14 nejlepších struhadel na jablka 2023

Na štrůdl i pyré pro děti.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
ORION Struhadlo/třítko sklo na jablka

Jak vybrat struhadlo na jablka

  • Struhadlo na jablka vám pomůže rychle a snadno nastrouhat i více kusů jablek.
  • Existují klasické typy struhadel, ale i tzv. třítka, na kterých tlakem jablka nastrouháte.
  • Vzhledově existuje nespočet různých variant struhadel na jablka

Struhadlo na jablka - náš výběr

Skleněná struhadla na jablka

Nerezová struhadla na jablka

Zobrazit kompletní nabídku struhadel na jablka

Jak vybrat struhadlo na jablka

Na čem strouhat jablka

Struhadlo na jablka je nástroj usnadňující přípravu strouhaných jablek v různých podobách.

  • Samotná jablka lze připravovat na struhadlech různých typů a vždy záleží na vašich osobních preferencích.
  • Doporučuje se zaměřit na konstrukci struhadla, která vám bude při práci vyhovovat.
  • Neméně důležitá je také plocha na strouhání, které se může lišit vzhledem i možnostmi. Následně se také bude lišit jemnost nastrouhaných jablek.
  • Struhadlo na jablka najde využití nejen při přípravě pokrmů pro malé děti, ale například i pečení.
Struhadlo na jablka
ORION Struhadlo/třítko sklo na jablka

Druhy

Struhadla na jablka lze v základu rozdělit na tři typy, které se liší svým vzhledem a následně i možnostmi strouhání. Mezi základními typy se vybere vesměs každý uživatel.

Ploché struhadlo

První typem je klasické ploché struhadlo s jednou strouhací plochou, přičemž tento druh lze označit za univerzální. Na jedné ploše lze velmi snadno nastrouhat jablka, vždy však pouze v jedné možnosti jemnosti. Toto struhadlo se však vyznačuje velmi tenkou konstrukcí, zpravidla praktickým madlem a snadným skladováním. Pokud nejste nijak nároční, bude vám plně postačovat a především nezabere příliš místa.

Vícehranné struhadlo

Řešením pro náročnější uživatele je struhadlo na jablka s více hranami. Většinou se jedná o čtveřici nebo šestici hran, která se liší hustotou strouhacích bodů. Ve výsledku tak máte možnost jablka strouhat například jemněji pro malé děti, případně hruběji pro potřeby pečení, to vše na jednom struhadle. Struhadlo na jablka s více hrany mívá nerezovou konstrukci a madlo na horní hraně. To je buď taktéž nerezové, případně plastové. Tato struhadla již vyžadují více místa na uskladnění, odměnou pro vás však bude mnohem širší možnosti využívání.

Skleněná struhadla na jablka
Struhadlo na jablka, skleněné, 140 ml Westmark

Ruční struhadlo

Poslední typ struhadla na jablka je lehce speciální. Jde o o ruční struhadlo, někdy též nazývané jako třítko na jablka. V zásadě jde o struhadlo plochého typu, které položíte na pracovní desku, respektive kuchyňkou linku, a následně po strouhací či třecí ploše jezdíte oloupaným jablkem. Přímo na struhadle, respektive kolem strouhací plochy vám pak zůstává již jemně nastrouhané jablko. Jelikož je plocha spíše třecí, není vyloženě nebezpečně ostrá a struhadlo následně poslouží i jako miska, odkud lze nastrouhané jablko konzumovat.

Druhy struhadel na jablka Vlastnosti    
Klasická struhadla Odolné materiály, cenová dostupnost, víceúčelové využití    
Vícehranná struhadla Klasický vzhled, více možností strouhání    
Ruční struhadla Jemné strouhání či tření jablek, poslouží i jako miska při konzumaci  

Hlavní přednosti

Pokud vybíráte struhadlo na jablka, určitě se vyplatí sledovat několik klíčových parametrů, které lze označit hlavními přednostmi. Určitě dbejte na kvalitní materiály, které vydrží dlouhá léta a snesou rychlou a snadnou údržbu. Z tohoto důvodu je ideální, aby šlo struhadlo mýt v myčce a vy jste se nemuseli trápit s obtížným ručním mytím.

Víte, že…?

Jablka bývají vůbec nejčastěji strouhaným ovocem, typicky pak pro menší děti. Z těchto důvodů doma jistě využijete ruční třecí struhadlo, na kterém velmi snadno, bezpečně a jednoduše nastrouháte jablko a jemnou směs jablka můžete rovnou podívat, neboť struhadlo poslouží i jako miska.

Nerezová struhadla na jablka
Leifheit multifunkční struhadlo 23120

Ceny

Struhadla na jablka patří mezi velmi cenově dostupné doplňky a pomocníky do vaší kuchyně.

  • Základní ploché typy s jednou strouhací plochou lze pořídit někdy i pod hranicí 100 Kč a nepředstavují tak žádnou zátěž pro rodinný rozpočet.
  • O něco dražší jsou struhadla s více hranami, která seženete přibližně od hranice 200 Kč, v případě modelů s šesti druhy strouhacích ploch se ceny pohybují kolem 300 Kč.
  • Pokud vás zaujme ruční struhadlo s třecí plochou, opět je možné počítat s příznivou cenou a dostupností. Ceny těchto struhadel se pohybují kolem 140 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na jablka?

Struhadlo na jablka není nijak těžké vybrat. Vždy se stačí řídit tím, na co jej konkrétně budete používat a především pak jak často. Máte-li malé děti, oceníte především jemné strouhání, naopak pro potřeby vaření či pečení přijde vhod i hrubší možnost strouhání. Takovou kombinaci nabízí struhadla na jablka s více hranami.

Jaké má využití třecí struhadlo na jablka?

Speciálním typ struhadla na jablka, který má ostřejší plastovou plochu, která slouží ke tření jablka. Výsledkem je jemné pyré, které je vhodné nejen pro malé děti. Výhodou je snadné použití a navíc i kombinaci s miskou, kdy ihned po dostrouhání můžete nastrouhané jablko podávat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku struhadel na jablka