Struhadlo na bramboráky

Rychlá a jednoduchá příprava křupavé pochoutky.

ca. 200 CZK
ca. 600 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 100 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat struhadlo na bramboráky

  • Struhadlo na bramboráky vám usnadní zdlouhavý proces přípravy brambor na bramboráky.
  • Pro ještě snadnější přípravu přijde vhod elektrické struhadlo, do kterého lze brambory pouze vkládat.
  • Vyrábí se zpravidla z nerezových materiálů a v plochém či prohnutém tvaru

Komu se hodí

Struhadlo na bramboráky je nedocenitelným pomocníkem při přípravě oblíbených bramboráků. Jednoznačnou přísadou jsou samozřejmě brambory, kterých je na bramboráky potřeba zpravidla větší množství. Bez struhadla se neobejdete a někdy nestačí ani ruční, neboť je práce poměrně náročná. Občas přijdou vhod větší struhadla pro rychlejší strouhání, případně elektrická struhadla, která většinu práce odvedou za vás.

Vzhled

Struhadlo na bramboráky nemusí být nijak specificky vypadající zařízení. Na první pohled se nijak neliší od běžných struhadel. Platí totiž, že brambory na bramboráky například nastrouháte takřka jakýmkoliv struhadlem. Pakliže však připravujete jídla vyžadující pravidelné strouhání brambor, vyplatí se pořídit si ještě například jedno struhadlo speciálně pro brambory. Tělo struhadla na brambory bývá vyrobeno z nerezových materiálů, případně bývá povrch pocínován.

Varianta 5 nástavců
ERNESTO Multifunkční struhadlo (4 nástavce)

Druhy struhadel

Na současném trhu můžete nalézt několik druhů struhadel na bramboráky. Většinou je lze rozdělit na první pohled, protože se liší velikostí a svým vzhledem.

Ploché struhadlo

Na první pohled standardní struhadlo na bramboráky s plochým povrchem a jednou možností strouhání. Vyhovuje všem, kteří nepotřebují žádné speciality, případně těm, kteří brambory strouhají jen zřídkakdy. Současně vám může přijít vhod, že ploché struhadlo na bramboráky je možné velmi snadno uskladnit například v šuplíku a nezabere nijak mnoho místa. Stejně snadno lze ploché struhadlo na brambory například i zavěsit na stěnu.

Vícehranné struhadlo

Univerzálním řešením pro náročné uživatele je vícehranné struhadlo na brambory, které má na svých typicky čtyřech, výjimečně i šesti hranách různě velké otvory. Strouhání brambor na bramboráky tak může probíhat v různé jemnosti, přesně dle vaší potřeby. Tento typ struhadel je samozřejmě vůbec největší a tedy nejnáročnější na případné skladování. Práce s ním však bývá vůbec nejpohodlnější.

3 vyměnitelná struhadla
Struhadlo SUMO SLICER

Elektrické struhadlo

Pokud připravujete bramboráky častěji či pro více osob, přijde vhod elektrické struhadlo na bramboráky. V jeho případě je připraven zásobník a rotační struhadlo uvnitř. Do zásobníku vkládáte oloupané brambory a rotací dochází k jejich strouhání. Netřeba dodávat, že to výrazně urychluje a usnadňuje práci. Výhodou je, že brambory nemusíte ani speciálně krájet, přístroj udělá vše za vás.

Typ Popis
Ploché struhadlo Občasné strouhání, snadné skladování
Vícehranné struhadlo Pohodlnější strouhání, více druhů strouhacích ploch
Elektrické struhadlo Častější strouhání, více možností, snadné obsluha i příprava

Rukojeť

Každé struhadlo na bramboráky, zejména to ruční, by mělo být vybaveno také rukojetí, za kterou jej lze držet, případně při položení přidržovat tak, abyste mohli efektivně strouhat.

  • Dříve byly rukojeti vyrobeny rovněž z nerezového plechu a přímo tak zpravidla navazovaly na strouhací část. Šlo o velmi praktické řešení, co se týká životnosti struhadla. Na druhou stranu ergonomie a pohodlí držení nebylo z nejlepších.
  • V dnešní době se proto častěji setkáte s plastovými rukojeťmi. Pozor si jen dejte na konkrétní tvar rukojeti. Ta se sice může skvěle držet, ale pokud bude značně členitá, bude ji velmi obtížné udržovat čistou. Pohodlí při držení struhadla je klíčové a doporučujeme si struhadlo vždy zkusit, pokud je to možné.
Oblíbené
moulinex Struhadlo na zeleninu Fresh Express Plus 200 W DJ756G

Víte, že…?

Bramboráky vám může pomoci připravit i kuchyňská robot s patřičným strouhacím nástavcem, který lze ale pohodlně přikoupit i dodatečně. Výhodou je, že nemusíte kupovat speciální elektrické struhadlo na bramboráky, ale lze využít kuchyňského robota, kterého můžete mít již doma.

Ceny

Cenové hladiny struhadel na bramboráky začínají příznivě nízko.

  • Pokud se spokojíte s obyčejným plochým struhadlem, připravte si přibližně 100 Kč.
  • O několik desítek korun dražší bývají struhadla s více hranami a tedy širšími možnostmi strouhání, které pořídíte přibližně od 150 Kč.
  • Pokud zatoužíte po elektrickém struhadle, které vám práci vyloženě usnadní a defacto provede za vás, počítejte se zhruba 800 Kč.
  • Máte také možnost si dokoupit speciální struhadlo na bramboráky do vašeho kuchyňského robota, v tomto případě jde o investici v řádu nižších stovek korun.
Multifunkční struhadlo
ERNESTO Multifunkční struhadlo (bílá)

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na bramboráky?

Struhadlo na bramboráky vybírejte dle frekvence strouhání brambor Důležité je, aby struhadlo dobře padlo do ruky a mělo vždy své nepřekážející místo při uskladnění. Pakliže bramboráky připravujete častěji či ve větším množství, rozhodně zvažte elektrické struhadlo.

Jaké výhody přináší elektrické struhadlo na bramboráky?

Elektrické struhadlo může působit komplikovaně a bývá také cenově o něco výše, avšak pro náročné uživatele je nedocenitelným pomocníkem. Během chvilky vám nastrouhá velké množství brambor na bramboráky s minimální námahou.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Varianta 5 nástavců
3 vyměnitelná struhadla
Oblíbené
Multifunkční struhadlo
Ruční čtyřhranné
Image
Produkt
ERNESTO Multifunkční struhadlo (4 nástavce)
Struhadlo SUMO SLICER
moulinex Struhadlo na zeleninu Fresh Express Plus 200 W DJ756G
ERNESTO Multifunkční struhadlo (bílá)
TESCOMA Struhadlo HANDY, velké
Cena ca. 200 CZK ca. 600 CZK ca. 1 500 CZK ca. 100 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.