Nejlepší vakuové pytle 2024 a jak vybrat

Ušetřete spoustu místa ve skříni či v kufru.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Siguro Essentials 60×80 cm 2 ks
98 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat vakuové pytle

  • Vakuové pytle využijete k uskladnění oblečení a lůžkovin. Do pytle je možné vkládat i plyšové hračky.
  • Při výběru je nejdůležitější velikost pytle. Koupit můžete malé i velké pytle, rozměry se mohou lišit v závislosti na výrobci.
  • Aby pytel fungoval tak jak má, je třeba správně manipulovat s odsávacím ventilem. Podrobný návod najdete na každém balení.

Vakuové pytle - náš výběr

Siguro Essentials 60×80 cm 2 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Siguro
Zobrazit více
Vakuový pytel Siguro Essentials CB6080 slouží ke skladování objemných věcí, jako jsou sezónní oblečení, lůžkoviny nebo plyšové hračky. Po odsátí vzduchu ušetří až 80 % prostoru. Balení obsahuje dva pytle, které ochrání uložené předměty před prachem a roztoči. Velikost pytlů je 60×80 cm.
Zobrazit méně
Siguro Essentials 80×100 cm 2 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Siguro
Zobrazit více
Vakuové pytle Siguro Essentials CB80100 jsou určeny pro úsporu místa v domácnosti. Pomohou udržet pořádek a chránit předměty před prachem a roztoči. V balení jsou dva kusy. Umožňují snížení objemu až o 80 % díky odsátí vzduchu vysavačem či pumpou. Materiál je BPA free a uzavření je neprodyšné.
Zobrazit méně
Siguro Essentials 40×60 cm 2 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Siguro
Zobrazit více
Vakuové pytle Siguro Essentials CB4060 jsou určeny pro efektivní skladování věcí v domácnosti. Díky odsátí vzduchu pomáhají ušetřit až 80 % prostoru, zajišťují pevné uzavření a ochranu proti prachu či roztočům. Balení obsahuje 2 kusy z nezávadného BPA free materiálu. Jejich zapínání je jednoduché a pevné, využívají odsávací zpětný ventil pro vysavače nebo pumpy.
Zobrazit méně
Ruhhy 17230 10 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Ruhhy
Objem: 125 l
Počet ks: 10
Barva: průhledné
Zobrazit více
Vakuové pytle Ruhhy 17230 obsahuje 10 omyvatelných sáčků v 4 různých velikostech (50x60 cm - 5 ks, 60x80 cm - 3 ks, 70x100 cm - 1 ks, 80x100 cm - 1 ks), uzavíratelných zipy. Uložený obsah v sáčcích je chráněn proti prachu, špíně, vlhkosti i molům. Pro odsání vzduchu stačí vysavač.
Zobrazit méně

Vakuové pytle na potraviny

Masterpro 37 x 15 x 7 cm
Výrobce: Masterpro
Barva: šedá
Zobrazit více
Vakuové pytle Masterpro mají rozměry 37 x 15 x 7 cm. Tyto pytle umožňují účinné úspory prostoru při skladování nebo přepravě různých předmětů. Jejich materiál je odolný proti prasknutí a zajišťuje bezpečné uchování obsahu. Vakuové pytle lze snadno použít s většinou vysavačů.
Zobrazit méně

Vakuové pytle Compactor

Compactor Úložný box s vakuovým pytlem XXL Life
Výrobce: Compactor
Značka: Compactor
Rozměr: XXL
Barva: bílá
Zobrazit více
Compactor Úložný box s vakuovým pytlem XXL Life umožňuje skladování domácích textilií s úsporou místa až 75 %. Vnitřní pytel z polymeru s tvarovou pamětí chrání obsah před plísní, prachem a roztoči. Viditelný je skrze transparentní okénka. Objem: 210 litrů, rozměry: 27 x 65 x 50 cm, materiál: polyethylen a nylon.
Zobrazit méně
Compactor Bag Aspispace 3 ks
Výrobce: Compactor
Zobrazit více
Jedná se o soubor tří vakuumových pytlů Compactor Bag Aspispace určených pro skladování textilu a peřin. Tyto pytle fungují na principu vakuového balení, což umožňuje snížení objemu uskladněných předmětů a jejich lepší ochranu proti vlhkosti, prachu či škůdcům.
Zobrazit méně
Compactor 2dílná sada vakuových úložných sáčků XL
přečíst recenzi
Výrobce: Compactor
Zobrazit více
Vakuové pytle Compactor Aspispace o objemu 140 litrů jsou navrženy pro úsporu úložného prostoru textilií, jako oblečení, peřiny či polštáře. Pytle jsou vyrobeny z polymeru s tvarovou pamětí, což umožňuje jejich opětovné použití. Výška sáčků je 130 cm, šířka 80 cm a jsou vyrobeny z nylonu a polyethylenu. Inovovaný odsávací ventil je kompatibilní se všemi domácími vysavači a zajišťuje hermetické uzavření pomocí plastového zipu.
Zobrazit méně
Compactor 5x M 70 litrů 5x L 120 litrů
Výrobce: Compactor
Barva: čirá
Zobrazit více
Vakuové pytle Compactor v balení 5x M (70 l) a 5x L (120 l) nabízejí řešení pro úsporu 80 % prostoru ve skříních jak v domácnostech, tak i v hotelovém provozu. Textilie jsou chráněny před nečistotami, moly, vlhkostí a jejím dopady. Kompatibilní se všemi typy vysavačů, plastový zip a jednocestný ventil. Opakovaně použitelné (až 100×).
Zobrazit méně
Compactor Sada manuálních vakuových úložných vaků Vac&Roll
přečíst recenzi
Výrobce: Compactor
Objem: 25 l
Barva: transparentní
Zobrazit více
Vakuový úložný box Compactor Vac & Roll se specializuje na úsporu místa v domácnostech. Pytel o rozměrech 60 x 40 cm je vyroben z polyethylenu a uzavíratelný plastovým zipem s jezdcem. Odsávací ventil je kompatibilní se všemi běžnými vysavači, včetně značky Dyson, a umožňuje snížení objemu uloženého textilu až o 25 %. Box je opakovatelně použitelný.
Zobrazit méně

Vakuové pytle Orion

ORION SPACE 100x130 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Orion
Zobrazit více
Vak s odsáváním ORION SPACE o rozměrech 100x130 cm je určený pro skladování oděvů, lůžkovin a plyšových hraček. Pomocí vysavače nebo pumpičky odsaje vzduch, čímž se zmenší objem vaku. Má průhledné provedení a je vyrobený z plastu, který chrání obsah před moly, roztoči a prachem.
Zobrazit méně
ORION Úložný vak s odsáváním 40 x 60 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Orion
Barva: Modré
Zobrazit více
Vakuový pytel ORION s rozměry 40 x 60 cm je alternativní řešení pro uskladnění textilu jako oblečení, lůžkoviny či hraček. Po odsátí vzduchu pomocí vysavače nebo pumpičky se objem zmenší a uspoří místo ve skříni. Průhledný vak zajistí přehled obsahu a ochranu proti molům, roztočům a prachu.
Zobrazit méně
Orion SPACE 60x80 cm
Výrobce: Orion
Zobrazit více
Vakuové pytliky Orion SPACE o rozměrech 60x80 cm jsou určeny pro skladování sezónního oblečení, lůžkovin nebo textilních či plyšových hraček. Při odsátí vzduchu pomocí vysavače či pumpičky se objem pytliku zmenší a zároveň zabezpečí ochranu proti roztočům, molům a prachu.
Zobrazit méně
ORION Vak s odsáváním SPACE 70x100 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Orion
Zobrazit více
Vakuový pytel ORION SPACE s rozměry 70x100 cm je určen pro ukládání zimního oblečení, lůžkovin či textilních hraček. Po odsátí vzduchu vysavačem nebo pumpičkou se objem pytle zmenší, čímž ušetří místo ve skříni. Průhledný materiál poskytuje přehled o obsahu a ochranu proti molům, roztočům a prachu.
Zobrazit méně
ORION Vak s odsáváním LEVAND 70x100 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Orion
Zobrazit více
Vakuový pytel ORION s odsáváním a vzorem LEVAND o rozměrech 70 x 100 cm slouží pro skladování oděvů, lůžkovin či plyšových hraček. Poskytuje ochranu před prachem, moly a roztoči. Odsátí vzduchu je možné provést vysavačem nebo pumpičkou. Pytel je opatřen vůní levandule. EAN: 8592381123291.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Vakuové pytle

Jak vybrat vakuové pytle

Dělení vakuových pytlů

I když se jedná o obyčejný vakuový pytel, i ten můžeme rozdělit do dvou kategorií.

  • Vakuový pytel s odsátím vzduchu vysavačem – přes 80 % vakuových pytlů, jenž jsou k dostání v internetových obchodech či kamenných prodejnách, fungují na principu odsávání vzduchu běžným domácím vysavačem.
  • Vakuový pytel s odsátím vzduchu stlačením pytle – zejména na cestách, kdy vysavač opravdu nemáte po ruce, oceníte pytle, z nichž se vzduch dostává jejich stlačením. Nejjednodušší metodou je naplněný pytel rolovat. To vám ušetří mnoho prostoru na další oblečení či na nákup suvenýrů.

Materiál vakuového pytle

Běžný vakuový pytel je vyroben z plastu, jenž je vysoce odolný, ale pozor na vaky, které mají slabé stěny. Takové vaky bývají náchylnější k jejich poškození. Na trhu se ovšem objevují i vakuové pytle zhotovené z nylonu. Na oba materiály se můžete spolehnout a poskytnou vám stejné výhody, které uvedeme níže.

Výhody vakuového pytle

Hlavní důvod, kvůli němuž si lidé vakuový pytel kupují, jsme si již představili. Ale to není vše. Oblečení či jiné věci uskladněné v nich jsou chráněné mimo jiné před prachem, roztoči, ale i vlhkem.

Vakuové pytle
Siguro Essentials 60×80 cm 2 ks

Možná si říkáte, že oblečení uskladněné ve vakuových pytlích je pak jistě zmačkané. Zde není jednoznačná odpověď.

Oblečení ve vakuovém pytli

Vakuové pytle ušetří místo ve skříni, iStock /Giacinto Canini


Záleží vždy na materiálu na uložených věcí. Například pokud do vaků uložíte zimní bundy, peřiny či polštáře, stačí je po rozbalení jen naklepat, aby se do nich dostal vzduch a nechat je chvilku „odpočinout“ a pak ani nepoznáte, že byly v nějakém pytli uložené a stlačené.

Víte, že…?

Vakuový pytel chrání uložené věci před vlhkem. Vy si však musíte dát také pozor, aby věci, které do pytle vkládáte, nebyly zavlhlé. Tím si koledujete o pořádnou plíseň.

Velikost vakuových pytlů

Vakuové pytle lze využít takřka na cokoliv. Proto si můžete vybrat hned z několik velikostí. Jednotlivé produkty od různých výrobců se od sebe mohou lehce lišit, nicméně abyste při výběru měli přehled, co na trhu existuje, nabízíme rozdělení do následujících kategorií s orientačními rozměry.

DruhRozměry
Malé pytle60×40 cm až 60×80 cm
Střední pytle70×100 cm
Velké pytle80×110 cm

Víte, že…?

Vakuové pytle na potraviny
Masterpro 37 x 15 x 7 cm

Pytle rozdělené dle velikostí můžete zakoupit jednotlivě, či po více kusech najednou. Výjimkou nejsou ani celé sady, kdy balení obsahuje např. dva malé pytle, dva střední a dva největší.

Oblečení ve vakuových pytlech

Vakuové pytle jsou k dostání v různých velikostech, iStock /Giacinto Canini

Uskladnění věcí

Ať už uložení sezónního oblečení či jiných věcí, jenž chcete z nějakého důvodu uskladnit na později, stačí jednoduše vložit do vaku. Hodí se pro všechny měkké věci, dokonce do vakuových pytlů můžete dát i plyšáky, ale pozor, pokud mají ostré předměty. Ty by totiž při odsávání vzduchu mohly vak poškodit.

Jakmile do vaku vložíte věci, jednoduše ho zapnete pomocí umělého jezdce. Po zapnutí zkontrolujte, zda někde není díra, kudy by se dovnitř vzduch mohl dostat. Pak vezměte vysavač a nasaďte hubici na odsávací místo. Vakuový pytel se postupně bude ztenčovat. Až bude všechen vzduch pryč, vysavač vypněte a uzávěr zavřete. Pokud jste vak dobře utěsnili, můžete ho uložit a rozbalit kdykoliv ho budete potřebovat.

Nejznámější značky

Vakuové pytle Compactor
Compactor Úložný box s vakuovým pytlem XXL Life

Značka u vakuového pytle opravdu nehraje velkou roli, dobré je sledovat hlavně její materiál, zda se nejedná jen o velmi slabý plast. Jinak se budete rozhodovat převážně velikostí vakuového pytle. Mezi kvalitní značky však patří např. Lamart, Orion, Sovio či Home Collection.

Cena

Pořídit si vakuový pytel není nic drahého. Navíc, když ušetříte cca 75 % prostoru pro uskladnění. Aneb jak se říká: za málo peněz hodně muziky.

Cena do 100 Kč

Pokud stále nevěříte tomu, že by to mohlo fungovat, můžete si zakoupit pouze jeden vak na otestování. Do 100 Kč bez problémů zakoupíte vakuové pytle menší kategorie až do rozměru 60×80 cm. Počítejte však s plastovým provedením.

Cena od 100 Kč do 300 Kč

Vakuové pytle Orion
ORION SPACE 100x130 cm

Mnohem častěji se však vakuové pytle prodávají v balení po 2 kusech. U plastových výrobků lze pořídit střední, ale i velké sáčky. Zatímco vaky z nylonu jsou v této cenové kategorii k dostání do střední velikosti. Narazit zde můžete i na již zmíněné samovyfukovací vaky, bez potřeby vysavače.

Cena nad 300 Kč

Zde už přichází na řadu hlavně celé sety, jenž obsahují balení s různými velikostmi, či sady s jedním rozměrem v počtu 5 či 10 kusů vakuových pytlů.

Otázky a odpovědi

Jak ještě využít vakuové pytle?

Vakuové pytle jsou ideálním řešením, jak sbalit na dovolenou. Jestliže patříte k těm, kteří pravidelně bojují s malým kufrem, sbalte vše do vakuového pytle. S jeho pomocí budete moci zabalit mnohem více věcí, bez kterých se dozajisté neobejdete.

Jak odsát vzduch z pytle?

V domácím prostředí odsajete vzduch pomocí vysavače. Problém však nastává v případě, kdy sbalíte pytel na cesty. Zde je možné použít speciální pumpičku, která patří k běžnému příslušenství. Kromě klasických manuálních lze koupit i malou a šikovnou dobíjecí pumpičku. Tu lze využít i opačně a to k nafukování míčů, vodních pomůcek a jiných sportovních potřeb.
Zobrazit kompletní nabídku Vakuové pytle