Domovní alarm

Váš majetek i Vaši blízcí v bezpečí.

ca. 2 300 CZK
ca. 2 200 CZK
 
ca. 1 900 CZK

Domovní alarm

Přemýšlíte, jak zabezpečit svůj dům či byt proti nezvaným návštěvníkům? Domovní alarm se postará o to, aby váš majetek byl chráněn proti zlodějům, ohlídá také únik vody nebo plynu a zaregistruje kouř či požár.

Před nákupem

Výběr domovního alarmu není jednoduchou záležitostí. Měli byste mít jasno, co vlastně hledáte. Pokud si zodpovíte následující otázky, budete mít napůl vyhráno.

  • Potřebujete zabezpečit celý dům nebo jen jednotlivá patra?
  • Preferujete drátový nebo bezdrátový alarm?
  • Co má zařízení dělat v případě poplachu? Poslat sms, houkat, spojit se s bezpečnostní agenturou, kombinovat tyto možnosti?
  • Budete potřebovat i další doplňky, např. kouřové či plynové detektory?
S detektorem pohybu
GSM alarm Evolveo Sonix
ca. 2 300 CZK
Aktuálni cena

Klasický nebo bezdrátový alarm?

Při výběru začněte tím nejzákladnějším, tedy rozdělením alarmů podle typu připojení.

Klasický alarm

Pokud stavíte rodinný dům, vyplatí se investice do drátového zařízení. Instalace je náročnější s ohledem na rozmístění kabelů a zapojení detektorů. Jsou však vysoce spolehlivé a nemusíte řešit výměnu baterií.

Bezdrátový alarm

Dáváte-li přednost variabilitě umístění a jednoduché instalaci, bezdrátové alarmy jsou tím pravým řešením. Působí velmi moderně a elegantně, a případě změny rozmístění nábytku je můžete snadno přesunout na vhodnější místo.

Bezdrátový
TESLA SecureQ i7
ca. 2 200 CZK
Aktuálni cena
Typ alarmu Jak funguje Výhody Nevýhody
Drátový alarm – propojen kabely, kterými veškeré informace – bezúdržbový provoz, levnější, lze je kombinovat – pevné umístění, náročné na stavební úpravy (kabeláž, lišty)
Bezdrátový alarm – fungují prostřednictvím rádiových vln nebo Wifi – jednoduchá instalace, variabilita umístění, možnost přesunu v případě stěhování – vyšší pořizovací cena, nutnost pravidelně měnit baterie

Jak vybrat dodavatele

Vždy vybírejte zabezpečovací systém od prověřených dodavatelů, které mají zkušenosti a potřebnou atestaci. Každé zařízení by mělo splňovat normy ČSN EN 50131-1, a mělo by být schváleno Asociací českých pojišťoven.

Záruka a případný servis by rovněž měl být samozřejmostí.

Ovládání

V závislosti na konkrétním modelu můžete vybírat z různých typů ovládání.

Ovládání přes mobil
iGET SECURITY M3

Ovládání prostřednictvím počítače: Systém nastavíte prostřednictvím ovládacího softwaru ve vašem PC.
Dálkové ovládání: Některá zařízení fungují bez centrální jednotky. Mají programovatelná tlačítka s jejichž pomocí lze celý systém nastavit i deaktivovat.

Tip: Hledáte chytré řešení? V dnešní době většina alarmů komunikuje prostřednictvím aplikace s vaším mobilním telefonem. Kromě hlášení poplachů můžete zabezpečovací systém pohodlně ovládat i na dálku.

Prvky domovního systému

Alarm ukrývá hned několik prvků bezpečnostního systému. Je jen na vás, zda bude stačit základní model nebo zvolíte propracovaný zařízení.

Menu v češtině
BENTECH G06
ca. 1 900 CZK
Aktuálni cena

Siréna: Tento nenápadný prvek začne po přijetí impulzu vydávat velice intenzivní zvuk.
Pohybová čidla: Najdete je také pod označením PIR čidla. Rozliší počet osob v místnosti podle rozdílné teploty.
Detektory: Skládá se ze dvou částí (řídící a magnetické), když dojde k rozpojení, spustí se poplach.

Rozšiřující prvky

Domovní alarm lze rozšířit o další prvky, např. hlásiče plynu či požáru, měření teploty, připojení kamery, záložní baterie, paměť na telefonní čísla a další.

Prověřené značky a cena

Při hledání vhodného výrobku byste se měli poohlížet jenom po kvalitních značkách, jakými jsou Edimax, Evolveo, Jablotron, iGET, Hutermann, Paradox, iSmartAlarm.

Cena domovních alarmů se pohybuje již od 1 000 Kč. Za tuto však pořídíte spíše příslušenství. Nejlepší systémy se pohybují nad 6 000 Kč. Vybaveny jsou dotykovými displeji a bohatým příslušenstvím.

Nomination
S detektorem pohybu
Bezdrátový
Ovládání přes mobil
Menu v češtině
Image
Product
GSM alarm Evolveo Sonix
TESLA SecureQ i7
iGET SECURITY M3
BENTECH G06
Cena ca. 2 300 CZK ca. 2 200 CZK   ca. 1 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena