Nejlepší přenosná rádia 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Narex CBT-02
85 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat přenosné rádio

 • Přenosná rádia spadají do kategorie malých modelů, které je možné vzít mimo dům, respektive mimo dosah elektrické sítě. Obecně sem lze zařadit mini rádia, radiobudíky a přenosná rádia s dalším zdrojem přehrávání.
 • Přenosná rádia mohou být napájena prostřednictvím klasických baterií různého typu nebo pomocí integrovaného akumulátoru. Některé modely lze také v případě potřeby zapojit do elektrické sítě.
 • I u přenosných rádií lze očekávat několik užitečných funkcí jako je např. displej, možnost připojení na WIFI a Bluetooth, digitální rádio a další.

Přenosné rádio - náš výběr

Narex CBT-02
přečíst recenzi
Výrobce: Narex
Typ: Přenosná rádia
Voděodolný: ano
USB: ano
Zobrazit více
Narex CBT-02 je přenosné rádio, které podporuje frekvenční pásmo FM 87,5–108 MHz. Je vybaveno technologií Bluetooth 4,2, USB portem, 3,5mm AUX vstupem a LCD displejem. Díky zabudovanému akumulátoru může sloužit jako powerbanka. Má stereo systém 2 x 10 W a třídu ochrany IP65.
Zobrazit méně
Sencor SRD 215
přečíst recenzi
Typ: Přenosná rádia
Funkce: Analogové FM rádio. přehrávání MP3
Vestavěné rádio: ano
Médium: Slot na micro SD kartu - max 8GB
USB: ano
Napájení z baterií: ano
Zobrazit více
Sencor SRD 215 je kapesní radiopřijímač s FM analogovým přijímačem (rozmezí 88-108 MHz) a LED displejem pro zobrazení frekvencí. Obsahuje USB konektor, slot pro micro SD kartu (až 8GB) a konektory pro sluchátka, linkový vstup a mini USB pro nabíjení. Napájení zajišťuje litiová baterie, délka hraní je až 10 hodin a výkon činí 2W (RMS). Dostupné v černé a bílé barvě, rozměry jsou 72 x 110 x 29 mm s hmotností 250 g.
Zobrazit méně

Kuchyňská přenosná rádia

Roadstar TRA 2235
přečíst recenzi
Výrobce: Roadstar
Typ: Přenosná rádia
Funkce: žádný
Napájení z baterií: ano
Denver DAB-48
přečíst recenzi
Výrobce: Denver
Funkce: žádný
DAB tuner: ano
Zobrazit více
Denver DAB-48 je stolní radiopřijímač s dřevěným korpusem a funkcí budíku. Nabízí FM přijímač s frekvencemi 87,5-108 MHz, DAB+ přijímač s frekvencemi 174-230 MHz a možnost uložit až 40 stanic. Disponuje 3 reproduktory o celkovém výkonu 2,5 W, Bluetooth připojením a 3,5mm audio jack výstupem.
Zobrazit méně
Panasonic RF-2400
přečíst recenzi
Typ: Přenosná rádia
Funkce: Funkce RDS
Napájení z baterií: ano
Počet alarmů: 1 čas buzení
Zobrazit více
Radiopřijímač Panasonic RF-2400EG-K je vybaven analogovým tunerem s pásmy VKV / SV / DV. Umožňuje ladění pomocí posuvného ukazatele a cylindrického knoflíku. Provozován může být na baterie (4 x LR20, nejsou součástí) nebo ze sítě. Rozměry přístroje jsou 234 x 122 x 82 mm a váží 670 g.
Zobrazit méně
SENCOR SRD 3200
přečíst recenzi
Typ: Přenosná rádia
Funkce: AM/FM rádio s digitálním zobrazením času
Vestavěné rádio: ano
USB: ano
Napájení z baterií: ano
Zobrazit více
SENCOR SRD 3200 je přenosný radiopřijímač s funkcemi, jako je Bluetooth V4.0, USB rozhraním a slotem na Micro SD karty. Může se připojit k externím zařízením přes AUX-IN vstup a k sluchátkům přes AUX-OUT výstup. Vyplatí se zmínit také digitální ladění, hodiny nebo funkci sleep timer. Rádio má spotřebu 5W a napájí se ze sítě nebo bateriemi typu C.
Zobrazit méně
Roadstar HRA-1500/N
přečíst recenzi
Výrobce: Roadstar
Typ: Přenosná rádia
Funkce: SV · FM
Vestavěné rádio: ano
Médium: Bez paměti
Napájení z baterií: ano
Zobrazit více
Roadstar HRA-1500/N je dřevěné retro rádio s jedním širokopásmovým reproduktorem o výkonu 1,5 W RMS. Obsahuje manuální FM/AM tuner a osvětlenou stupnici frekvencí. Může být napájeno ze sítě 230V nebo 6x LR14 bateriemi. Rozměry 300 x 205 x 140 mm, hmotnost 2,2 kg.
Zobrazit méně

Přenosná stavební rádia

Makita DMR115
přečíst recenzi
Výrobce: Makita
Typ: Stavební rádia
Funkce: DAB/DAB+/FM
Médium: USB konektor
Voděodolný: ano
USB: ano
Zobrazit více
DAB tuner: ano
Napájení z baterií: ano
Makita DMR115 je stavební rádio k připojení lithium-iontových baterií od 10,8V do 18V nebo přes síťový adaptér. Nabízí DAB a DAB+ pro digitální rádio, 7-pásmový ekvalizér, bluetooth, nárazuvzdorný kryt a automatické vypínání při nízkém napětí. LCD je osvětlené po dotyku o 15s, s možností externího propojení přes 3,5mm konektor a USB nabíjení. Je odolné vůči vodě a povětrnostním vlivům díky krytí IP65. Váha s 6Ah baterií je 5,5kg a rozměry jsou 268 x 164 x 437 mm. Baterie a nabíječka nejsou součástí.
Zobrazit méně
DeWALT DCR029
přečíst recenzi
Výrobce: DeWALT
USB: ano
Zobrazit více
DeWALT DCR029 je kompaktní, robustní pracovní rádio kompatibilní s bateriemi 12 V XR, 18 V XR a XR FLEXVOLT. Podporuje přehrávání přes Bluetooth, AUX a DAB+/FM signál. Vyjakováno modelu DCR029 jsou USB nabíjecí port a integrovaná ochranná klec.
Zobrazit méně
Milwaukee M18 JSR-0
přečíst recenzi
Výrobce: Milwaukee
Typ: Digitální rádio DAB+
USB: ano
DAB tuner: ano
Zobrazit více
Milwaukee M18 JSR-0 je přenosné rádio s tunerem AM/FM a digitálním procesorem pro přesný příjem. Nabízí DAB+, duální reproduktory s pasivními zářiči, nastavitelný ekvalizér a 10 předvoleb stanic. Equipován integrovanými rukojetěmi, napájením buď akumulátorem Milwaukee M18, nebo ze sítě. Obsahuje kryty pro ochranu proti pádům, vodě a nečistotám, vstupní kabel a 2 AAA baterie. Hmotnost je 4,9 kg. Akumulátor se prodává samostatně.
Zobrazit méně
Soundmaster DAB80
přečíst recenzi
Výrobce: Soundmaster
Funkce: signální alarm
DAB tuner: ano
Napájení z baterií: ano
Zobrazit více
Radiopřijímač Soundmaster DAB80 je vybaven DAB+/FM tunerem a schopností připojení přes Bluetooth. Je odolný díky certifikaci IP44, má výkon 5 W a vnitřní přihrádku. Součástí je také LED osvětlení. Pro napájení slouží Li-iontová baterie s kapacitou 2000 mAh.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Přenosné rádio

Jak vybrat přenosné rádio

Typy přenosných rádií

Mezi charakteristické vlastnosti přenosných rádií zpravidla patří menší rozměry a provoz na akumulátor či baterie. Tato rádia je tedy možné vzít prakticky kamkoliv, protože ke svému provozu nepotřebují zapojení do elektrické sítě.

Malé rádio

Přenosná rádia se vyznačují malým rozměrem, iStock / art159

Mini rádia

Jak už název napovídá, jedná se o velmi malá zařízení, které lze nosit v kapse, v batohu nebo jiném příručním zavazadle. Zpravidla může mít dvojí provedení:

 • Malé kapesní rádio s vestavěným reproduktorem
 • Rádio typu walkmen či discman, které vyžaduje pro provoz sluchátka

Mini rádia se vyznačují velmi jednoduchým ovládáním, proto jsou vhodná i jako radiopřijímače pro seniory.

Radiobudík

Přenosné rádio
Narex CBT-02

Radiobudíky stále patří mezi oblíbené doplňky ložnic a nočních stolků. Jedná se o malé rádio, které je doplněné o funkci budíku. Mimo ni mohou disponovat dalšími moderními funkcemi, mezi které patří např. projekce času na stěnu nebo volba buzení klasickým zvukem či přímo rádiem.

Přenosné rádio s dalším zdrojem přehrávání

Oproti předešlým variantám mají tato zařízení o něco větší rozměry. Díky nim disponují také většími reproduktory. Tento typ je ideální pro ty, kteří mimo rádio vyžadují i jiný zdroj hudby. Prakticky se může jednat o přenosná rádia s:

 • CD mechanikou
 • Bluetooth
 • USB vstupem

Některé modely přenosných rádií mají kombinaci více zdrojů přehrávání.

Víte, že…?

Kuchyňská přenosná rádia
Roadstar TRA 2235

Přenosná rádia se hodí všude tam, kde chybí připojení k elektrické síti. Díky svým malým rozměrům jsou ale častým doplňkem i běžných domácností. Své využití najdou např. při pobytu na zahradě, chalupě, při práci v dílně nebo jsou vhodná pro účely cestování.

Jaké jsou zdroje napájení

Zdroje napájení mohou být u jednotlivých modelů různé. Prakticky se ale jedná o dva různé typy:

 • Vestavěný akumulátor – týká se zejména přenosných rádií; vestavěný akumulátor se nabíjí pomocí dobíjecího kabelu; zpravidla má dlouho výdrž, respektive na jedno nabití může hrát i několik desítek hodin, ale samozřejmě záleží na konkrétním modelu a typu akumulátoru
 • Baterie – napájení prostřednictvím baterií je nejčastěji u kapesních rádií nebo radiobudíků; typ baterie musí být uveden v popisu výrobku; nejčastěji se používají tužkové (AA) nebo mikrotužkové (AAA) baterie, monočlánky /D, případně lithiové CR2032 baterie

Některé modely přenosných rádií umožňují také zapojení do elektrické sítě. Toto je praktická funkce např. u radiobudíků, protože noční stolky, na kterých jsou umístěny, mají většinou na dosah elektrickou zásuvku. Moderní modely malých rádií mohou mít také solární nebo klikové napájení.

Rádio a káva na stole

Ani přenosným rádiím nechybí praktické funkce, iStock / Shahid Abdullah

Jaké funkce mohou nabídnout

Přenosná stavební rádia
Makita DMR115

I malá přenosná rádia mohou disponovat různými užitečnými funkcemi. Nejčastěji se jedná o následující možnosti:

 • 3,5 mm konektor – umožňuje zapojení sluchátek
 • Wifi, Bluetooth – moderní technologie, které se využívají k bezdrátovému připojení k rádiu
 • Automatické ladění – umí vyhledat všechny dostupné rádiové stanice v dané lokalitě
 • SD a Micro SD paměťové karty – jedná se o další případný zdroj přehrávání oblíbené hudby
 • DAB+ tuner – jedná se o poslech digitálního rádia
 • Displej – možnost zobrazení různých údajů jako je datum a čas, nastavený čas buzení, naladěnou frekvenci a další.
 • Vyšší stupeň IP krytí – tato rádia jsou dle udaných hodnot odolná vůči vniku cizích předmětů nebo prachu a také nabízí jistou odolnost vůči vodě; funkce vhodná zejména u modelů, která se budou používat ve venkovních podmínkách nebo pro pracovní účely

Výrobci a ceny

Výrobců přenosných rádií je samozřejmě celá řada. Stejně tak široké je i cenové rozpětí. Cenu rádií ovlivňuje celá řada faktorů. Tím nejvýznamnějším jsou ale funkce, které jednotlivé modely nabízí. Dá se říct, že čím propracovanější a modernější rádio je, tím vyšší bude i jeho cena.

Typ rádiaVýrobciCenové rozpětí
KapesníSangean200 Kč až 11000 Kč
 Hyundai 
 Sencor 
RadiobudíkyDenver200 Kč až 10000 Kč
 Muse 
 Soundmaster 
S dalším zdrojem přehráváníGrundig350 Kč až 11000 Kč
 Hyundai 
 Ryobi 

Otázky a odpovědi

Jak vybrat přenosné rádio?

Mezi přenosná rádia lze zařadit několik základních typů, které se od sebe liší především účelem použití. Z technických parametrů stojí za zmínku způsob napájení, zaměřit se lze i na další užitečné funkce.

Jaké rozměry lze očekávat u přenosných rádií?

Toto velmi záleží na konkrétním typu a modelu rádia. V případě kapesních modelů se za ideální rozměr považuje 72x110x29 mm a hmotnost cca 250 g. Např. přenosná rádia s CD přehrávačem mohou být ale podstatně větší. Výběr velikosti je tedy vhodný přizpůsobit účelu používání rádia.
Zobrazit kompletní nabídku Přenosné rádio