Automatický kávovar

Kvalitní káva na jedno zmáčknutí - vyberte si automatický kávovar domů, nebo do kanceláře.

ca. 7 300 CZK
ca. 15 300 CZK
ca. 11 000 CZK
ca. 12 300 CZK
ca. 13 000 CZK
ca. 8 600 CZK
ca. 30 000 CZK
 

Jak vybrat automatický kávovar

Automatické kávovary jsou určeny těm, kdo si chtějí vychutnat lahodné espresso a další kávové nápoje bez námahy a časové náročnosti. Pokud patříte k takovým milovníkům kávy i vy, pořiďte si automatický kávovar. S jeho pomocí připravíte chutný nápoj rychleji než v kavárně.

Proč automatický kávovar

Tento kávovar funguje naprosto samostatně. Pouhým stisknutím tlačítka připraví nápoj sám, odměří přesnou dávku kávy, kterou namele, spaří a vyčistí. Pokud si přejete kávu s mlékem nebo mléčný nápoj, nebude se muset zabývat šleháním a ohříváním mléka.

Další výhodou těchto spotřebičů je jejich údržba. Ani v tomto ohledu se nemusíte o nic starat, kávovar se umí do jisté míry vyčistit sám. Sám se odvápní, propláchne a bude udržovat, dokud se mu nenaplní zásobník na odpad. Na nutnost vysypání zásobníku vás ve většině případů upozorní.

Nejlepší domácí espresso
DeLonghi ECAM 22.110 B
ca. 7 300 CZK
Aktuálni cena

Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a velký rozměr spotřebiče a také to, že nemůžete ovlivnit výslednou chuť připravovaného nápoje. A v neposlední řadě je dobré vědět, že kávová zrna uložená delší dobu v přístroji se mohou zahřívat a ztrácet tak na kvalitě.

Rozměry

U automatického kávovaru sledujte hmotnost a rozměry, prostě to, jestli se vám vejde do kuchyně a nebude zabírat příliš mnoho místa na kuchyňské lince. Menší přístroje s jednou výpustí mají rozměry 180 x315 cm, velké mohou dosáhnout rozměrů až 594(š) x455(v) x 375(h).

Zaměřte se také na objem nádržky, je důležité vědět, pro kolik lidí budete kávu běžně připravovat. Pokud budete připravovat kávu pro dvě osoby, postačí vám kávovar o objemu 1 litr. Objem kávovaru může být 1,1 – 2,4 litru a více.

Na capuccino
DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B
ca. 15 300 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Pokud plánujete přestavbu kuchyně a nechcete mít kávovar postavený na kuchyňské lince, můžete si vybrat z mnoha vestavných modelů. Jedná se o luxusní modely, které vám připraví mnoho druhů nápojů. Ceny těchto přístrojů začínají na 30 000 Kč a mohou šplhat i nad 50 000 Kč.

Příkon a tlak

Čím větší příkon, tím rychlejší ohřev a tím kratší doba přípravy kávy. Spotřeba energie s výší příkonu stoupá. V tomto případě je ale spotřeba elektrické energie zanedbatelná.
Většina automatických kávovarů má tlak 15 bar.

Funkce

Dalším hlediskem pro vaše rozhodování bude také to, kolik nápojů bude kávovar připravovat. Úměrně s tím stoupá i cena jednotlivých přístrojů. Na trhu je široká škála možností od těch levnějších, které připraví automaticky jen základní nemléčné varianty kávy. Střední třída pak připraví 6 základních nápojů a ty nejlepší potom připraví až 16 druhů nápojů. Mezi nimi je například čokoláda, ledová káva a také různé druhy čajů.

S dobrým výsledkem
Philips EP 3510/00
ca. 11 000 CZK
Aktuálni cena
Funkce Popis
Automatické vypínání Redukuje spotřebu energie na nulu
Tlačítko Long Umožňuje připravit dlouhou kávu
Regulace mletí kávy Zabudovaný mlýnek umožňuje regulovat hrubost namleté kávy
Rychlá pára Funkce předspaření
One touch Výběr nápoje stisknutím jednoho tlačítka
Horká čokoláda Speciální nádoba na čokoládu pro dosažení krémové horké čokolády. Na displeji je možné zvolit intenzitu hustoty čokolády.
Volba dvou šálků Můžete připravit dva šálky najednou

Ovládání

Nejmodernější modely můžete ovládat pomocí dotykového displeje. Lze je také propojit s tabletem nebo mobilem.

Na displeji jsou zobrazeny všechny typy nápojů, které je kávovar schopen připravit. Vy potom můžete vybírat pouhým stisknutím tlačítka. Pokud kávovar nemá dotykový displej, lze jej ovládat například pomocí tlačítek a otáčejícího se kolečka.

U všech nápojů můžete nastavit velikost, intenzitu, množství napěnění a také teplotu. Dražší modely také umožňují uložit vaši oblíbenou kávu do paměti.

Specialista na mletí
DeLonghi ESAM 4500 Magnifica
ca. 12 300 CZK
Aktuálni cena

Vybavení

  • Mlýnek – automatické kávovary mají zabudovaný mlýnek na kávu. Ten může být buďto keramický nebo ocelový. Mlýnek by měl být nastavitelný na různou hrubost mletí.
  • Šlehač mléka – pokud máte rádi mléčné nápoje, zaměřte se také na způsob šlehání mléka. Kávovar může být vybaven parní tryskou nebo je šlehání automatické pomocí zásobníku na mléko.
  • Výpusť na kávu – velkou výhodou je možnost nastavit výšku výpusti. To vám dovolí používat různě velké šálky nebo sklenice na kávu a další nápoje.
  • Ohřívač šálků – téměř všechny modely umožňují nahřívání šálků na vyhřívané ploše kávovarů.
  • Horká čokoláda – obsahuje nádobu, do které stačí nalít mléko a přidat oblíbenou čokoládu v prášku, poté si na displeji vyberete stupeň hustoty a stisknete tlačítko pro přípravu nápoje. Po skončení přípravy nádobku odejmete a připravenou čokoládu nalejete do šálků.

Cena

  • Cena základních kávovarů začíná na 6 000 Kč. Jsou to menší spotřebiče, objem se pohybuje kolem 1,5 litru. Některé mohou být vybaveny také parní tryskou, která vám umožní připravit i mléčné nápoje. Přístroje jsou vybaveny funkcí čištění i odvápnění, mohou umožňovat nastavit výšku adaptéru pro různou velikost šálků.
  • Střední třída začíná na 10 000 Kč. Kávovary stření třídy jsou ideální pro většinu domácností. Mají větší objem kolem 2 litrů. Jsou vybaveny přehledným dotykovým displejem. Umožňují připravit mnoho druhů nápojů a jsou vybaveny velkou řadou funkcí. Kávovary vám kávu připraví z mleté i zrnkové kávy.
  • Nejmodernější přístroje pak pořídíte od 25 000 Kč a více. Kávovary pro náročné uživatele připraví kávu, čokoládu i čaj. Lze je ovládat i pomocí mobilu nebo tabletu. Mezi vybavení patří termo nádoba na mléko, speciální nádoba na horkou čokoládu.
  • Profesionální přístroje vás vyjdou i na 50 000 Kč. S těmito modely se setkáte spíše v kavárnách nebo kancelářích.

Mezi výrobce patří především DeLongi, Sencor, Bosch, Siemens aj.

Do kanceláře
DeLonghi ECAM 23.460 S
ca. 13 000 CZK
Aktuálni cena
Nomination
Nejlepší domácí espresso
Na capuccino
S dobrým výsledkem
Specialista na mletí
Do kanceláře
S připojením na vodu
Jura
Na podnikání
Image
Product
DeLonghi ECAM 22.110 B
DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B
Philips EP 3510/00
DeLonghi ESAM 4500 Magnifica
DeLonghi ECAM 23.460 S
Philips HD8651/19
Jura Impressa E8
Jura GIGA X3c Professional
Nastavení síly kávy
Příkon
1450 W
1450 W
1350 W
1450 W
1400 W
1450 W
2300 W
Připojení na vodu
Nahřívač šálků
Objem vody
1.8 l
1.8 l
1.8 l
1.8 l
1.8 l
1 l
1.9 l
Cena ca. 7 300 CZK ca. 15 300 CZK ca. 11 000 CZK ca. 12 300 CZK ca. 13 000 CZK ca. 8 600 CZK ca. 30 000 CZK  
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena