Ohřívač lahví

Teplé mléko vždy po ruce.

ca. 700 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 500 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat ohřívač lahví

 • Ohřívače pracují na principu ohřevu pomocí vodní lázně nebo vodní páry.
 • Ohřívače jsou k dostání ve dvou typech – elektrický, cestovní.
 • Elektrické ohřívače nabízejí kromě ohřevu láhve i jiné možnosti.
 • U ohřívačů oceníte i další funkce.

Proč mít ohřívač

Ohřívače pracují na principu ohřevu pomocí vodní lázně nebo vodní páry. Kojenecká láhev je ohřívána rovnoměrně a na vámi zvolenou teplotu.

Vodní lázeň

Láhev je ohřívána vodou, což je trošku delší proces. Láhev je ohřátá do cca 5 minut. Výhodou je rovnoměrný ohřev. Voda uvnitř ohřívače dokáže láhev ohřát i při nižší teplotě, a samotná láhev tak nebude při vyndání horká, lze s ní tedy bezpečně manipulovat.

Rychlý ohřev
Philips Avent SCF355/00 Ohřívač lahví a dětské stravy elektrický

Vodní pára

Voda se nachází v samostatném prostoru a láhev se ohřívá pomocí páry. Způsob je to rychlejší, ale láhev je v tomto případě ohřátá na vyšší teplotu, což může způsobit horší manipulaci nebo i popálení.

Mezi výhody těchto ohřívačů patří především:

 • jednoduchá obsluha
 • rychlost ohřevu
Intuitivní ovládání
LOVI Ohřívač lahví bílý

Mléko je ohříváno rovnoměrně a to díky termostatu, kterým je ohřívač vybaven. Ohřívače nesloží pouze k ohřevu mléka. Využít je můžete i pro přípravu kaší, přesnídávek atd.

Typy

Příprava je v tomto případě opravdu jednoduchá, stačí dát lahvičku do přístroje, zvolit teplotu a počkat než se láhev ohřeje. Na konec ohřevu budete upozorněni akustickým nebo optickým signálem. Ohřívače jsou k dostání ve dvou provedeních.

Typ Popis
Elektrický ohřívač lahví Přístroj pracuje na principu vodní lázně. V ohřívači je voda, která se ohřeje na teplotu, kterou si zvolíte. Přístroje většinou umožňují vybírat ze tří možností. Pak jen stačí ohřívač zapojit do elektřiny a přístroj zapnout. Doba ohřevu je v tomto případě 3 minuty.
Cestovní ohřívač lahví Pracuje na stejném principu jako první typ. Cestovní ohřívače lze zapojit do zásuvky v autě. Některé ohřívače je možné používat doma i v autě. Nevýhodou cestovních ohřívačů je delší doba ohřevu, která může být až 10 minut.
Neelektrický ohřívač Je ve své podstatě obyčejná termo láhev, jejíž součástí je plastová nádoba, do které nalejete horkou vodu a do ní pak vložíte láhev. Je to nejlevnější a nejobyčejnější způsob, vhodný spíše pro občasné použití.

Možnosti a funkce

Elektrické ohřívače nabízejí kromě ohřevu láhve i jiné možnosti. Je to možnost rozmrazování nebo sterilizování. Sterilizování lahvičky patří k běžné údržbě, kterou je třeba provádět po každém použití a díky ohřívači se sterilizátorem tak vyřešíte dvě věci naráz.
K dalším funkcím, kterými může být ohřívač vybaven, patří:

Cestovní ohřívačka
Tommee Tippee C2N Termoska a cestovní Ohřívač lahví
 • Automatické vypnutí – po dosažení určité teploty se přístroj vypne
 • Časovač – umožňuje nastavit přesnou dobu ohřevu
 • Odložený start – díky této funkci můžete mléko připravit na vámi stanovenou dobu
Ohřívá, rozmrazuje, udržuje
Babymoov ohřívač lahví Nutri Smart
 • Zvuková signalizace – upozornění vás na konec ohřevu
 • Digitální displej – jsou jim vybaveny dražší typy ohřívačů s dodatkovými funkcemi

Víte, že…?

Pokud miminko teprve čekáte a plánujete ohřívač koupit, vybírejte stejnou značku přístroje i láhví, které budete chtít používat. Ne každá láhev se do něj může vejít. V případě, že už máte lahve doma, dejte si na tuto skutečnost pozor.

Ohřev ve vodní lahvi
Reer Ohřívač lahví a stravy Simply Hot

Značka

Ohřívače jsou k dostání od kvalitních výrobců dětského zboží, ale ani tyto výrobky nejsou úplně bezproblémové. Aby vám ohřívač vydržel dlouhou dobu, bude třeba jej čas od času odvápnit. K odvápnění je možné použít přípravky určené k odvápňování, ale postačí i obyčejný ocet. Jaký zvolit postup se dozvíte v informacích od výrobce.

Kvalitní ohřívače nabízí značky jako Tommee Tippee, Philips Avent, TrueLife, Baby Mix, Babyono, Chicco nebo Nuk. U těchto výrobců se můžete spolehnout i na případný servis. Ohřívače ve většině případů fungují bezproblémově, občas se ale může objevit porucha termostatu.

Cena

Ohřívačů je k dostání celá řada. Při výběru toho správného typu se zaměřte i na to, jaký typ láhve mohou ohřát. Některé typy lze používat na plastové i skleněné láhve. Jindy je možné ohřívat pouze láhve nebo nádoby ze skla.

 • Ty nejlevnější můžete zakoupit za necelých 400 Kč. Už i tyto modely disponují funkcí rozmrazování a umožnují nastavení teploty. Lze je používat na všechny typy kojeneckých lahví. Levnější ohřívače láhve ohřívají v rozmezí od 30 – 50 °C.
 • Kvalitnější ohřívače můžete koupit za cenu do 1 000 Kč. Tyto přístroje jsou dodávány s autoadaptérem a je možné je používat doma i na cestách. K dostání jsou ohřívače s funkcemi, mezi kterými nechybí automatické vypnutí nebo nastavení teploty. Tu lze u těchto přístrojů nastavit v rozmezí 30 – 90 °C.
 • Nejdražší výrobky kombinují ohřívač a parní vařič. Díky tomu můžete jídlo zdravě uvařit, rozmixovat a samozřejmě ohřívat. Nechybí ani funkce rozmrazování, digitální displej a jiné. Tyto výrobky koupíte za necelé 3 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Proč ohřívač koupit?

Ohřívače lahví jsou praktickými pomocníky, bez kterých si někteří neumí péči o miminko představit. Jsou vhodné zejména v případě, kdy nemůžete dítě kojit a připravujete mu umělé mléko. Neocenitelné jsou zejména v noci, kdy s jejich pomocí ohřejete rychle předem připravenou láhev. Lze s nimi samozřejmě ohřívat i odstříkané mateřské mléko, kterým může po dobu vaší nepřítomnosti miminko nakrmit kdokoliv jiný.

Co je multifunkční ohřívač?

Tyto ohřívače umožňují připravovat jídlo v páře, slouží jako mixér a ohřívač v jednom a nahradí vám tak více spotřebičů. Tyto přístroje disponují mnoha funkcemi a na trhu patří k těm nejdražším.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Rychlý ohřev
Intuitivní ovládání
Cestovní ohřívačka
Ohřívá, rozmrazuje, udržuje
Ohřev ve vodní lahvi
Image
Produkt
Philips Avent SCF355/00 Ohřívač lahví a dětské stravy elektrický
LOVI Ohřívač lahví bílý
Tommee Tippee C2N Termoska a cestovní Ohřívač lahví
Babymoov ohřívač lahví Nutri Smart
Reer Ohřívač lahví a stravy Simply Hot
Výrobce
Philips
Canpol babies
TOMMEE TIPPEE
BABYMOOV
Reer
S udržováním teploty
S rozmrazováním
Cena ca. 700 CZK ca. 1 100 CZK ca. 500 CZK ca. 1 200 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.