Nejlepší struhadla na bramboráky 2024 a jak vybrat

Rychlá a jednoduchá příprava křupavé pochoutky.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Bosch MUZ45KP1

Jak vybrat struhadlo na bramboráky

  • Struhadlo na bramboráky vám usnadní zdlouhavý proces přípravy brambor na bramboráky.
  • Pro ještě snadnější přípravu přijde vhod elektrické struhadlo, do kterého lze brambory pouze vkládat.
  • Vyrábí se zpravidla z nerezových materiálů a v plochém či prohnutém tvaru

Struhadlo na bramboráky - náš výběr

Multifunkční struhadla na bramboráky

ERNESTO Multifunkční struhadlo (5 nástavců)
přečíst recenzi
Zobrazit více
Multifunkční struhadlo ERNESTO nabízí pět výměnných nástavců pro strouhání zeleniny, ovoce, čokolády či tvrdého sýru. Ostří jsou vyrobena z nerezové oceli a nástavce lze umývat v myčce. Součástí sady je i chránič prstů a plastový rám pro skladování nástavců. Rozměry produktu činí cca 31,5 x 11,5 x 9,6 cm.
Zobrazit méně
Leifheit multifunkční struhadlo 23120
přečíst recenzi
Výrobce: Leifheit
Materiál: nerezová ocel
Zobrazit více
Multifunkční struhadlo Leifheit 23120 slouží jako kuchyňský pomocník a je vyrobeno z nerezové oceli. Struhadlo má rozměry 23,8 x 8,4 x 10,8 cm a stříbrnou barvu. Jde o ostré a lehké nástroje, s pevným držadlem pro manipulaci. Je snadno udržovatelné a lze jej umýt v myčce nádobí.
Zobrazit méně

Elektrická struhadla na bramboráky

Tefal MB756G31
přečíst recenzi
Výrobce: Tefal
Příkon: 200 W
Barva: bílé/červené
Počet nástavců: 5
Počet rychlostí: 1
Typ: bubínková
Zobrazit více
Tefal MB756G31 FreshExpress+ je kompaktní kuchyňský pomocník s 5 bubínkovými nástavci pro různé funkce: strouhání brambor, hrubé a jemné strouhání, krájení na plátky a strouhání sýru. S příkonem 200 W, širokým plnícím otvorem a ergonomickým tvarem usnadňuje přípravu potravin. Pro snadnou údržbu lze nástavce uschovat do sebe.
Zobrazit méně
Concept ES 1000
přečíst recenzi
Výrobce: CONCEPT
Příkon: 200 W
Počet rychlostí: 1
Typ: kotoučová
Počet nástavců: 5
Barva: bílé/šedé
Zobrazit více
Struhadlo Concept ES 1000 je elektrický kuchyňský pomocník určený pro strouhání zeleniny, ořechů, sýrů či chleba. Disponuje 200 W příkonem a je vybaven 5 výměnnými nerezovými struhadly, diskem pro hranolky a funkcí snadné údržby. Je ticho (80 dB) a má pojistku proti přehřátí. Celková hmotnost je 1,64 kg.
Zobrazit méně
Philips HR 1388/80
přečíst recenzi
Výrobce: Philips
Příkon: 200 W
Barva: bílé
Počet nástavců: 6
Počet rychlostí: 1
Typ: kotoučová
Zobrazit více
Elektrické struhadlo na zeleninu Philips HR 1388/80 disponuje šesti nástavci pro různé úpravy potravin a celokovovým diskem Julienne XL pro krájení bramborových hranolků. Toto zařízení o příkonu 200 W má mechanické knoflíkové ovládání, jednu rychlost a nerezové oceli kotoučové nástavce. Všechny součásti jsou mycí v myčce a obsahuje úložný prostor pro kabel.
Zobrazit méně
Concept ES 1010
přečíst recenzi
Výrobce: CONCEPT
Barva: černé
Počet nástavců: 5
Typ: kotoučová
Zobrazit více
Toto elektrické strouhátko na brambory je navrženo pro přípravu pokrmů z brambor a jiné zeleniny. Výrobek disponuje výkonem motoru, regulací rychlosti a nerezovým břitem. Je vyrobeno z kvalitního materiálu a má kompaktní rozměry, což umožňuje snadné skladování a čištění.
Zobrazit méně

Struhadla na bramboráky nástavec

JIHOKOV Bubínek, struhadlo 005 - na bramborák, halušky pro strojek M90 nebo M90P
přečíst recenzi
Zobrazit více
Struhadlo na bramboráky je nástroj určený pro rychlé a snadné zpracování brambor do požadované velikosti. Tento kuchyňský pomocník je vyroben z robustních materiálů, které zaručují dlouhou životnost. Struhadlo je vhodné pro domácí i profesionální použití a je snadno čistitelné.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Struhadlo na bramboráky

Jak vybrat struhadlo na bramboráky

Komu se hodí

Struhadlo na bramboráky je nedocenitelným pomocníkem při přípravě oblíbených bramboráků. Jednoznačnou přísadou jsou samozřejmě brambory, kterých je na bramboráky potřeba zpravidla větší množství. Bez struhadla se neobejdete a někdy nestačí ani ruční, neboť je práce poměrně náročná. Občas přijdou vhod větší struhadla pro rychlejší strouhání, případně elektrická struhadla, která většinu práce odvedou za vás.

Strouhání brambor na kovovém struhadle

Brambory nastrouháte i na klasickém ručním struhadle, iStock /funkybg

Vzhled

Struhadlo na bramboráky nemusí být nijak specificky vypadající zařízení. Na první pohled se nijak neliší od běžných struhadel. Platí totiž, že brambory na bramboráky například nastrouháte takřka jakýmkoliv struhadlem. Pakliže však připravujete jídla vyžadující pravidelné strouhání brambor, vyplatí se pořídit si ještě například jedno struhadlo speciálně pro brambory. Tělo struhadla na brambory bývá vyrobeno z nerezových materiálů, případně bývá povrch pocínován.

Druhy struhadel

Na současném trhu můžete nalézt několik druhů struhadel na bramboráky. Většinou je lze rozdělit na první pohled, protože se liší velikostí a svým vzhledem.

Ploché struhadlo

Struhadlo na bramboráky
Bosch MUZ45KP1

Na první pohled standardní struhadlo na bramboráky s plochým povrchem a jednou možností strouhání. Vyhovuje všem, kteří nepotřebují žádné speciality, případně těm, kteří brambory strouhají jen zřídkakdy. Současně vám může přijít vhod, že ploché struhadlo na bramboráky je možné velmi snadno uskladnit například v šuplíku a nezabere nijak mnoho místa. Stejně snadno lze ploché struhadlo na brambory například i zavěsit na stěnu.

Vícehranné struhadlo

Univerzálním řešením pro náročné uživatele je vícehranné struhadlo na brambory, které má na svých typicky čtyřech, výjimečně i šesti hranách různě velké otvory. Strouhání brambor na bramboráky tak může probíhat v různé jemnosti, přesně dle vaší potřeby. Tento typ struhadel je samozřejmě vůbec největší a tedy nejnáročnější na případné skladování. Práce s ním však bývá vůbec nejpohodlnější.

Zelené multifunkční struhadlo

Součástí multifunkčních struhadel jsou různé nástavce, iStock /artiom grosu

Elektrické struhadlo

Pokud připravujete bramboráky častěji či pro více osob, přijde vhod elektrické struhadlo na bramboráky. V jeho případě je připraven zásobník a rotační struhadlo uvnitř. Do zásobníku vkládáte oloupané brambory a rotací dochází k jejich strouhání. Netřeba dodávat, že to výrazně urychluje a usnadňuje práci. Výhodou je, že brambory nemusíte ani speciálně krájet, přístroj udělá vše za vás.

TypPopis
Ploché struhadloObčasné strouhání, snadné skladování
Vícehranné struhadloPohodlnější strouhání, více druhů strouhacích ploch
Elektrické struhadloČastější strouhání, více možností, snadné obsluha i příprava

Rukojeť

Multifunkční struhadla na bramboráky
ERNESTO Multifunkční struhadlo (5 nástavců)

Každé struhadlo na bramboráky, zejména to ruční, by mělo být vybaveno také rukojetí, za kterou jej lze držet, případně při položení přidržovat tak, abyste mohli efektivně strouhat.

  • Dříve byly rukojeti vyrobeny rovněž z nerezového plechu a přímo tak zpravidla navazovaly na strouhací část. Šlo o velmi praktické řešení, co se týká životnosti struhadla. Na druhou stranu ergonomie a pohodlí držení nebylo z nejlepších.
  • V dnešní době se proto častěji setkáte s plastovými rukojeťmi. Pozor si jen dejte na konkrétní tvar rukojeti. Ta se sice může skvěle držet, ale pokud bude značně členitá, bude ji velmi obtížné udržovat čistou. Pohodlí při držení struhadla je klíčové a doporučujeme si struhadlo vždy zkusit, pokud je to možné.

Víte, že…?

Bramboráky vám může pomoci připravit i kuchyňská robot s patřičným strouhacím nástavcem, který lze ale pohodlně přikoupit i dodatečně. Výhodou je, že nemusíte kupovat speciální elektrické struhadlo na bramboráky, ale lze využít kuchyňského robota, kterého můžete mít již doma.

Bramboráky na talíři

Křupavé bramboráky jsou opravdovou pochoutkou, iStock /HDesert

Ceny

Cenové hladiny struhadel na bramboráky začínají příznivě nízko.

  • Pokud se spokojíte s obyčejným plochým struhadlem, připravte si přibližně 100 Kč.
  • O několik desítek korun dražší bývají struhadla s více hranami a tedy širšími možnostmi strouhání, které pořídíte přibližně od 150 Kč.
  • Pokud zatoužíte po elektrickém struhadle, které vám práci vyloženě usnadní a defacto provede za vás, počítejte se zhruba 800 Kč.
  • Máte také možnost si dokoupit speciální struhadlo na bramboráky do vašeho kuchyňského robota, v tomto případě jde o investici v řádu nižších stovek korun.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na bramboráky?

Struhadlo na bramboráky vybírejte dle frekvence strouhání brambor Důležité je, aby struhadlo dobře padlo do ruky a mělo vždy své nepřekážející místo při uskladnění. Pakliže bramboráky připravujete častěji či ve větším množství, rozhodně zvažte elektrické struhadlo.

Jaké výhody přináší elektrické struhadlo na bramboráky?

Elektrické struhadlo může působit komplikovaně a bývá také cenově o něco výše, avšak pro náročné uživatele je nedocenitelným pomocníkem. Během chvilky vám nastrouhá velké množství brambor na bramboráky s minimální námahou.
Zobrazit kompletní nabídku Struhadlo na bramboráky