Teppanyaki

Tradiční japonský způsob přípravy pokrmů.

ca. 8 300 CZK
ca. 5 500 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 900 CZK

Jak vybrat teppanyaki

 • Teppanyaki patří mezi tradiční japonský způsob přípravy pokrmů, při kterém se jídlo připravuje stále na horké desce za pomoci speciální lopatky
 • Teppanyaki patří mezi nejsložitější přípravu jídla
 • Můžete si zvolit venkovní či vnitřní Teppanyaki gril, záleží pouze na tom, kde budete grilování upřednostňovat

Způsob grilování

Teppanyaki označuje pokrm ze zeleniny, ryb a masa. Teppanyaki je obvykle považováno za způsob vaření v kuchyni, kde kuchař připravuje pokrm před hosty. Ti si poté zvolí styl vaření, který si přejí a sami zvolí koření.

 • Teppanyaki styl si můžete připravit i sami ve svém domově pomocí kontaktních grilů.
 • V restauracích je šéfkuchař vyškolený a veškerou přípravu udělá za vás, přímo před vámi. Většinou se každé jídlo připravuje po jednom.
Sklokeramická grilovací deska
Gastroback 42535 Teppanyaki

Funkce grilů

Funkce Teppanyaki grilu by nemělo být považováno za podobné grilovacímu grilu. Plocha Teppanyaki má plochý design, který je ideální při vaření malých přísad, jako jsou malé kousky masa, krájená zelenina, vejce a rýže.

Výhody

Rozdíl mezi klasickým grilem a Teppanyaki grilem je ten, že u teppanu není teplota všude stejná, nejvyšší je v jeho středu, po stranách je potom nižší. Během přípravy masa můžete grilovat nejdříve zprudka a poté jej odsunout na stranu. Potraviny je taktéž možné pouze přihřívat a udržovat tak jejich teplotu. U Teppanyaki přípravy se nepoužívá žádný tuk.

Výhody
Pevný rovný povrch
Ingredience jsou v přímém kontaktu s povrchem grilu, pokrm si tím zachová svou chuť
Pokrmy mají vylepšenou chuť a zvlášť pokud jsou doprovázeny omáčkami

Povrch grilu

Teppanyaki gril má nepřilnavý povrch a to znamená, že není třeba při vaření použití spousta oleje. Gril má drenážní otvory pro případné odkapávání oleje a zajistí to, že vaše jídlo bude bez tuku, takže vaření v tomto style není jenom chutné, ale také zdravé. Díky všem aspektům si zachovává své přirozené živiny a chuť.

Velkorysá plocha grilu
SOLIS 979.28 Teppanyaki Home gril

Dochucení

Tento druh úpravy pokrmu používá lehké koření a většinou se připravuje za pomoci čerstvých surovin. Styl přípravy se odvíjí od přísad a snaží se je vylepšit. Nejčastější koření a dochucení se v tomto stylu nejvíce využívá následujících.

 • Víno
 • Ocet
 • Sójová omáčka
 • Sůl
 • Pepř
 • Česnek

Zdroj topidla

Volba grilu závisí především na tom, kde budete nejčastěji grilovat, můžete si vybrat grily elektrické, které se hodí do vnitřních prostor či grily venkovní.

1 800 W
Royalty Line Teppanyaki RL-TP70

Vnitřní grilování

Jestliže budete Teppanyaki gril využívat ve vnitřních prostorách, zařízení by mělo být elektrické, protože je to mnohem bezpečnější. Teppanyaki elektrické mřížky jsou tedy nejbezpečnější volbou pro vnitřní prostory.

Venkovní grilování

Pro venkovní grilování se naopak velice hodí gril poháněný hořáky na zemní plyn či propan butan. Vyžadují propanovou nádrž, takže byste měli mít po ruce vždy plnou propan butanovou láhev, abyste měli jistotu, že vám v polovině vaření nedojde palivo.

Z čeho se vyrábí

Materiál bývá většinou jednou z důležitých částí grilu. Gril se nesmí obejít bez kvalitního nepřilnavého povrchu. Jídlo by se na grilu mělo snadno pohybovat a gril by se měl taktéž snadno čistit.

Nastavitelný termostat
Hendi Grilovací deska Teppanyaki 238301

Nerez

Jeden z nejlepších materiálů je nerezová ocel, na které můžete bez problému používat speciální špachtli a škrabku Teppanyaki, který je určen na tento typ povrchu.

Litinová mřížka

Klasická litinová mřížka je vynikající tepelný vodič, a proto patří mezi oblíbený druh materiálu, jestliže chcete, aby se pokrm ohříval rovnoměrně.

Velikost

Jestliže se chystáte vařit ve stylu Teppanyaki budete potřebovat velkou plochu pro přípravu pokrmu.

Rozložitelný kontaktní gril
Domo DO9238G
 • Výhoda větší grilovací plošiny je i ta, když budete obsluhovat více hostů najednou. Tyto grily mají desku s velikostí 610 x 128 mm.
 • Pro menší sešlosti může sloužit i menší rozměr grilovací plochy, která bývá 90 x 23 cm. Venkovní Teppanyaki grily bývají daleko větší než vnitřní elektrické grily.

Příkon

Většina malých elektrický grilů využívá 1000 až 2500 wattů, takže jsou energeticky účinné. Čím vyšší mají spotřebiče, v tomto případě grily, příkon, můžete vařit při vyšších teplotách a rozkládat teplo rovnoměrněji.

Cena

 • Menší stolní gril Teppanyaki seženete od 1 000 Kč
 • Větší stolní Teppanyaki gril seženete od 2 000 Kč
 • Profi plynový Teppanyaki gril seženete od 90 000 Kč
Vkusně vypadají gril
Professor EG 109

Otázky a odpovědi

Jak vybrat Teppanyaki gril?

Teppanyaki gril nemusí vyhovovat všem, je to ale příjemný kulinářský zážitek a příprava pokrmu je z něj výživná, zdravá a chutná. Můžete si zvolit gril venkovní či gril do vnitřních prostor. Záleží jen na vás, kde grilování budete upřednostňovat nejvíce.

Existují přenosné Teppanyaki grily?

Venkovní grily jsou většinou velké a mohutné, takže ty jsou nepřenositelné, můžete je maximálně posunovat za pomocí pojízdných koleček po vaší zahradě. Jestliže ale chcete gril na cesty, pak je dobrým pomocníkem malý elektrický gril, který vám jistě splní vaše očekávání.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Sklokeramická grilovací deska
Velkorysá plocha grilu
1 800 W
Nastavitelný termostat
Rozložitelný kontaktní gril
Vkusně vypadají gril
Image
Produkt
Gastroback 42535 Teppanyaki
SOLIS 979.28 Teppanyaki Home gril
Royalty Line Teppanyaki RL-TP70
Hendi Grilovací deska Teppanyaki 238301
Domo DO9238G
Professor EG 109
Cena ca. 8 300 CZK ca. 5 500 CZK ca. 1 600 CZK ca. 2 700 CZK ca. 1 700 CZK ca. 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena