Automatický kávovar

Kvalitní káva na jedno zmáčknutí - vyberte si automatický kávovar domů, nebo do kanceláře.

ca. 7 600 CZK
ca. 12 300 CZK
ca. 15 000 CZK
ca. 9 100 CZK
ca. 4 700 CZK
ca. 6 000 CZK

Jak vybrat automatický kávovar

 • Automatické kávovary jsou určeny těm, kdo si chtějí vychutnat lahodné espresso a další kávové nápoje bez námahy a časové náročnosti.
 • U automatického kávovaru sledujte hmotnost a rozměry, prostě to, jestli se vám vejde do kuchyně a nebude zabírat příliš mnoho místa na kuchyňské lince.
 • Většina automatických kávovarů má tlak 15 bar.
 • Dalším hlediskem pro vaše rozhodování bude také to, kolik nápojů bude kávovar připravovat. Úměrně s tím stoupá i cena jednotlivých přístrojů.

Rozměry

U automatického kávovaru sledujte hmotnost a rozměry, prostě to, jestli se vám vejde do kuchyně a nebude zabírat příliš mnoho místa na kuchyňské lince.

 • Menší přístroje s jednou výpustí mají rozměry 180 x315 cm.
 • Velké mohou dosáhnout rozměrů až 594(š) x455(v) x 375(h).
Nejoblíbenější
DeLonghi ECAM 22.110 B

Zaměřte se také na objem nádržky, je důležité vědět, pro kolik lidí budete kávu běžně připravovat.

 • Pokud budete připravovat kávu pro dvě osoby, postačí vám kávovar o objemu 1 litr.
 • Objem kávovaru může být 1,1 – 2,4 litru a více.

Víte, že…?

Pokud plánujete přestavbu kuchyně a nechcete mít kávovar postavený na kuchyňské lince, můžete si vybrat z mnoha vestavných modelů. Jedná se o luxusní modely, které vám připraví mnoho druhů nápojů. Ceny těchto přístrojů začínají na 30 000 Kč a mohou šplhat i nad 50 000 Kč.

Ocelový mlýnek
DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

Příkon a tlak

Čím větší příkon, tím rychlejší ohřev a tím kratší doba přípravy kávy. Spotřeba energie s výší příkonu stoupá. V tomto případě je ale spotřeba elektrické energie zanedbatelná.
Většina automatických kávovarů má tlak 15 bar.

Funkce

Dalším hlediskem pro vaše rozhodování bude také to, kolik nápojů bude kávovar připravovat. Úměrně s tím stoupá i cena jednotlivých přístrojů. Na trhu je široká škála možností od těch levnějších, které připraví automaticky jen základní nemléčné varianty kávy. Střední třída pak připraví 6 základních nápojů a ty nejlepší potom připraví až 16 druhů nápojů. Mezi nimi je například čokoláda, ledová káva a také různé druhy čajů.

Funkce Popis
Automatické vypínání Redukuje spotřebu energie na nulu
Tlačítko Long Umožňuje připravit dlouhou kávu
Regulace mletí kávy Zabudovaný mlýnek umožňuje regulovat hrubost namleté kávy
Rychlá pára Funkce předspaření
One touch Výběr nápoje stisknutím jednoho tlačítka
Horká čokoláda Speciální nádoba na čokoládu pro dosažení krémové horké čokolády. Na displeji je možné zvolit intenzitu hustoty čokolády.
Volba dvou šálků Můžete připravit dva šálky najednou

Vybavení

 • Mlýnek – automatické kávovary mají zabudovaný mlýnek na kávu. Ten může být buďto keramický nebo ocelový. Mlýnek by měl být nastavitelný na různou hrubost mletí.
 • Šlehač mléka – pokud máte rádi mléčné nápoje, zaměřte se také na způsob šlehání mléka. Kávovar může být vybaven parní tryskou nebo je šlehání automatické pomocí zásobníku na mléko.
 • Výpusť na kávu – velkou výhodou je možnost nastavit výšku výpusti. To vám dovolí používat různě velké šálky nebo sklenice na kávu a další nápoje.
 • Ohřívač šálků – téměř všechny modely umožňují nahřívání šálků na vyhřívané ploše kávovarů.
 • Horká čokoláda – obsahuje nádobu, do které stačí nalít mléko a přidat oblíbenou čokoládu v prášku, poté si na displeji vyberete stupeň hustoty a stisknete tlačítko pro přípravu nápoje. Po skončení přípravy nádobku odejmete a připravenou čokoládu nalejete do šálků.
Moderní design
Krups Evidence One EA895E10

Mlýnek na kávu a šlehač mléka můžete koupit i samostatně.

Cena

 • Cena základních kávovarů začíná na 6 000 Kč. Jsou to menší spotřebiče, objem se pohybuje kolem 1,5 litru. Některé mohou být vybaveny také parní tryskou, která vám umožní připravit i mléčné nápoje. Přístroje jsou vybaveny funkcí čištění i odvápnění, mohou umožňovat nastavit výšku adaptéru pro různou velikost šálků.
 • Střední třída začíná na 10 000 Kč. Kávovary stření třídy jsou ideální pro většinu domácností. Mají větší objem kolem 2 litrů. Jsou vybaveny přehledným dotykovým displejem. Umožňují připravit mnoho druhů nápojů a jsou vybaveny velkou řadou funkcí. Kávovary vám kávu připraví z mleté i zrnkové kávy.
 • Nejmodernější přístroje pak pořídíte od 25 000 Kč a více. Kávovary pro náročné uživatele připraví kávu, čokoládu i čaj. Lze je ovládat i pomocí mobilu nebo tabletu. Mezi vybavení patří termo nádoba na mléko, speciální nádoba na horkou čokoládu.
 • Profesionální přístroje vás vyjdou i na 50 000 Kč. S těmito modely se setkáte spíše v kavárnách nebo kancelářích.

Mezi výrobce patří především DeLongi, Sencor, Bosch, Siemens aj.

Lahodné mléčné nápoje
Philips EP 2235/40

Otázky a odpovědi

Proč mít automatická kávovar?

Tento kávovar funguje naprosto samostatně. Pouhým stisknutím tlačítka připraví nápoj sám, odměří přesnou dávku kávy, kterou namele, spaří a vyčistí. Pokud si přejete kávu s mlékem nebo mléčný nápoj, nebude se muset zabývat šleháním a ohříváním mléka. Další výhodou těchto spotřebičů je jejich údržba. Ani v tomto ohledu se nemusíte o nic starat, kávovar se umí do jisté míry vyčistit sám. Sám se odvápní, propláchne a bude udržovat, dokud se mu nenaplní zásobník na odpad. Na nutnost vysypání zásobníku vás ve většině případů upozorní. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a velký rozměr spotřebiče a také to, že nemůžete ovlivnit výslednou chuť připravovaného nápoje. A v neposlední řadě je dobré vědět, že kávová zrna uložená delší dobu v přístroji se mohou zahřívat a ztrácet tak na kvalitě.

Jak kávovar ovládat?

Nejmodernější modely můžete ovládat pomocí dotykového displeje. Lze je také propojit s tabletem nebo mobilem. Na displeji jsou zobrazeny všechny typy nápojů, které je kávovar schopen připravit. Vy potom můžete vybírat pouhým stisknutím tlačítka. Pokud kávovar nemá dotykový displej, lze jej ovládat například pomocí tlačítek a otáčejícího se kolečka. U všech nápojů můžete nastavit velikost, intenzitu, množství napěnění a také teplotu. Dražší modely také umožňují uložit vaši oblíbenou kávu do paměti.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
Nejoblíbenější
Ocelový mlýnek
Moderní design
Lahodné mléčné nápoje
Pro kávu Tchibo
Základní řada
Image
Product
DeLonghi ECAM 22.110 B
DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B
Krups Evidence One EA895E10
Philips EP 2235/40
Tchibo Esperto Caffé
Krups Essential EA810B70
Nastavení síly kávy
Příkon
1450 W
1450 W
1450 W
1500 W
1450 W
Nahřívač šálků
Objem vody
1.8 l
1.8 l
2.3 l
1.8 l
1.1 l
1.7 l
Mlýnek
Parní tlak
15 bar
15 bar
15 bar
15 bar
19 bar
15 bar
Použití zrnkové kávy
Automatické čištění
Kapacita zásobníku na kávu
250 g
300 g
260 g
275 g
260 g
Nastavitelná teplota kávy
Odjímatelný zásobník vody
Cena ca. 7 600 CZK ca. 12 300 CZK ca. 15 000 CZK ca. 9 100 CZK ca. 4 700 CZK ca. 6 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.