Přístroj na celulitidu

Jak vybrat přístroj na celulitidu

 • Náš trh nabízí celou řadu přístrojů, které deklarují odstranění nebo zmírnění projevů celulitidy. Dle použité technologie je možné jejich rozdělení do několika základních typů. Patří sem ultrazvukové přístroje, mezoteriapie pomocí derma rolleru, elektrická stimulace nebo využití běžných masážních přístrojů.
 • Jako doplňkovou péči lze zvolit přístroje, které disponují infračervenýn světlem. Vhodné jsou také galvanické žehličky.
 • Většina přístrojů vyžaduje současné používání vhodných přípravků, které obsahují aktivní látky. Zpravidla se jedná o nejrůznější gely a krémy na celulitidu.

Jaké typy přístrojů jsou k dispozici

Přístrojů na zmírnění nebo odstranění celulitidy je poměrně velké množství. Jednotlivé modely se pak od sebe liší nejen technologií, ale také celkovým zpracováním. Některé přístroje jsou vhodné pro běžné domácí použití, jiné lze v převážné části nalézt v kosmetických salonech.

Žena při ošetřování celulitidy

Díky malým přístrojům můžete s celulitidou bojovat na profesionální úrovni, iStock / puhhha

Ultrazvukové přístroje

Tyto přístroje po přiložení na pokožku vysílají ultrazvukové vlny, které postupně zahřívají tukovou vrstvu. Tím zároveň vytváří mikromasáž a rozbíjí tukové buňky. Kombinace tepla a mikromasáže stimuluje cirkulaci lymfatického systému. Také je posilováno zásobování buněk výživnými látkami a v neposlední řadě se zvyšuje propustnost buněčné membrány. Teplo zvyšuje metabolismus tuků. Proces ultrazvukové liposukce je neinvazivní a vhodný pro ošetření problematických partií, ke kterým patří zejména boky, stehna, hýždě a břicho. Zde se také celulitida vyskytuje nejčastěji. Použitím těchto přístrojů nedochází ke vzniku infekcí ani jizviček. Ultrazvukové přístroje umožňují dále formování postavy díky eliminaci lokálního tuku.

Derma roller

Derma roller je přístroj, který umožňuje provádění v domácích podmínkách jehličkovou masáž, tzv. mezoterapii. Ta byla do nedávné doby spíše záležitostí kosmetických salónů. Zde sloužila k odstraňování vrásek a jizviček. Přístroj derma roller tvoří na pokožce tzv. mikroranky, které následně usnadňují vstřebávání látek a to i do hlubších vrstev pokožky. Reakcí organismu je spuštění samoregeneračních procesů, při kterých se v pokožce aktivuje tvorba kolagenu a elastinu. Pokožka se vyhladí, nahromaděný podkožní tuk se uvolní. U tohoto typu přístroje je důležitým kritériem tloušťka jehliček. Pro odstranění celulitidy se doporučují jehličky o velikosti 1 a ž 2,5 mm.

Přístroje poskytující elektrickou stimulaci svalů

Součástí přístroje jsou elektrody, které se upevňují na tělo. Ty pomocí nízkofrekvenčního proudu způsobují kontrakce, které de facto simulují cvičení. Přístroj působí pouze na svaly, nikoli na klouby. Stimulace pomocí elektrických pulzů:

 • Pomáhá s likvidací podkožního tuku
 • Podporuje odvod tukových buněk i odpadních látek z organizmu
 • Stimuluje krevní oběh
 • Prohřívá svaly
 • Zpevňuje pokožku i svaly
 • Tiší případnou svalovou bolest

Tyto přístroje se používají nejen k odstranění nebo zmírnění celulitidy, ale jsou oblíbené např. u sportovců, kteří je využívají při rehabilitacích např. po nejrůznějších zranění.

Typ přístroje Očekávané účinky
Ultrazvuk Prohřívání tukových vrstev a jejich následné rozbíjení
  Stimulace lymfatického systému
  Zvýšení zásobování buněk výživnými látkami
  Formování postavy
Derma roller Usnadnění vstřebávání aktivních látek v hlubších vrstvách pokožky
  Samoregenerační procesy – aktivace tvorby kolagenu, elastinu
  Vyhlazení pokožky
Elektrostimulace Účinná likvidace podkožního tuku
  Stimulace krevního oběhu
  Zpevnění pokožky a svalů

Víte, že…?

Mimo výše uvedené lze využívat i další prostředky jako např. vakuovou metodu pomocí baněk nebo masáže v lymfodrenážních vzduchových oblecích. Tyto varianty jsou ale zpravidla záležitostí odborných pracovníků. Efektivní může být i pravidelně prováděná masáž za pomoci jakékoli masážní pomůcky.

Žena si masíruje nohy kartáčem

Oblíbenou pomůckou jsou i jednoduché dřevěné kartáče, iStock / Damir Khabirov

Další možnosti při boji s celulitidou

Mimo přístroje, které jsou přímo určeny pro odstranění nebo zmírnění celulitidy, existují také doplňkové terapie, které lze využití. Patří sem zejména infračervené světlo nebo galvanická terapie.

Světelná terapie

Světelnou terapií disponují např. derma rollery. Pro účely redukce celulitidy je vhodné červené světlo. Tomu se přisuzují následující účinky:

 • Urychlení hojení ran – má vliv na rychlejší růst kožních buněk
 • Zvýšení vytrvalosti a odolnosti vůči únavě
 • Proti-stárnoucí, omlazující účinky
 • Vyhlazuje pokožku
 • Podporuje buněčný metabolismus

Galvanická terapie

Opět se jedná o proces, který lze absolvovat v kosmetických salonech nebo v pohodlí domova za použití vlastní galvanické žehličky. Samotná terapie pak pomáhá snadnějšímu pronikání aktivních látek, které obsahují přípravky proti celulitidě, do hlubších vrstev pokožky. Tím je jejich účinek podstatně zvýšen. Terapie má také vliv na rozproudění krve a lymfy a následnému odplavení škodlivých látek i nadbytečných tukových buněk.

Gely a krémy proti celulitidě

Nedílnou součástí péče o problémové partie jsou také přípravky, které obsahují aktivní látky napomáhající léčbě celulitidy. Téměř každý přístroj vyžaduje současně jejich používání. Krémy a gely samy o sobě neumí efektivně s celulitidou bojovat, ale v kombinaci s vhodnou terapií mohou výsledek léčby podpořit.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat přístroj na celulitidu?

Mezi základní možnosti, které lze v boji proti celulitidě použít, patří přístroje založené na ultrazvukových vlnách, jehličkové masáži nebo elektrostimulaci. Jako podpůrné prostředky lze volit přístroje poskytující infračervené světlo nebo tzv. galvanické žehličky. Nedílnou součástí péče jsou také gely a krémy na celulitidu.

Je vhodné používat krémy a gely?

Krémy a gely na celulitidu obsahují aktivní látky, které mohou urychlit proces léčby. Většina přístrojů umí dostat tyto látky i do hlubších vrstev po kožky, ve kterých se celulitida tvoří.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.