20 nejlepších vakuových pytlů 2023

Ušetřete spoustu místa ve skříni či v kufru.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Siguro Essentials 60×80 cm 2 ks

Jak vybrat vakuové pytle

  • Vakuové pytle využijete k uskladnění oblečení a lůžkovin. Do pytle je možné vkládat i plyšové hračky.
  • Při výběru je nejdůležitější velikost pytle. Koupit můžete malé i velké pytle, rozměry se mohou lišit v závislosti na výrobci.
  • Aby pytel fungoval tak jak má, je třeba správně manipulovat s odsávacím ventilem. Podrobný návod najdete na každém balení.

Vakuové pytle - náš výběr

Vakuové pytle na potraviny

Vakuové pytle Compactor

Vakuové pytle Orion

Zobrazit kompletní nabídku vakuových pytlů

Jak vybrat vakuové pytle

Dělení vakuových pytlů

I když se jedná o obyčejný vakuový pytel, i ten můžeme rozdělit do dvou kategorií.

  • Vakuový pytel s odsátím vzduchu vysavačem – přes 80 % vakuových pytlů, jenž jsou k dostání v internetových obchodech či kamenných prodejnách, fungují na principu odsávání vzduchu běžným domácím vysavačem.
  • Vakuový pytel s odsátím vzduchu stlačením pytle – zejména na cestách, kdy vysavač opravdu nemáte po ruce, oceníte pytle, z nichž se vzduch dostává jejich stlačením. Nejjednodušší metodou je naplněný pytel rolovat. To vám ušetří mnoho prostoru na další oblečení či na nákup suvenýrů.
Vakuové pytle
Siguro Essentials 60×80 cm 2 ks

Materiál vakuového pytle

Běžný vakuový pytel je vyroben z plastu, jenž je vysoce odolný, ale pozor na vaky, které mají slabé stěny. Takové vaky bývají náchylnější k jejich poškození. Na trhu se ovšem objevují i vakuové pytle zhotovené z nylonu. Na oba materiály se můžete spolehnout a poskytnou vám stejné výhody, které uvedeme níže.

Výhody vakuového pytle

Hlavní důvod, kvůli němuž si lidé vakuový pytel kupují, jsme si již představili. Ale to není vše. Oblečení či jiné věci uskladněné v nich jsou chráněné mimo jiné před prachem, roztoči, ale i vlhkem.

Možná si říkáte, že oblečení uskladněné ve vakuových pytlích je pak jistě zmačkané. Zde není jednoznačná odpověď.

Vakuové pytle na potraviny
Masterpro 37 x 15 x 7 cm

Záleží vždy na materiálu na uložených věcí. Například pokud do vaků uložíte zimní bundy, peřiny či polštáře, stačí je po rozbalení jen naklepat, aby se do nich dostal vzduch a nechat je chvilku „odpočinout“ a pak ani nepoznáte, že byly v nějakém pytli uložené a stlačené.

Víte, že…?

Vakuový pytel chrání uložené věci před vlhkem. Vy si však musíte dát také pozor, aby věci, které do pytle vkládáte, nebyly zavlhlé. Tím si koledujete o pořádnou plíseň.

Velikost vakuových pytlů

Vakuové pytle lze využít takřka na cokoliv. Proto si můžete vybrat hned z několik velikostí. Jednotlivé produkty od různých výrobců se od sebe mohou lehce lišit, nicméně abyste při výběru měli přehled, co na trhu existuje, nabízíme rozdělení do následujících kategorií s orientačními rozměry.

Vakuové pytle Compactor
Compactor Úložný box s vakuovým pytlem XXL Life
Druh Rozměry
Malé pytle 60×40 cm až 60×80 cm
Střední pytle 70×100 cm
Velké pytle 80×110 cm

Víte, že…?

Pytle rozdělené dle velikostí můžete zakoupit jednotlivě, či po více kusech najednou. Výjimkou nejsou ani celé sady, kdy balení obsahuje např. dva malé pytle, dva střední a dva největší.

Uskladnění věcí

Ať už uložení sezónního oblečení či jiných věcí, jenž chcete z nějakého důvodu uskladnit na později, stačí jednoduše vložit do vaku. Hodí se pro všechny měkké věci, dokonce do vakuových pytlů můžete dát i plyšáky, ale pozor, pokud mají ostré předměty. Ty by totiž při odsávání vzduchu mohly vak poškodit.

Jakmile do vaku vložíte věci, jednoduše ho zapnete pomocí umělého jezdce. Po zapnutí zkontrolujte, zda někde není díra, kudy by se dovnitř vzduch mohl dostat. Pak vezměte vysavač a nasaďte hubici na odsávací místo. Vakuový pytel se postupně bude ztenčovat. Až bude všechen vzduch pryč, vysavač vypněte a uzávěr zavřete. Pokud jste vak dobře utěsnili, můžete ho uložit a rozbalit kdykoliv ho budete potřebovat.

Vakuové pytle Orion
ORION SPACE 100x130 cm

Nejznámější značky

Značka u vakuového pytle opravdu nehraje velkou roli, dobré je sledovat hlavně její materiál, zda se nejedná jen o velmi slabý plast. Jinak se budete rozhodovat převážně velikostí vakuového pytle. Mezi kvalitní značky však patří např. Lamart, Orion, Sovio či Home Collection.

Cena

Pořídit si vakuový pytel není nic drahého. Navíc, když ušetříte cca 75 % prostoru pro uskladnění. Aneb jak se říká: za málo peněz hodně muziky.

Cena do 100 Kč

Pokud stále nevěříte tomu, že by to mohlo fungovat, můžete si zakoupit pouze jeden vak na otestování. Do 100 Kč bez problémů zakoupíte vakuové pytle menší kategorie až do rozměru 60×80 cm. Počítejte však s plastovým provedením.

Vakuové pytle
Siguro Essentials 80×100 cm 2 ks

Cena od 100 Kč do 300 Kč

Mnohem častěji se však vakuové pytle prodávají v balení po 2 kusech. U plastových výrobků lze pořídit střední, ale i velké sáčky. Zatímco vaky z nylonu jsou v této cenové kategorii k dostání do střední velikosti. Narazit zde můžete i na již zmíněné samovyfukovací vaky, bez potřeby vysavače.

Cena nad 300 Kč

Zde už přichází na řadu hlavně celé sety, jenž obsahují balení s různými velikostmi, či sady s jedním rozměrem v počtu 5 či 10 kusů vakuových pytlů.

Otázky a odpovědi

Jak ještě využít vakuové pytle?

Vakuové pytle jsou ideálním řešením, jak sbalit na dovolenou. Jestliže patříte k těm, kteří pravidelně bojují s malým kufrem, sbalte vše do vakuového pytle. S jeho pomocí budete moci zabalit mnohem více věcí, bez kterých se dozajisté neobejdete.

Jak odsát vzduch z pytle?

V domácím prostředí odsajete vzduch pomocí vysavače. Problém však nastává v případě, kdy sbalíte pytel na cesty. Zde je možné použít speciální pumpičku, která patří k běžnému příslušenství. Kromě klasických manuálních lze koupit i malou a šikovnou dobíjecí pumpičku. Tu lze využít i opačně a to k nafukování míčů, vodních pomůcek a jiných sportovních potřeb.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku vakuových pytlů