Elektronika
Bezpečí

15 nejlepších gsm kamer 2023

Bezpečnostní kamera se SIM kartou.

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Únor 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Reolink Go GSM LTE 4G

Jak vybrat GSM kameru

 • GSM kamera se liší od IP a analogových kamer typem přenosu signálu. GSM kamery využívají telekomunikační sítě a pro jejich provoz potřebujete SIM kartu.
 • V obchodech najdete celou řadu typů GSM kamer. Ty se liší především podle jejich využití a vašich potřeb.
 • Při výběru kamer věnujte pozornost jejich napájení.
 • Rozlišení se udává v megapixelech (Mpx) a ve zkratce lze říci, že čím více má kamera Mpx, tím kvalitnější obraz zaznamená.

Gsm kamera

Gsm kamera venkovní

Reolink Go GSM LTE 4G
přečíst recenzi
Výrobce: Reolink
Venkovní: ano
Orllo Z7
přečíst recenzi
Výrobce: ORLLO
Venkovní: ano
Tuya AS-10GDT
přečíst recenzi
Výrobce: Tuya
Venkovní: ano
Arlo VML4030-100PES
přečíst recenzi
Výrobce: Netgear
Venkovní: ano
Vnitřní: ano
ORLLO CAMSIM-2S
přečíst recenzi
Výrobce: ORLLO
Venkovní: ano

Gsm kamera ip

Zobrazit kompletní nabídku gsm kamer

Jak vybrat GSM kameru

Typ

V obchodech najdete celou řadu typů GSM kamer. Ty se liší především podle jejich využití a vašich potřeb. Vedle malých klopových kamer tak existují i velké kamery určené pro kontrolu kvality v průmyslu.

Typ kamery Tvar Využití Výhody
Bullet Kvádrový tvar, běžná velikost Využití pro běžné zabezpečení objektů Lze instalovat na jakýkoliv povrch
Dome Polokoule s pevnou základnou Strop nebo kolmá stěna Široký záběr
PTZ / Otočné Plně otočná koule Strop nebo kolmá stěna Zachytí 360 °
Cube Kostka Kanceláře a domácnosti Lze ji umístit kamkoliv na rovnou plochu
Box Kvádrové tělo s vyměnitelným objektivem Kontrola kvality, automotive Odolné proti vibracím,
Fisheye Běžná kamera se širokoúhlým objektivem Běžné zabezpečení Širokoúhlý záběr
Mini / mikro / klopová Velmi malé rozměry Skryté zabezpečení Lze ji umístit kamkoliv, není vidět

Napájení

Při výběru kamer věnujte pozornost jejich napájení. Podobně jako u chytrých zvonků, tak i kamery označované jako bezdrátové mohou vyžadovat připojení do elektrické sítě.

gsm kamera
Reolink Go GSM LTE 4G

Elektrické

Tento typ kamer vyžaduje připojení k běžné elektrické síti s napětím 220 V. Na trhu najdete dva druhy těchto kamer – jeden typ kamer má na těle kabel s přípojkou do běžné sítě, druhý typ kamer nabízí připojení k elektřině prostřednictvím napájecího adaptéru.

Víte, že…?

Některé kamery nabízejí i tzv. PoE (Power over Ethernet) napájení. Jedná se o typ napájení, který pro nabíjení kamery využívá datový kabel určený pro přenos záznamu.

Akumulátor

Kamery nabíjené prostřednictvím dobíjecího akumulátoru se hodí pro občasné využití. Ani ty nejdražší totiž nevydrží více než 8 hodin nepřetržitého provozu. Pokud ale kameru využíváte pouze občas, například pro hlídání domácích mazlíčků nebo jako dětskou chůvičku, jedná se o vhodnou variantu. Některé z těchto kamer umožňují i provoz a nabíjení současně.

gsm kamera venkovní
Orllo Z7

Víte, že…?

Svůj majetek můžete chránit pomocí mnoha různých typů kamer. Oblíbené jsou WiFi kamery, venkovní kamery se záznamem nebo můžete pořídit celý kamerový systém.

Rozlišení

Kvalita obrazu, neboli rozlišení, patří mezi důležité parametry při výběru. Zatímco domácí kamery nevyžadují vysoké rozlišení a vystačíte si s levnou kamerou, u průmyslových kamer potřebujete vysoké rozlišení. Rozlišení se udává v megapixelech (Mpx) a ve zkratce lze říci, že čím více má kamera Mpx, tím kvalitnější obraz zaznamená.

 • 1 Mpx – základní rozlišení pro domácí využití, tyto kamery zaznamenávají obraz ve formátu 1280×720 pixelů.
 • 2 Mpx – po těchto kamerách sáhnete, pokud vyžadujete vyšší kvalitu obrazu, ale zároveň od kamery nevyžadujete další funkce, standardně natáčejí ve formátu 1920×1080 pixelů.
 • 4 Mpx – někteří toto rozlišení označují jako zlatou střední cestu, kamery nahrávají hladký obraz ve formátu 2560×1440 pixelů.
 • 8 Mpx a více – tyto kamery nabízejí obraz ve vysoké kvalitě a často jsou doplněné o funkce jako rozpoznávání obličejů nebo SPZ, natáčejí ve formátu 4K (3840×2160 px).

Rozměry

Hmotnost a velikost kamery nepatří k nejdůležitějším rozměrům, ale rozhodně na ně berte zřetel. Nejmenší kamery mají velikost mezi 2 až 3 cm a váží pouze několik gramů. Běžné domácí kamery pak měří mezi 5 až 15 cm podle typu.

gsm kamera ip
Tuya AS-10GDT + AS-10F4)

Víte, že…?

V případě otočných kamer typu PTZ nebo dome berte v potaz celý rádius, ve kterém se kamera pohybuje. Ten je často větší než šířka kamery. Vedle kamery by také neměly být žádné pevné překážky.

Úhel záběru

Tento parametr udává úhel mezi dvěma krajními body v záběru. Optimální úhel neexistuje a proto se vždy zaměřte na to, kolik prostoru má kamera zabírat. Pokud chcete sledovat pouze jeden objekt, vystačíte si s úhlem 60 až 120 °. Na celou místnost počítejte s úhlem záběru 250 ° a více.

Funkce

GSM kamery nabízejí celou řadu pokročilých funkcí a nezadají si s dalšími chytrými zařízeními. Počítejte ale s tím, že čím více nadstandardních funkcí, tím více za kameru zaplatíte.

gsm kamera
ORLLO CAMSIM-2S
 • Detekce pohybu – užitečná funkce, která šetří záznamovou kapacitu. Kamera nahrává pouze pokud zaznamená pohyb.
 • Obousměrný přenos zvuku – kamera je vybudovaná reproduktorem a mikrofonem a slouží i pro přenos zvuku. Tato funkce se hodně využívá v rámci přístupových systémů ve fabrikách a podnicích.
 • Stabilizace obrazu – šikovná funkce, která zajistí stabilní obraz i při nepříznivých větrných podmínkách nebo vysokých vibracích u kamer v průmyslových provozech.

Cena

Nejlevnější GSM kamery seženete kolem 1 000 Kč. Tyto kamery vám ale nenabídnou příliš mnoho funkcí. Pokud sháníte vhodnou kameru do domácnosti s nadstandardními funkcemi, připravte si zhruba 2 000 až 5 000 Kč. Průmyslové kamery, které slouží i jako zabezpečení, pořídíte za 10 000 Kč a více.

Otázky a odpovědi

Co je GSM kamera?

GSM kamery se v poslední době staly velkým hitem v oblastech zabezpečení a sledování majetku. Podobají se klasickým chytrým, IP a dokonce i analogovým bezpečnostním kamerám. Liší se od nich ale typem přenosu signálu. GSM kamery využívají telekomunikační sítě a pro jejich provoz potřebujete SIM kartu. Na rozdíl od IP bezdrátových kamer ale nevyžadují neustálé připojení k Wi-Fi a internetu.

Jakou značku vybrat?

Chytré GSM kamery nabízí celá řada výrobců. Mezi ty nejběžnější patří značky iGET, TP-Link a Xiaomi. Kamery pro průmyslové zabezpečení seženete u výrobce Secutek.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku gsm kamer