Nejlepší přístroje na celulitidu 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Beper 40500

Jak vybrat přístroj na celulitidu

 • Náš trh nabízí celou řadu přístrojů, které deklarují odstranění nebo zmírnění projevů celulitidy. Dle použité technologie je možné jejich rozdělení do několika základních typů. Patří sem ultrazvukové přístroje, mezoteriapie pomocí derma rolleru, elektrická stimulace nebo využití běžných masážních přístrojů.
 • Jako doplňkovou péči lze zvolit přístroje, které disponují infračervenýn světlem. Vhodné jsou také galvanické žehličky.
 • Většina přístrojů vyžaduje současné používání vhodných přípravků, které obsahují aktivní látky. Zpravidla se jedná o nejrůznější gely a krémy na celulitidu.

Přístroj na celulitidu - náš výběr

Beper 40500
Výrobce: Beper
Použití: na celé tělo
Hmotnost: 0 g
Výkon: 25 W
Beurer CM 50
přečíst recenzi
Výrobce: BEURER
Použití: na celé tělo
Hmotnost: 292 g
Medisana AC 950
Výrobce: Medisana
Hmotnost: 380 g
Zobrazit více
Medisana AC 950 je bezdrátový, dobíjecí masážní přístroj pro boj s celulitidou. K dispozici jsou 3 vyměnitelné nástavce: s vícesměrovým válečkem a dvěma silikonovými kartáči. Umožňuje 2 úrovně intenzity, 2 směry otáčení a automatické vypnutí po 15 minutách. Odolává stříkající vodě, takže je možné ho použít i po sprchování.
Zobrazit méně

Masážní přístroje na celulitidu

Beper 40500
Výrobce: Beper
Použití: na celé tělo
Hmotnost: 0 g
Výkon: 25 W
Beurer CM 50
přečíst recenzi
Výrobce: BEURER
Použití: na celé tělo
Hmotnost: 292 g
Croll & Denecke Masážní kartáč na celulitidu
Výrobce: Croll & Denecke
Zobrazit více
Croll & Denecke Masážní kartáč na celulitidu o rozměrech 11 x 11 x 7,5 cm je vybaven přírodními štětinami a dřevěnými výstupky. Může se používat na mokro i na sucho pro odstranění odumřelých buněk a nečistot. Navržen pro masáž při sprchování i pro suché kartáčování.
Zobrazit méně
Croll & Denecke Dřevěný masážní kartáč na celulitidu
Výrobce: Croll & Denecke
Zobrazit více
Masážní kartáč od německé firmy Croll & Denecke slouží k odbourávání celulitidy a strií. Má dřevěné výstupky a pásku pro uchycení. Je možné jej používat ve sprše nebo na suchou pokožku. Rozměry kartáče jsou 13 x 7,5 x 3 cm. Pro dosažení výsledků je doporučené každodenní použití.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Přístroj na celulitidu

Jak vybrat přístroj na celulitidu

Jaké typy přístrojů jsou k dispozici

Přístrojů na zmírnění nebo odstranění celulitidy je poměrně velké množství. Jednotlivé modely se pak od sebe liší nejen technologií, ale také celkovým zpracováním. Některé přístroje jsou vhodné pro běžné domácí použití, jiné lze v převážné části nalézt v kosmetických salonech.

Žena při ošetřování celulitidy

Díky malým přístrojům můžete s celulitidou bojovat na profesionální úrovni, iStock / puhhha

Ultrazvukové přístroje

Tyto přístroje po přiložení na pokožku vysílají ultrazvukové vlny, které postupně zahřívají tukovou vrstvu. Tím zároveň vytváří mikromasáž a rozbíjí tukové buňky. Kombinace tepla a mikromasáže stimuluje cirkulaci lymfatického systému. Také je posilováno zásobování buněk výživnými látkami a v neposlední řadě se zvyšuje propustnost buněčné membrány. Teplo zvyšuje metabolismus tuků. Proces ultrazvukové liposukce je neinvazivní a vhodný pro ošetření problematických partií, ke kterým patří zejména boky, stehna, hýždě a břicho. Zde se také celulitida vyskytuje nejčastěji. Použitím těchto přístrojů nedochází ke vzniku infekcí ani jizviček. Ultrazvukové přístroje umožňují dále formování postavy díky eliminaci lokálního tuku.

Derma roller

Derma roller je přístroj, který umožňuje provádění v domácích podmínkách jehličkovou masáž, tzv. mezoterapii. Ta byla do nedávné doby spíše záležitostí kosmetických salónů. Zde sloužila k odstraňování vrásek a jizviček. Přístroj derma roller tvoří na pokožce tzv. mikroranky, které následně usnadňují vstřebávání látek a to i do hlubších vrstev pokožky. Reakcí organismu je spuštění samoregeneračních procesů, při kterých se v pokožce aktivuje tvorba kolagenu a elastinu. Pokožka se vyhladí, nahromaděný podkožní tuk se uvolní. U tohoto typu přístroje je důležitým kritériem tloušťka jehliček. Pro odstranění celulitidy se doporučují jehličky o velikosti 1 a ž 2,5 mm.

Přístroje poskytující elektrickou stimulaci svalů

Přístroj na celulitidu
Beper 40500

Součástí přístroje jsou elektrody, které se upevňují na tělo. Ty pomocí nízkofrekvenčního proudu způsobují kontrakce, které de facto simulují cvičení. Přístroj působí pouze na svaly, nikoli na klouby. Stimulace pomocí elektrických pulzů:

 • Pomáhá s likvidací podkožního tuku
 • Podporuje odvod tukových buněk i odpadních látek z organizmu
 • Stimuluje krevní oběh
 • Prohřívá svaly
 • Zpevňuje pokožku i svaly
 • Tiší případnou svalovou bolest

Tyto přístroje se používají nejen k odstranění nebo zmírnění celulitidy, ale jsou oblíbené např. u sportovců, kteří je využívají při rehabilitacích např. po nejrůznějších zranění.

Typ přístrojeOčekávané účinky
UltrazvukProhřívání tukových vrstev a jejich následné rozbíjení
 Stimulace lymfatického systému
 Zvýšení zásobování buněk výživnými látkami
 Formování postavy
Derma rollerUsnadnění vstřebávání aktivních látek v hlubších vrstvách pokožky
 Samoregenerační procesy – aktivace tvorby kolagenu, elastinu
 Vyhlazení pokožky
ElektrostimulaceÚčinná likvidace podkožního tuku
 Stimulace krevního oběhu
 Zpevnění pokožky a svalů

Víte, že…?

Mimo výše uvedené lze využívat i další prostředky jako např. vakuovou metodu pomocí baněk nebo masáže v lymfodrenážních vzduchových oblecích. Tyto varianty jsou ale zpravidla záležitostí odborných pracovníků. Efektivní může být i pravidelně prováděná masáž za pomoci jakékoli masážní pomůcky.

Žena si masíruje nohy kartáčem

Oblíbenou pomůckou jsou i jednoduché dřevěné kartáče, iStock / Damir Khabirov

Další možnosti při boji s celulitidou

Masážní přístroje na celulitidu
Beurer CM 50

Mimo přístroje, které jsou přímo určeny pro odstranění nebo zmírnění celulitidy, existují také doplňkové terapie, které lze využití. Patří sem zejména infračervené světlo nebo galvanická terapie.

Světelná terapie

Světelnou terapií disponují např. derma rollery. Pro účely redukce celulitidy je vhodné červené světlo. Tomu se přisuzují následující účinky:

 • Urychlení hojení ran – má vliv na rychlejší růst kožních buněk
 • Zvýšení vytrvalosti a odolnosti vůči únavě
 • Proti-stárnoucí, omlazující účinky
 • Vyhlazuje pokožku
 • Podporuje buněčný metabolismus

Galvanická terapie

Opět se jedná o proces, který lze absolvovat v kosmetických salonech nebo v pohodlí domova za použití vlastní galvanické žehličky. Samotná terapie pak pomáhá snadnějšímu pronikání aktivních látek, které obsahují přípravky proti celulitidě, do hlubších vrstev pokožky. Tím je jejich účinek podstatně zvýšen. Terapie má také vliv na rozproudění krve a lymfy a následnému odplavení škodlivých látek i nadbytečných tukových buněk.

Gely a krémy proti celulitidě

Přístroj na celulitidu
Medisana AC 950

Nedílnou součástí péče o problémové partie jsou také přípravky, které obsahují aktivní látky napomáhající léčbě celulitidy. Téměř každý přístroj vyžaduje současně jejich používání. Krémy a gely samy o sobě neumí efektivně s celulitidou bojovat, ale v kombinaci s vhodnou terapií mohou výsledek léčby podpořit.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat přístroj na celulitidu?

Mezi základní možnosti, které lze v boji proti celulitidě použít, patří přístroje založené na ultrazvukových vlnách, jehličkové masáži nebo elektrostimulaci. Jako podpůrné prostředky lze volit přístroje poskytující infračervené světlo nebo tzv. galvanické žehličky. Nedílnou součástí péče jsou také gely a krémy na celulitidu.

Je vhodné používat krémy a gely?

Krémy a gely na celulitidu obsahují aktivní látky, které mohou urychlit proces léčby. Většina přístrojů umí dostat tyto látky i do hlubších vrstev po kožky, ve kterých se celulitida tvoří.
Zobrazit kompletní nabídku Přístroj na celulitidu