Nejlepší pánve do trouby 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
ELO Pánev 32 cm
80 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat pánev do trouby

  • Pánví existuje celá řada. Pokud bude určená i pro přípravu pokrmů v troubě musí mít žáruvzdornou nebo odnímatelnou rukojeť. Samotné dělení je totožné jako u pánví, které se do trouby vkládat nedají.
  • Pokud je základním požadavkem možnost vkládání do trouby, je třeba se zaměřit také na výrobní materiál celé pánve.
  • Jak už bylo řečeno, důležitá je i rukojeť samotné pánve. Pozor je třeba dát si zejména na rukojeti, které nelze odejmout, a jsou potaženy jiným materiálem, než ze kterého je vyrobena pánev.

Pánev do trouby - náš výběr

ELO Pánev 32 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Elo
Zobrazit více
ELO Pánev do trouby o průměru 32 cm je vyrobena z kovu, což umožňuje efektivní vedení tepla. Tato pánev je vybavena rozměrnou pečicí plochou a může být použita ve všech typech sporáků a v troubě až do teploty 240 stupňů Celsia. Má rozměry 58,8 x 32,3 x 6 cm a hmotnost 2,6 kg.
Zobrazit méně
Tescoma pánev SteelCRAFT 24 cm
přečíst recenzi
Výrobce: TESCOMA
Typ: univerzální
Materiál: nerezové
Průměr: 24 cm
Zobrazit více
Tescoma pánev SteelCRAFT má třívrstvou sendvičovou ocelovou konstrukci a unikátní antiadhezní povrch s výše položeným nerezovým rastrem. Distribuuje teplo rychle a rovnoměrně. Povrch je odolný vůči kovovým nástrojům a pánev je vhodná i pro indukční sporáky. Celokovové provedení umožňuje použití v troubě do teploty 230 ˚C. Má záruku 5 let.
Zobrazit méně

Litinové pánve do trouby

LAVA Metal litinová s uchy 30 cm
přečíst recenzi
Výrobce: LAVA
Typ: na pečení
Materiál: litinové
Průměr: 30 cm
Vnitřní úprava: Litina
Hmotnost: 3.04 kg
Zobrazit více
Tato litinová pánev značky LAVA Metal o průměru 30 cm má objem 2,35 l. Její dno je 5 mm tlusté, hrany dosahují tloušťky 4 mm. Povrch má vlastnost nepřilnavosti. Pro tento výrobek je typická reakce na teplotní změny. Povrch je ošetřen elektroforézou. Záruka je 24 měsíců.
Zobrazit méně
Petromax Litinová s rukojetí 30 cm
přečíst recenzi
Typ: univerzální
Materiál: litinové
Průměr: 30 cm
Hmotnost: 3.5 kg
Zobrazit více
Litinová pánev Petromax 700167 (fp30) má průměr horního okraje 30 cm, dno 25 cm a výšku 6,7 cm. Její maximální objem je 2,5 l a hmotnost 3,5 kg. Má rukojeť s přídavným uchem. Pánev je vyrobena z litiny, která dokáže akumulovat a rovnoměrně předávat teplo. Pánev má dva prolisy pro odlévání potravin. Při manipulaci s páneví je doporučené používat žáruvzdorné rukavice.
Zobrazit méně
Banquet litinová na dřevěném prkénku Grada 22 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Banquet
Typ: servírovací
Materiál: litinové
Průměr: 22 cm
Vnější povrch: Litina
Hmotnost: 1.948 kg
Zobrazit více
Pánev Banquet litinová na dřevěném prkénku Grada, s průměrem 22 cm, je vyrobena z kombinace litiny a dřeva. Je součástí nádobí určeného pro servírování a zapékání jídel. Je vybavena držadlem pro manipulaci s pánví v troubě. Není určena pro myčky nádobí. Pouze litinová část je vhodná pro použití v troubě. Dřevěné prkénko slouží jako podklad pod horkou pánev.
Zobrazit méně
Lodge Litinová 30 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Lodge
Typ: na smažení
Materiál: litinové
Průměr: 30 cm
Hmotnost: 3.3 kg
Zobrazit více
Lodge Litinová 30 cm, slévaná z litiny v Tennessee podnikem Rodina Lodge od roku 1896, je vhodná pro tepelné zpracování potravin na tucích. Lze ji použít na různých typech sporáků, v troubě i na grilu. Za výhodu může být považována vysoká tepelná vodivost a akumulace tepla.
Zobrazit méně

Pánve do trouby s odnímatelnou rukojetí

Woll Pánev hluboká Titanium Nowo s odnímatelnou rukojetí 28 cm
přečíst recenzi
Typ: na soté
Materiál: titanové
Průměr: 28 cm
Vnější povrch: hliník
Vnitřní úprava: Nepřilnavý
Zobrazit více
Pánev Woll Titanium Nowo s odnímatelnou rukojetí o průměru 28 cm se vyznačuje pětivrstvým nepřilnavým povrchem vypalovaným při teplotě nad 400°C, což zvyšuje jeho odolnost proti mechanickému poškození. Tělo pánve je z tvrzené hliníkové slitiny a dno má tloušťku 8mm. Nádobu lze použít ve všech typech varných desek kromě indukce a je myčkou.
Zobrazit méně
Woll Nowo Titanium s odnímatelnou rukojetí 28 cm
přečíst recenzi
Typ: univerzální
Materiál: hliníkové
Průměr: 28 cm
Vnitřní úprava: Nepřilnavý
Zobrazit více
Tato pánev Woll Nowo Titanium s odnímatelnou rukojetí o průměru 28 cm a výšce 5 cm má nepřilnavý povrch nanášený v 5 vrstvách a vypálený při teplotě přes 400°C. Výrobek se vyznačuje tvrzeným hliníkovým tělem a odolává mechanickému i termickému poškození. Umožňuje vaření na všech druzích sporáků a v troubě do 250°C.
Zobrazit méně
Woll Induction Line soté s odnímatelnou rukojetí 28 x 28 cm
přečíst recenzi
Typ: na soté
Materiál: titanové
Průměr: 28 cm
Vnitřní úprava: Nepřilnavý
Zobrazit více
Woll Induction Line je pánev s odnímatelnou rukojetí. Titanový povrch je odolný proti poškrábání, umožňuje vaření bez tuku a lze jej použít s kovovým kuchyňským náčiním. Povrch lze čistit v myčce. Po sejmutí rukojeti je možné použití v troubě až do 250°C.
Zobrazit méně
BrelingerHaus Pánev s mramorovým povrchem s odnímatelnou rukojetí + víko Burgundy Metallic Line 28 cm
Výrobce: Berlingerhaus
Materiál: hliníkové
Průměr: 28 cm
Vnější povrch: hliník
Vnitřní úprava: Mramorový
Zobrazit více
Pánev BerlingerHaus má nepřilnavý povrch s mramorovým designem. Dno je z nerezového Turbo indukčního materiálu, rukojeť je odnímatelná. Rozměry jsou 28 cm v průměru, výška 5,2 cm, objem 2,4 litru. Pánev je schopná vydržet v troubě do teploty 200°C bez rukojeti. K pánevi je přiloženo plastové víko.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Pánev do trouby

Jak vybrat pánev do trouby

Jaký typ zvolit

Pánve lze rozdělit do několika základních typů. To jestli budou nebo nebudou vhodné do trouby, souvisí s tím, zda mají žáruvzdornou nebo případně odnímatelnou rukojeť.

Vkládání pánve do trouby

V toubě lze použít kažou odolnou pánev, iStock / YakobchukOlena

Klasické pánve

Klasické pánve jsou prakticky univerzálním kusem nádobí. Hodí se jak na běžné smažení, tak na přípravu omáček, dušených pokrmů atd. Pokud je pánev vybavena také poklicí, jsou možnosti vaření opravdu široké. Tyto pánve se vyrábí z různých materiálů, mohou mít různé provedení i velikost.

WOK

Pro tyto pánve je typické vyduté dno a kotlíkový tvar. Nejkvalitnější modely jsou ocelové nebo litinové. Tyto materiály jsou ale poměrně těžké, což znepříjemňuje manipulaci s pánví. WOK pánve se hodí zejména pro restování, smažení, ale i vaření. Poklice rozšiřuje možnosti také o dušení. Nejčastěji se tato pánev používá na přípravu asijské kuchyně.

Grilovací

Pánev do trouby
ELO Pánev 32 cm

Grilovací pánve jsou primárně určené k přípravě steaků nebo např. grilované zeleniny. Tento typ pánví je masivní a tedy i výrazně těžší oproti jiným typům. Opět vyšší váha souvisí s výrobním materiálem, což je v tomto případě ocel nebo slitina železa. Typické je vroubkované dno a také čtvercový tvar. Ten umožňuje přípravu i většího množství masa najednou.

Palačinkové

Palačinkové pánve vždy mají nízké okraje, ploché nepřilnavé dno a nízkou váhu. Jejich rukojeť je uzpůsobena tak, aby se snadno zvedala. Kromě palačinek se hodí také na přípravu bramboráků, lívanců, omelet a jiných pokrmů obdobného typu.

Lívancové

Opět se jedná o specifickou pánev určenou pro přípravu konkrétních pokrmů. Primárně jsou určeny na přípravu lívanců, ale lze je využít i na smažení volských ok nebo malých bramboráčků. Dno této pánve je rozdělené na jednotlivá oka, do kterých se leje těsto. Pánve se pak odlišují počtem těchto ok, nejčastěji se jedná o 4, 5 nebo 7. Vhodné je opět, pokud mají nepřilnavé dno, které usnadní přípravu pokrmů.

Typ pánveKladyZápory
KlasickéUniverzální pánevDe facto žádné
 Umožňuje více způsobů přípravy pokrmů 
 Vyrábí se v různých provedeních, velikostech 
 Na výběr celá řada materiálů 
WOKIdeální pro přípravu asijské kuchyněVyšší váha
 Větší velikost umožňuje přípravu více porcí najednouHorší manipulace
GrilovacíMaso připravené na této pánvi zůstává šťavnatéUrčená ke konkrétnímu účelu
 Umožňuje přípravu více masa současněVysoká hmotnost
 Vyrábí se z kvalitních materiálůDražší varianta
PalačinkovéNízká váhaVhodná na přípravu pouze některých pokrmů
 Nepřilnavé dno 
LívancovéDíky dělenému dnu umožňuje rovnoměrné dávkování těstaPouze pro přípravu konkrétních pokrmů
 Nepřilnavé dno 
 Snadná manipulace 

Víte, že…?

Litinové pánve do trouby
LAVA Metal litinová s uchy 30 cm

Pánve jsou nedílnou součástí každé kuchyně. Kromě vaření, smažení, případně dušení na nich lze připravit např. domácí pizzu nebo popkorn.

Pánev v troubě

Celá pánev musí být vyrobena z odolných materiálů, iStock / lisatop

Výběr vhodného materiálu

Pánve jako takové se vyrábí z mnoha různých materiálů. Pokud je předpoklad, že se nádobí bude vkládat také do trouby, je třeba volit takový, který dobře snáší vysoké teploty. Z tohoto hlediska se hodí zejména následující materiály:

  • Nerez – klasický materiál pro výrobu pánví; rovnoměrně rozvádí teplo; snáší vysoké teploty; snadno se udržuje, snese i drsnější zacházení; na této pánvi je vhodné vždy používat olej, jinak dochází k připalování
  • Železo – oblíbené zejména v profesionální sféře; výborně vedou teplo; jsou vysoce odolné, postupem času se zlepšují jejich nepřilnavé vlastnosti; vhodné jsou zejména při přípravě masa; výsledný pokrm může připomínat grilované jídlo
  • Litina – pánve jsou těžké, takže se s nimi hůře manipuluje; materiál je vysoce odolný; opět průběžným používáním dochází ke zlepšování nepřilnavosti

Rukojeť

Rukojeť může být vyrobena ze stejného materiálu jako celá pánev nebo může být potažena materiálem jiným. Zejména u druhého typu je třeba dát si pozor, protože ne vždy je pak pánev vhodná pro umístění do trouby.

  • Odnímatelná rukojeť je velmi praktická a univerzální, protože se může použít i na jiné nádobí dané řady konkrétního výrobce. Odejmutí rukojeti také usnadňuje uložení pánve na dané místo. Důležitým benefitem je také možnost vložení pánve do trouby.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat pánev do trouby?

Základní vlastnosti jsou stejné jako u běžných pánví. Základním parametrem při tomto požadavku je materiál, který odolává vysokým teJak vybrat pánev do trouby?plotám. Důležité je aby ze stejného materiálu byla vyrobena i rukojeť, případně ji bylo možné odejmout.

Je vhodné pořídit si k pánvi také poklici?

Rozhodně ano. Poklice rozšiřuje možnosti přípravy pokrmů na pánvi především o dušení nebo např. o přípravu domácího popkornu. Pokud není poklice přímo součástí, je vždy možnost její dokoupení.
Zobrazit kompletní nabídku Pánev do trouby