Struhadlo na řepu

Do kuchyně i k hospodářským zvířatům.

ca. 1 000 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 1 500 CZK

Jak vybrat struhadlo na řepu

  • Struhadlo na řepu přináší komfort při strouhání řepy například pro hospodářská zvířata.
  • Nedílnou součástí struhadla na řepu je také buben, který je vyroben z nerezové oceli.
  • Existují však také ruční struhadla na řepu pro použití v domácnosti, respektive kuchyni.

Kdy se hodí

Struhadlo na řepu je praktický pomocník nejen do kuchyně, který vám usnadní finální úpravu oblíbené přílohy v podobě řepy. Vybírat lze z různých variant, kdy některé jsou určeny pro občasné využití v kuchyni, jiné pro pravidelné používání a existují také struhadla na řepu, někdy zvaná též krouhadla, kde upravujete řepu pro krmení hospodářských zvířat.

Druhy

Na současném trhu naleznete několik základních druhá struhadel na řepu. Pro naše potřeby jsme je rozdělili do tří kategorií, přičemž první dvě jsou určené pro domácí použití v kuchyni.

Rotační
Struhadlo na řepu rotační

Vícehranná struhadla

Na první pohled jde o klasická struhadla čtyřhranného nebo šestihranného tvaru, na kterých se nachází několik různých strouhacích ploch. Samotné struhadlo je orientováno spíše na výšku, přičemž zcela nahoře má praktické madlo. Hned pod struhadlem je prostor, kam se umístí miska, do která se posadí samotné struhadlo. Strouhaná řepa tak padá přímo do misky. Výhodou je, že lze řepu strouhat na různé velké plátky či kousky, neboť vícehranná struhadla mají zpravidla čtyři nebo šest různých strouhacích ploch.

Plochá struhadla

Jedná se o zcela klasické struhadlo, které má hned několik výhod. Díky velmi malé tloušťce, zpravidla i třeba pouze pár milimetrů, jsou plochá struhadla velmi skladná. Hodí se do menších kuchyní, kdy však vždy máte po ruce struhadlo na řepu. Nevýhodou naopak je, že na plochých struhadlech na řepu je vždy jen jedna plocha, což znamená, že nelze vytvářet různé plátky či kousky. Vždy tak záleží na vašich nárocích.

Rotační struhadlo

Poslední druhem struhadla na řepu je poměrně velké zařízení, které se někdy nazývá krouhačem. Funguje na principu rotačního pohybu. Struhadlo je zde ve tvaru válce, který je poháněn točením kliky. Otáčením válce dochází k pohybu řepy uvnitř, která se následně strouhá a odpadává připraveným otvorem do nádoby. Rotační struhadlo se využívá převážně pro účely krmiva hospodářských zvířat. Zbývá proto větší, aby bylo během krátké chvíle možné připravit víc strouhané řepy.

S dřevěným rámem
J.A.D. Tools 6804 Struhadlo na řepu
Druhy struhadel na řepu vlastnosti    
plochá struhadlo velmi kompaktní, cenově dostupné    
vícehranná struhadla více možností strouhání    
rotační struhadlo snadné ovládání klikou, jednoduchá údržba
 

Mytí

Každé nádobí, struhadla s miskou samozřejmě nevyjímaje, je po vaření či úpravě potravin potřeba omýt. Někdy stačí prosté opláchnutí pod tekoucí vodou, jindy je vyžadováno důkladnější mytí. V dnešní době je součástí mnoha domácností praktická myčka na nádobí, a proto je vhodné dle toho vybírat i struhadla na halušky. Pakliže ve své kuchyni máte a používáte myčku na nádobí, vybírejte taková struhadla, která jsou uzpůsobená mytí v myčce na nádobí.

Struhadla na řepu však zpravidla obsahují dřevěné části, které rovněž není vhodné umístit do myčky. Jiná situace panuje u rotačního struhadla na řepu, což je spíše velké zařízení, které opláchnete přímo venku a díky většině nerezových části mu voda nijak neuškodí.

Víte, že…?

Dobře zvažte, jak často budete struhadlo na řepu potřebovat. Pokud častěji, rozhodně upřednostňujte vícehranná struhadla, která mají mnohem širší využití.

Klasické
Struhadlo na řepu 8012

Ceny

Struhadla na řepu patří mezi cenově dostupné pomocníky do vaší kuchyně.

  • Ploché jednodušší typy s nerezovou strouhací plochou lze pořídit již zhruba za 150 Kč v běžné sítě obchodů s domácími potřebami.
  • O něco dražší bývají modely s více stranami, kde je více strouhacích ploch. Jejich ceny startují zhruba od 200 Kč a rostou v závislosti na rozměrech daného struhadla na řepu.
  • Ve vyšší cenových patrech se pohybují rotační struhadla na řepu pro hospodářská zvířata, tyto stroje pořídíte zhruba od 1 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na řepu?

Vše se odvíjí od základní otázky týkající se frekvence využívání struhadla. Zodpovězení této otázky vás nasměruje k vhodnému struhadlu na řepu. Pokud jde o časté využívání, zvažte vícehranná struhadla, která vám nabídnou bohatší možnosti využití. Naopak při střídmém používání oceníte plochý typ, který lze dobře uskladnit.

Pro koho je určeno rotační struhadlo?

Rotační struhadlo na řepu se poměrně liší a je určen spíše pro případ, že máte vlastní hospodářství a hospodářská zvířata, kterým potřebujete řepu nastrouhat, respektive nakrouhat. Ovládání je snadné a během chvíle lze nastrouhat velké porce řepy. Nastrouhaná část se snadno odvádí příslušnou částí rotačního struhadla na řepu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Rotační
S dřevěným rámem
Klasické
Zdravotně nezávadné
Stojanová řezačka
Image
Produkt
Struhadlo na řepu rotační
J.A.D. Tools 6804 Struhadlo na řepu
Struhadlo na řepu 8012
ANTIKORO struhadlo na řepu 8012
STREND PRO 211334
Cena ca. 1 000 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 1 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.