Párkovač

Snadná příprava oblíbené pochoutky.

ca. 800 CZK
ca. 800 CZK
ca. 500 CZK
ca. 3 000 CZK
ca. 6 700 CZK
ca. 900 CZK

Jak vybrat párkovač

  • Udělat rodině, přátelům či zákazníkům v létě lahodný párek v rohlíku je s párkovačem velice snadné.
  • Párkovač můžete koupit domů, nebo pro komerční účely.
  • Součástí párkovače může být i menší grilovací plocha.
  • Válečkové grily na párky v rohlíku jsou k dispozici v mnoha různých velikostech. Menší kapacita grilů jsou ideální pro samoobsluhy a prodejní stánky, zatímco velkokapacitní rohové grily jsou lepší pro velké komerční podniky.

Typy

Na výběr máte dvé různé podoby párkovače.

Komerční válečky

Komerční válečky na párky v rohlíku mají motorizovaná kolečka a mohou párky vařit rychle a rovnoměrně. Tento přístroj může hot dogu poskytnou i křupavou texturu. Válečky na párky v rohlíku pojmou 10 až 75 párků v rohlíku najednou. Ideální použití najdou pro účely výstavní. Zákazníci budou moci vidět a cítit, jak se párky v rohlíku otáčí na válcích, což zvyšuje prodej.

Multifunkční
Gallet Gourmet MAH 502

Napařovače

Tyto párkovače mohou držet párky v rohlíku po delší dobu, aniž by je vysušily. Napařovače jsou velkoobjemové jednotky, které umožňují vařit větší množství párků najednou. Některé uvaří až 200 kusů párků. Dušené párky jsou rovnoměrně prohřáté, a tak tento párkovač zaručuje skvělé výsledky.

Druhy napařovačů parků v rohlíku Výhody Nevýhody
Standardní napařovač párků Snadná údržba, ohřev pečiva a párků najednou více pro komerční využití
Potravinový napařovač Udržuje párky teplé, široké využití, Objemově příliš velké, cena je vyšší
Evropský napařovač Stylové servírování, kapsa pro koření, ohřívá párky i pečivo zároveň Ohřívá méně parků najednou,

Víte, že…?

Typ párkovače je závislý na faktorech jako je počet strávníků či místo umístění.

Rošty

Nejprve nechejte gril předehřát podle pokynů výrobce. Poté položte párky v rohlíku na rolovací gril a nechte je vařit, dokud nedosáhnou vnitřní teploty alespoň 145 stupňů. Po vaření lze párky v rohlíku okamžitě podávat nebo držet v teplejší zásuvce. Komerční rolovací gril s párky v rohlíku má vyhřívaná motorizovaná kolečka, která při vaření rotují párky v rohlíku. Rolováním párků v rohlíku během vaření tyto grily zajistí rovnoměrné vaření párků v rohlíku. Válcové grily lze použít k vaření klobás, snídaňových párků a vaječných rolád!

Transparentní parní nádoba
Sovio 9941
Druhy roštů Výhody Nevýhody
Plochý válečkový gril Snadné čištění, široká škála použití Spíše venkovní použití,
Šikmý horní válečkový gril Snadná obsluha přístroje, široká škála aplikací, různé velikosti Určen spíše pro komerční využití
S držákem na pečivo Nahřátí pečiva, různé velikosti Náročnější údržba, cena je vyšší
Nepřilnavý rolovací gril Lepší trvanlivost válců, snadné čistění, široká škála využití a velikostí Vyšší cena
Rolovací mřížka s ovládacími prvky namontovanými vzadu Široká škála využití, lepší design Vyšší hmostnost

Kapacita a využití

Válečkové grily na párky v rohlíku jsou k dispozici v mnoha různých velikostech. Menší kapacita grilů jsou ideální pro samoobsluhy a prodejní stánky, zatímco velkokapacitní rohové grily jsou lepší pro velké komerční podniky. Gril s větší kapacitou má často několik varných zón, které umožňují prostor pro vaření a další pro držení párků v rohlíku. Kapacita strojů na párky v rohlíku se liší v závislosti na výrobci a velikosti jednotky. Například napařovač párků / ohřívačů párků o šířce 13 X 22 X 13 pojme 30 párků a 50 housek. Zatímco stroj o rozměrech 18 X 15 X 16 dokáže uvařit 170 párků v rohlíku a 18 housek.

Údržba

Napařovač

Po použití vytáhněte zástrčku ze zásuvky a vyprázdněte vodu uvnitř napařovače.
K otření stroje použijte jemný hadřík. Očistěte každou část samostatně jarovou vodou a opláchněte. Pro nerez můžete použít čistící prostředek k tomu určen. Důkladně osušte všechny povrchy.

Válečkové grily

Po použití gril odpojte a nechte jej vychladnout. Během čekání naplňte misku vodou a saponátem.
Pomocí měkkého hadříku nebo houbičky odstraňte z vnější strany stroje mastnotu, drobky atd. Poté vyjměte odkapávací misku a vložte ji do mísy nebo do dřezu.
Pomocí houby vydrhněte plášť válečku. Pokud na něm zůstanou silné skvrny, tak použijte abrazivní houbičku. Jakmile je celý stroj čistý, nechejte jednotku okapat a uschnout.

Česká značka
Orava HM-01

Výrobci

ACityDiscount nabízí širokou škálu výrobců strojů na hot dogy, včetně Star Manufacturing, Food Machinery of America, Nemco a AJ Antunes.

Německá společnost Bartscher, která se vyznačuje vysokou kvalitou a širokou škálou produktů. Italská firma Guzzanti, která nabízí neotřelý design a vysokou kvalitu.

Víte, že…?

Většina párkovačů k provozu využívá elektřinu a nevyžaduje ventilační systém.

Oblíbený
Guzzanti GZ 460

Cena

  • Do 5000 korun seženete dvoutrnový nahřívač s regulací teploty, vypínačem a kontrolkou chodu. Jsou vybaveny skleněnou nádobou a výhřevnými trny z nerezu. Napětí je obvykle 220 V, 50 Hz a výkon kolem 500 W.
  • Nad 5000 korun zakoupíte párkovače větších rozměrů s více nerezovými ohřívači.
  • Nad 10 000 korun se vyrábí profesionální válečkové párkovače nerezového provedení. Přístroj je vybaven vypínačem rolovacího systému, regulací teploty a kontrolkou zapnutí či vypnutí.

Otázky a odpovědi

Jakou značku vybrat?

ACityDiscount nabízí širokou škálu výrobců strojů na hot dogy, včetně Star Manufacturing, Food Machinery of America, Nemco a AJ Antunes. Německá společnost Bartscher, která se vyznačuje vysokou kvalitou a širokou škálou produktů. Italská firma Guzzanti, která nabízí neotřelý design a vysokou kvalitu.

Jak vybrat párkovač?

Párkovač vybírejte podle způsobu využívání. Velkou kapacitu budou potřebovat ti, kdo budou párkovač používat pro komerční účely. S malým přístrojem si vystačíte v domácnosti.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Multifunkční
Transparentní parní nádoba
Česká značka
Oblíbený
Opékač
Americký styl
Image
Produkt
Gallet Gourmet MAH 502
Sovio 9941
Orava HM-01
Guzzanti GZ 460
Royal Catering RCHG-11WO
Hotdogovač Ariete 186
Cena ca. 800 CZK ca. 800 CZK ca. 500 CZK ca. 3 000 CZK ca. 6 700 CZK ca. 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena