Kávovar na latte

Připravte si různé druhy kávy.

ca. 13 600 CZK
ca. 7 600 CZK
ca. 900 CZK
ca. 6 000 CZK
ca. 12 300 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat kávovar na latte

 • Kvalitní latte připravíte pomocí několika různých kávovarů.
 • Každý typ má jiné parametry a umožňuje kávu připravit jiným způsobem.
 • Odlišnost se odráží i na pořizovací ceně.

Druhy

Pořídit si kávovar na latte není úplně jednoduchá věc. V dnešní době se nabízí několik typů kávovarů, které disponují rozdílnými vlastnostmi. Záleží na tom, jaké budete mít na kávovar požadavky. Vybírat můžete mezi těmito typy kávovarů na latte:

Kávovar na kapsle

Kávovar na kapsle patří k těm levnějším. Výhodou je také jednoduché ovládání. Musíte ale počítat s tím, že tento typ kávovaru je pouze na kapsle, takže latte z mleté kávy si v nich nepřipravíte. Důležité je také to, že většina kapslových kávovarů vás vlastně zavazuje k tomu, že budete odebírat právě jejich kapsle. Existují ale výjimky, kdy si zakoupíte kapsli z nerezu a je znovuplnitelná, takže do ní můžete namlít svoji kávu.
Nezbytností pro kávovar na latte je příprava mléčné pěny. Kapslový kávovar tuto možnost má, ovšem je třeba počítat s tím, že pěna většinou není příliš kvalitní.

Keramický mlýnek
Siemens TP503R09
Výhody Nevýhody
Atraktivní cena Nutnost kupovat určitou značku kapslí
Rychlé a snadné použití Velmi levná káva bez přesného původu
Jsou kompaktní a nezabírají mnoho místa Plastové kapsle nejsou ekologické

Pákový kávovar

Pákový kávovar je jediný, u kterého můžete experimentovat s přípravou kávy a ovlivnit tak její chuť. Příprava kávy je ale nákladnější. Kvalita připravené kávy je výrazně ovlivněna obsluhou. Důležitá totiž není jen kvalita samotné kávy, ale také její množství, kvalita namletí, tvrdost vody, poctivost upěchování, tlak kávovaru a spousta dalších faktorů.
Pro přípravu latte je tento typ kávovaru vybaven parní tryskou pro přípravu mléčné pěny. Kvalita pěny se odráží na kvalitě kávovaru a jeho trysky.

Výhody Nevýhody
Možnost regulace kávy Složitější obsluha
Velmi atraktivní vzhled Pokud chcete tyto stroje co nejlépe využít, potřebujete dobrý mlýnek na kávu
   

Automatický kávovar

Automatický kávovar je ideální do míst, kde se pije káva ve velké míře, jako jsou kanceláře, recepce a podobně. Tento kávovar obsahuje zásobníky na vodu a zrnka kávy. Mají také odpadní zásobníky na použitou kávu a většinou i displej, což je výhodné v tom, že vám samy řeknou, co právě potřebují. A vy to vyřešíte pouhým zmáčknutím tlačítka.
Neodmyslitelnou součástí kávovaru je vždy vývod s parní tryskou, kterým se připraví pěna z mléka. Tento vývod je důležitý, jinak si latte nebo i jinou mléčnou variantu kávy nepřipravíte. U některých automatických kávovarů stačí pouze zmáčknout tlačítko a latte se vám připraví samo.

Výhody Nevýhody
Přátelský k životnímu prostředí oproti kapslovému kávovaru Počáteční kupní cena
Možnost zvolit si vlastní kvalitní kávu Potřebuje více místa
Možnost nápojů,které si můžeme připravit v závislosti chuti Nemají tak odhlučněné mlýnky

Výška výpusti kávy

Výškou výpusti kávy myslíme výšku, ze které teče káva ze zobáčku do šálku. Na tohle je třeba dát si při výběru kávovaru na latte pozor. Latte se připravuje do vysokého šálku, proto je potřeba, aby výpust byla nastavitelná a šálek se pod ní dal snadno umístit.

Elegantní
DeLonghi ECAM 22.110 B

Objem

Další měrná jednotka, která je pro výběr kávovaru na latte podstatná. Měli byste vědět, jestli potřebujete kávovar s větším nebo menším objemem. Berte v potaz počet členů domácnosti, kteří pijí latte, počet káv, které denně připravíte, popřípadě jestli bude mít kávovar jiné využití než v domácnosti apod.

 • Kávovary na kapsle mají většinou objem o velikosti 0,7 l – 1,3 litrů. Jsou to kávovary, u kterých se nesetkáte s vyšší možností objemu.
 • Lépe jsou na tom pákové kávovary, jejich objem sice může být klidně 0,7 litrů, ale bez problémů vyberete i kávovar, jehož objem může být například až 2,8 litrů.
 • Objem automatických kávovarů začíná zpravidla na 1,7 litrech a není problém pořídit si přístroj o objemu až 3 litry.

Počet šálků

Ano, existují kávovary, které vám mohou připravit hned dvě latte zároveň. Tento komfort vám mohou zprostředkovat pákové a automatické kávovary. Kávovary na kapsle tuto možnost bohužel nemají.

Kapslový
Krups KP1A3B31

Údržba

Potřeba čištění a údržby kávovarů je různá. Každý druh kávovaru na latte vyžaduje jinou údržbu.

 • Kapslový kávovar – Na údržbu je nejjednodušší ze všech druhů kávovarů. Pod tekoucí teplou vodou omyjete držák na kapsle, odkapávací tácek, nádobku na použité kapsle a zásobník na vodu. Vnější části kávovaru stačí otřít vlhkým hadříkem.
 • Pákový kávovar – Zde je údržba je poněkud náročnější. Mezi každodenní údržbu patří čištění kávových filtrů, odkapávací misky, držáku filtru a napěňovače. Jednou za týden nebo minimálně za měsíc je potřeba vyčistit bojler a kávovar odvápnit.
Automatický
Krups Essential EA810B70
 • Automatický kávovar – U tohoto typu kávovaru probíhá údržba velmi podobně jako u pákového kávovaru.

Ceny

Pořizovací hodnota kávovaru na latte se může hodně lišit, a to především podle typu, který si zvolíte.

 • Nejlevnější variantou jsou kapslové kávovary na latte. Ty nejlevnější se pohybují okolo 1 000 Kč, ty nejdražší stojí 9 000 Kč.
 • Pákový kávovar také můžete pořídit za tisícikorunu, ale nemějte od takového přístroje velká očekávání. Tento typ kávovaru dosahuje hodnoty klidně až 60 000 Kč, což je suma, za kterou lze pořídit vynikající pákový kávovar pro profesionální využití.
 • Automatické kávovary mají hodnotu minimálně 6 000 Kč, jejich nejvyšší hodnota může být až 100 000 Kč, což je stejně jako u pákových kávovarů hodnota přístroje pro profesionální použití a pro využívání v domácnosti je pořízení takového přístroje zbytečné.
Mléčné nápoje
DeLonghi ECAM 350.55.B

Otázky a odpovědi

Jak vybrat kávovar na latte?

Při výběru kávovaru na latte byste měli vědět, kolik káv denně zhruba budete připravovat, jak velké místo máte na kávovar vyhrazené a také byste měli vědět, kolik peněz za něj chcete utratit.

Při jakém tlaku kávovary fungují?

Důležitým parametrem při výběru kávovaru je tlak. Ideální tlak během přípravy kávy je 9 barů. Tohoto čísla ale dosahují pouze profesionální kávovary. Domácí kávovar má většinou 15 barů.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Keramický mlýnek
Elegantní
Kapslový
Automatický
Mléčné nápoje
Na cesty
Image
Produkt
Siemens TP503R09
DeLonghi ECAM 22.110 B
Krups KP1A3B31
Krups Essential EA810B70
DeLonghi ECAM 350.55.B
Aerobie AeroPress
Výrobce
Siemens
DeLonghi
Krups
Krups
DELONGHI
Botacoffee
Použití zrnkové kávy
Typ
espresso
Plně automatické
kapslové
espresso
espresso
espresso
Objem vody
1.7 l
1.8 l
0.8 l
1.7 l
1.8 l
0.25 l
Cena ca. 13 600 CZK ca. 7 600 CZK ca. 900 CZK ca. 6 000 CZK ca. 12 300 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.