Nejlepší mousepady 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
MSI Agility GD70 XL gaming mousepad; AGILITY GD70 XL

Jak vybrat mousepad

  • Mousepad je jinými slovy podložka pod počítačovou myš. Typově lze rozlišit několik druhů a to klasickou kancelářskou podložku, herní nebo ergonomickou podložku, případně model určený i pro klávesnici.
  • Základním kritériem výběru může být např. výrobní materiál. Nejčastěji se pak jedná o podložky vyrobené z textilu, plastu nebo silikonu. Velmi kvalitní je např. hliník. Pro ty, co si zakládají na designu, jsou vhodné podložky z kůže.
  • Mezi důležité parametry patří také velikost podložky. V nabídkách jsou klasické malé podložky určené pro běžnou práci s PC nebo velkoplošné, na které se mimo myš vejde také klávesnice, případně notebook.

Mousepad - náš výběr

MSI Agility GD70 XL gaming mousepad; AGILITY GD70 XL
Výrobce: MSI
Herní podložka: ano
Šířka: 90 cm
Výška: 40 cm
Konix My Hero Academia XXL Mousepad
Zobrazit více
Konix My Hero Academia XXL Mousepad je velká herní podložka o rozměrech 90 × 0,3 cm. Materiál horní strany je textil, který umožňuje kluz myši. Může podložit myš a také klávesnici. Design je charakteristický.
Zobrazit méně

Gelové mousepady

C-TECH MPG-03 černá / podložka pod myš gelová / 240x220mm (MPG-03BK)
Výrobce: C-Tech
Gelová podložka: ano
Zobrazit více
C-TECH MPG-03 je podložka pod myš s gelovým podložením. Její povrch je černý a rozměry jsou 240x220mm. Produkt, oznáčený jako MPG-03BK, je navržen tak, aby poskytoval komfort při použití myši. Ačkoli je určena pro běžné použití, její specifikace ji činí vhodnou i pro profesionální použití.
Zobrazit méně
Podložka pod zápěstí Fellowes CRYSTAL gelová černá
Výrobce: Fellowes
Gelová podložka: ano
Zobrazit více
Podložka pod zápěstí Fellowes CRYSTAL je vyrobená z průhledného materiálu, ale černé barvy. Je snadno čistitelná a přizpůsobuje se tvaru ruky díky gelovému vnitřku, který reaguje na tlak a tělesnou teplotu. Navíc má protiskluzový povrch. Je vhodná pro práci s myší, tabletem, kalkulačkou či pokladnou a její malé rozměry usnadňují přenášení.
Zobrazit méně
PALA Podložka pod myš a zápěstí Fellowes CRYSTAL gelová modrá
přečíst recenzi
Výrobce: Pala
Gelová podložka: ano
Šířka: 23 cm
Výška: 1.4 cm
Hloubka: 20.2 cm
Zobrazit více
Fellowes CRYSTAL je gelová podložka pod myš a zápěstí, vyrobena z polypropylenu a modrého gelu. Má funkci protiskluzového povrchu a design, který se přizpůsobuje ruce uživatele. Případné čištění je jednoduché. Rozměry podložky jsou 230×202×14 mm. Dodává se v pečlivém balení.
Zobrazit méně

Herní mousepady

Herní podložka pod myš SteelSeries QcK Large (63003)
Výrobce: Steel Series
Zobrazit více
Výrobek se jedná o herní podložku pod myš značky SteelSeries QcK Large (63003). Tato podložka má rozměry 450 mm na šířku a 400 mm na výšku. Povrch je vyroben z textilu.
Zobrazit méně
Herní podložka pod myš SteelSeries QcK Large (63003)
Výrobce: Steel Series
Zobrazit více
Výrobek se jedná o herní podložku pod myš značky SteelSeries QcK Large (63003). Tato podložka má rozměry 450 mm na šířku a 400 mm na výšku. Povrch je vyroben z textilu.
Zobrazit méně

Mousepady Fellowes

Podložka pod myš Fellowes Microban černá
Výrobce: Fellowes
Zobrazit více
Podložka pod myš Fellowes Microban je vybavena antimikrobiální vrstvou MICROBAN™ a na spodní straně má protiskluzovou úpravu. Tato podložka je navržena tak, aby optimálně zachycovala pohyby jak kuličkových, tak optických myší.
Zobrazit méně
Gelová podložka zápěstí Fellowes Crystal, fialová
Výrobce: Fellowes
Gelová podložka: ano
Zobrazit více
Tato Fellowes Crystal gelová podložka zápěstí o rozměrech 122×88×18 mm je fialové barvy, s transparentní vrchní vrstvou polypropylenu. Je designována na snížení tlaku na zápěstí a podporu krevního oběhu, přičemž se přizpůsobuje tělesné teplotě a síle tlaku ruky. Čištění je jednoduché díky hladkému povrchu. Lze ji použitovat při manipulaci s myší, tabletem, kalkulačkou či pokladnou.
Zobrazit méně

Mousepady Genesis

Genesis Carbon 500 Logo, XL (NPG-1346)
Výrobce: Genesis
Šířka: 50 cm
Hloubka: 40 cm
Genesis Carbon 500 Ultra Wave, černá (NPG-1706)
Výrobce: Genesis
Šířka: 110 cm
Výška: 2.5 cm
Hloubka: 45 cm
Genesis Carbon 500 Ultra Blaze, červená (NPG-1707)
Výrobce: Genesis
Šířka: 110 cm
Výška: 0.25 cm
Hloubka: 45 cm
Zobrazit více
Podložka Genesis Carbon 500 Ultra Blaze s rozměry 1100 x 45 x 2.5 mm poskytuje plochu pro myš i klávesnici. Je povrchově odolná vůči vodě a má nízký profil, což ji může činit méně nápadnou. Okraje podložky jsou obšité.
Zobrazit méně
Genesis Carbon 500 Rise, L, červená (NPG-1459)
Výrobce: Genesis
Šířka: 40 cm
Výška: 0.25 cm
Hloubka: 33 cm
Zobrazit kompletní nabídku Mousepad

Jak vybrat mousepad

Jaké typy podložek existují

Podle účelu použití je možné podložky rozdělit do několika základních typů.

Podložka a myš

Podložka pod myš usnadní pohyb myši po povrchu, iStock / cris180

Kancelářská

Kancelářské podložky představují základní typ, který nevyžaduje žádné speciální nároky. Slouží pro běžnou kancelářskou práci, brouzdání na internetu apod. Standardní rozměr se pohybuje do 400 mm a vyrábí se zpravidla z textilních materiálů nebo gumy. Její výhodou je nízká pořizovací cena.

Herní

Jedná se o specifický typ podložek pod myši, které svými vlastnostmi mohou ovlivnit herní výkon. Herní podložky by měly mít v ideálním případě protiskluzovou vrstvu, která zajišťuje hladší pohyb kurzoru a myši poskytuje lepší stabilitu. Rozdíl je také ve velikosti, pro hraní her jsou vhodnější větší rozměry, které nijak nelimitují pohyb myši při hraní. Díky větším rozměrům mohou sloužit také pro klávesnici nebo jí lze obsloužit dva monitory. Kromě hraní her se tento typ hodí také např. pro projektanty nebo tvoření grafiky.

Ergonomická

Mousepad
MSI Agility GD70 XL gaming mousepad; AGILITY GD70 XL

Podložky specifického tvaru, které mají vliv na polohu ruky při práci. Součástí je gelová podpěra, která vyrovnává výškový rozdíl a díky ní není zápěstí nadměrně zatěžované. Některé modely mohou být dokonce opatřeny větracími kanálky. Ty brání k případnému zapařování. Ergonomické podložky jsou vhodné, pokud je práce na počítači dlouhodobou záležitostí. Její používání může předcházet různým zdravotním problémům, jako jsou bolesti nebo záněty.

Podložka pod myš i klávesnici

Podložky vyznačující se velkými rozměry umožňují nejen ovládání myši, ale lze na ně umístit také klávesnici, které tak zajišťuje vyšší stabilitu. Velkoplošné podložky jsou také vhodné pro hráče PC her nebo běžnou kancelářskou práci. Poskytují vysoký komfort nejen zápěstí, ale také loktům.

Muž pracuje na počítači

Na výrobu podložek se používají materiály v různé kvalitě, iStock / sinseeho

Z jakých materiálů se vyrábí

Výrobních materiálů je celá řada. Nejčastěji se ale lze setkat s podložkami vyrobenými z textilu nebo plastu. V případě dražších modelů může být použita také kůže atd. Přehled některých materiálů v tabulce níže.

MateriálCharakteristika výrobku
TextilPodložky příjemné na dotek, umí odvádět pot
 Často opatřeny protiskluzovou gumovou vrstvou
 Dva typy textur – hladká (umožňuje rychlejší pohyby) a hrubá (přesnější práce s myší)
PlastyNejlevnější podložky jsou vyrobeny z tenkého jednovrstvého plastu
 Vícevrstvý plast se může časem začít deformovat
 Podložky vhodné pro běžné používání v domácnostech nebo kancelářích
SilikonPodložky jsou velmi dobře přilnavé, vyznačují se nízkým třením
 Snadno se přenáší i udržují
KůžePodložky stylového vzhledu
 Zpravidla se jedná o syntetickou kůži
 Nutné počítat s horší údržbou a vyšší pořizovací cenou
HliníkPodložky mají velmi hladký povrch
 Pohyb na ní je přesný, cílený
 Materiál vhodný zejména u herních podložek, pro grafické účely apod.

Víte, že…?

Gelové mousepady
C-TECH MPG-03 černá / podložka pod myš gelová / 240x220mm (MPG-03BK)

V případě ergonomických podložek se lze zaměřit také na jejich výplň. Používá se gel, paměťová pěna nebo technogel. V případě méně kvalitních výrobků dochází k deformaci jen ve vertikálním směru. U dražších modelů se podpěra umí prohnout jak do prostoru, tak výšky a šířky.

Jaká je nejvhodnější velikost

Co se velikosti týká, tak se podložky vyrábí v nespočet rozměrech a velikostech. Ideální rozměr pak zpravidla vychází z konkrétních potřeb nebo účelu používání. Obecně se pak podložky dělí do dvou základních kategorií:

  • Malé podložky – jedná se o klasický typ; standardní rozměr je 40 x 30 cm, ale existují i modely menší
  • Velké – délka těchto podložek se může pohybovat od cca 80 cm; největší modely mohou mít na délku i 120 cm; tyto jsou pak vhodné i pro klávesnici; výška velkých podložek může být 30 až 60 cm

Víte, že…?

Moderní podložky pod myš mohou disponovat i speciálními vlastnostmi. Příkladem je bezdrátové nabíjení zabudované přímo v podložce nebo světelné efekty, které lze různě nastavovat.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat mousepad?

Mousepad neboli podložka pod myš se vyrábí v několika základních typech, které je vhodné volit podle účelu použití. Ze základních parametrů lze zmínit výrobní materiál a samozřejmě rozměry podložek.

Jaké výhody s sebou nese používání podložky pod myš?

Podložky jsou zpravidla vyrobeny ze speciálních materiálů, které umí zlepšit funkčnost myši, ale také brání jejímu rychlejšímu opotřebovávání. Navíc poskytují vyšší komfort při práci s počítačem.
Zobrazit kompletní nabídku Mousepad