zda je pohodlné tak, jak potřebujete.

Materiál

Když pořizujete zahradní nábytek, měli byste pečlivě vybírat zejména jeho materiál. Co se týká houpacího křesla, můžete vybírat mezi dřevěným, kovovým a textilním či ratanovým materiálem.

MateriálPopis
RatanNábytek z přírodního ratanu je lehký, vzdušný a dobře snáší rozmary počasí. Také údržba je zde jednoduchá, ratanovou houpačku budete muset pouze občas otřít od nečistot. Téměř nezničitelnou variantou je tzv. umělý ratan. Ten věrně napodobuje vzhled přírodního ratanu a použitá syntetika nepotřebuje téměř žádnou speciální péči.
DřevoDřevo je klasika, se kterou nikdy nešlápnete vedle. Nepříznivé povětrnostní podmínky a vlhkost snáší nejlépe právě zmíněný bambus, teak nebo dub. Přestože jsou tyto dřeviny kvalitní, není vhodné vystavovat dřevěný nábytek nepříznivému počasí. U dřeva je velmi důležitá jeho ochrana. Každý materiál potřebuje speciální kůru v podobě ochranných nátěrů.
KovTaké kov je oblíbeným venkovním materiálem. Kovová především závěsná houpací křesla jsou moderní a elegantní. Kovová křesla mají vysokou odolnost a dlouhou životnost. Kovové varianty nevyžadují stejně jako ratan téměř žádnou údržbu a křeslo můžete bez obav umístit kamkoliv vás napadne. Nevýhodou tohoto materiálu je vyšší cena.
TextilTextilní závěsná houpací křesla jsou velmi atraktivní a oblíbená u všech členů rodiny. Dopustit na ně nedají zejména děti, kterým poskytnou tu správnou zábavu. Látková křesla jsou moderní a maximálně skladná. Textilní křesla je vhodné chránit před nepřízní počasí, pokud je tedy budete pořizovat do nechráněného venkovního prostoru, budete je muset uklízet. Instalace textilních křesel není nijak složitá. U většiny modelů si vystačíte pouze s jedním pevným bodem.

Víte, že…?

V závěsném houpacím křesle můžete polosedět nebo i pololežet. Vaše tělo má stálou oporu a vy můžete v klidu relaxovat. Čím větší pořídíte křeslo, tím více poloh pro relaxaci budete moci využívat.

Cena

Závěsná houpací křesla na zahradu
Ekspan světle béžová

Pořízení zahradního houpacího křesla není levnou záležitostí. Cena se může šplhat až k 30 000 Kč, kvalitní a pohodlná křesla lze pořídit do 5 000 Kč a pokud toužíte po stojanovém, budete muset zaplatit jednou tolik.

  • Do 1 000 Kč – za tuto cenu lze pořídit mnoho typů závěsných textilních křesel.
  • Od 1 500 – 5 000 Kč – v této kategorii lze vybírat stále mezi závěsnými textilními křesly a dále pak mezi klasickými houpacími křesly vyrobených z různých materiálů.
  • Od 5 000 a více – i zde můžete pořídit klasiku vyrobenou z velmi kvalitních nebo tropických dřevin a také kovu a také mnoho typů závěsných křesel se stojanem. Cena běžných závěsných křesel se pohybuje kolem cca 10 000 Kč, pokud chcete opravdu netradiční provedení, můžete za něj zaplatit i více než 25 000 Kč.

Otázky a odpovědi

V čem jsou výjimečné?

Mnozí z vás to možná neví, ale houpání je činnost, při které se prokrvuje a okysličuje mozek. Houpání uklidňuje, zlepšuje vnímavost i motoriku a také zvyšuje inteligenci. Rytmické pohyby během této činnosti uklidňují a konejší. Z těchto důvodů se vám jistě vyplatí pořídit si houpací křeslo na vaši zahradu, která je ideální místo pro tento typ relaxace.

Jak vybrat houpací křeslo?

Při výběru křesla na zahradu myslete i na údržbu. Nejjednodušší na údržbu a čištění jsou plastové a kovové materiály. Stačí, když je omyjete vlhkým hadříkem s trochou saponátu. Na kovová houpací křesla můžete používat antikorozní sprej. Co se týká dřeva, důležité je, o jaký typ se konkrétně jedná. Měkká dřeva, jako je smrk hůře odolávají vlhku, takže můžete mít problém s ohýbáním a deformací dřeva. Kvalitnější dřevo stačí jednou za čas přetřít, napustit olejem nebo přelakovat. Pokud budete mít na křesle potahy, řiďte se pokyny výrobce.
Zobrazit kompletní nabídku Houpací křeslo na zahradu