Nejlepší elektrické krby 2024 a jak vybrat

Ta pravá romantika, bez kouře a prachu.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
KLARSTEIN St. Moritz
90 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat elektrický krb

 • Dnes jsou k dostání mimo klasických krbů na dřevo i krby elektrické, které imitují plamen tak, že je od opravdových nerozeznáte.
 • Stejně jako u běžných krbů na dřevo, tak i v tomto případě máte možnost rozhodnout se mezi elektrickým krbem volně stojícím, nástěnným, vestavným či krbovou vložkou.
 • Nejoblíbenějšími materiály jsou např: nerezová ocel, kámen, dřevo a sklo. Moderní krb vyniká minimalistickým designem s černou, bílou a šedou barvou.

Elektrický krb - náš výběr

KLARSTEIN St. Moritz
přečíst recenzi
Výrobce: Klarstein
Výkon: 1800 W
Typ: elektrické
Hmotnost: 14 kg
Zobrazit více
Klarstein St. Moritz je elektrický krb s černým designem imitujícím dřevo, kovovými madly a zakřivenými nožičkami. Jeho hlavní funkcí je simulace plamenů s nastavitelnou intenzitou světla. Topení je ovládáno spínačem a otočným regulátorem aza skrytým krytem. Topný výkon dosahuje až 1800 W a zařízení je velmi tiché.
Zobrazit méně
Klarstein Lienz
přečíst recenzi
Výrobce: Klarstein
Výkon: 1800 W
Typ: elektrické
Hmotnost: 15 kg
Zobrazit více
Elektrický krb Klarstein Lienz nabízí iluzi plamenů za pomocí LED technologie a funkci vytápění o výkonu mezi 900 a 1800 W. Obsahuje týdenní časovač, termostat a detekci otevřeného okna. Jeho design je inspirován kamennými dekoracemi a vyroben z umělého kamene Polystone. K ovládání slouží dálkový ovladač.
Zobrazit méně

Volně stojící elektrické krby

IGOTHERM Torino
přečíst recenzi
Výrobce: Igotherm
Typ: elektrické
Hmotnost: 6.5 kg
Zobrazit více
Igotherm Torino je elektrický krb, stojící samostatně a vybavený ventilátorem pro distribuci tepla. Simuluje plápolání ohně a disponuje boční regulací teploty. Instalace se provádí jednoduše a rychle, krb má výkon 1000 W nebo 2000 W a disponuje LED osvětlením. Chráněn proti přehřátí, napětí 220-240 V/50 Hz.
Zobrazit méně
Igotherm Davos
Výrobce: Igotherm
Typ: elektrické
Hmotnost: 14.7 kg
Zobrazit více
Elektrický krb Igotherm Davos je samostatně stojící zařízení s výkonem 1820 W při napětí 220-240V/50Hz. Disponuje dvěma stupni ohřevu (910/1820W) a termostatem pro plynulou regulaci teploty. Nabízí realistickou simulaci plamenů a volitelný efekt ohně bez nutnosti zapínání ohřevu. Krb je vybaven ochranou proti přehřátí a osvětlením (2 žárovky max. 25W).
Zobrazit méně
Klarstein Innsbruck
Typ: elektrické
Zobrazit více
Elektrický krb Klarstein Innsbruck nabízí realistický efekt plamenů, který je viditelný ze tří stran. Zařízení nabízí přepínatelný výkon ohřívače 1000/2000 W s termostatem pro místnosti do 30 m². Světlo i teplota mohou být individuálně nastaveny prostřednictvím otočného regulátoru přímo na krbu. Originální balení a český návod nejsou zaručeny.
Zobrazit méně
Bewello BW2020
Výrobce: Bewello
Zobrazit více
Elektrický krb Bewello BW2020 nabízí realistický vzhled ohně s možností použití jako topení. Má dva stupně výkonu (1750 W, 1950 W) vhodné pro místnosti do 30 m?, zabudovaný manuální termostat a ochranu proti přehřátí. Světelný efekt lze použít samostatně. Energetická třída krbu je "G".
Zobrazit méně
Klarstein Aosta Light & Fire
přečíst recenzi
Výrobce: Klarstein
Výkon: 2000 W
Typ: elektrické
Zobrazit více
Elektrický krb Klarstein Aosta Light & Fire nabízí efekt plamene pro realistickou iluzi. Nezávisle na vytápěcí funkci, lze plameny aktivovat i v teplejších měsících. Vytápění má výkon 1000 nebo 2000 W a lze jej ovládat dálkovým ovladačem. Krb obsahuje nastavitelný termostat, časovač a LED světlo pro ambientní osvětlení. Je určen pro dobře izolované místnosti.
Zobrazit méně

Nástěnné elektrické krby

Cecotec Ready Warm 2200 Curved Flames
Výrobce: Cecotec
Zobrazit více
Elektrický krb Cecotec Ready Warm 2200 Curved Flames nabízí 22" rozměr a zakřivené tvrzené sklo. S maximálním výkonem 2000 W zvládne vyhřát místnost do 20 m2. Uživatel může zvolit z 2 úrovní vytápění (1000 W nebo 2000 W) a ovládat krb pomocí dálkového ovládání a týdenního/denního časovače.
Zobrazit méně
BEPER RI-503
Výrobce: Beper
Zobrazit více
Elektrický krb Beper RI-503 disponuje ocelovou konstrukcí a čelním panelem z ohýbaného tvrzeného skla. Nabízí 2 nastavení teploty (875 - 1750 W), efekt hořícího ohně a oblázků, nastavitelný jas plamene, multifunkční dálkové ovládání a časovač. Instalační materiál pro upevnění na stěnu je součástí balení. Výkon činí 1750 W a hmotnost přibližně 11,95 kg.
Zobrazit méně
GOLETO HOMCOM 900/1800W
přečíst recenzi
Výrobce: Goleto
Typ: elektrické
Zobrazit více
Elektrický krb GOLETO HOMCOM 900/1800W nabízí závěsný design s rozměry 66 x 52 x 10,7 cm a hmotností 14 kg. Výkon zařízení činí 900/1800 W, napájení je 220-240 V. Krb disponuje termovypnutím, dvoustupňovým topným ventilátorem a simulací plamenů. Ovládání probíhá prostřednictvím dálkového ovladače.
Zobrazit méně
Dimplex IGNITE XL 74
Výrobce: Dimplex
Typ: elektrické
Heidenfeld HF-WK100D
Výrobce: Heidenfeld
Výkon: 2000 W
Typ: elektrické
Hmotnost: 15.5 kg
Zobrazit více
Elektrický krb Heidenfeld HF-WK100D je nástěnný, bez potřeby komína či doplňování dřeva. Tento krb disponuje termostatem s nastavitelnou teplotou až do 30°C a používá keramické topné těleso. Vyznačuje se výkonem 1000W v úsporném režimu ECO a až 2000W v maximálním režimu. Montáž na zeď zahrnuje veškeré potřebné příslušenství. Krb splňuje bezpečnostní požadavky dle TÜV a GS, a zahrnuje ochranu proti přehřátí a čelní sklo z tvrzeného materiálu.
Zobrazit méně

Vestavné elektrické krby

Klarstein Galeras
Výrobce: Klarstein
Výkon: 1800 W
Hmotnost: 22 kg
Zobrazit více
Nástěnný elektrický krb Klarstein Galeras disponuje praktickým dálkovým ovládáním pro nastavení barev a jasu plamene. Vestavěný termostat zajišťuje regulaci teploty v rozmezí 16-30 °C. Programovatelný týdenní časovač umožňuje plánovat individuální časy vytápění. Jednoduchý design umožňuje snadnou integraci do různých prostředí.
Zobrazit méně
IGOTHERM CHICAGO
Výrobce: Igotherm
Typ: elektrické
Hmotnost: 14.8 kg
Zobrazit více
Elektrický krb IGOTHERM CHICAGO je vestavný typ s výkonem 1800 W a ventilátorem. Funguje na napětí 220-240V/50Hz a má LED technologii. Rozměry produktu jsou 67 x 23 x 62 cm. Je vybaven termostatem, funkcí nastavení 2 kroků ohřevu (900 / 1800 W) a možností světelného efektu hořícího polena s regulací intenzity.
Zobrazit méně
G21 Fire Storm
přečíst recenzi
Výrobce: G21
Výkon: 1500 W
Typ: elektrické
Hmotnost: 7 kg
Zobrazit více
G21 Fire Storm je elektrický nástěnný krb s efektem reálného plamene. Nabízí 3 regulace: pouze efekt plamene, a s ohřevem 750/1500W. Rozměry jsou V58xŠ88xH12 cm. Zařízení disponuje dálkovým ovládáním a ochranou proti přehřátí. Topný výkon je 750/1500 W. Jde o snadno zařaditelný doplněk interiéru.
Zobrazit méně
G21 Fire Lofty
přečíst recenzi
Výrobce: G21
Výkon: 1500 W
Typ: elektrické
Hmotnost: 7 kg
Zobrazit více
Elektrický nástěnný krb G21 Fire Lofty nabízí efekt reálných plamenů s možností volby bez ohřevu nebo s ohřevem (750/1500 W). Vybaven dálkovým ovládáním a přehřátím. Rozměry: 87 x 58 x 16 cm. Jednoduše se zapojuje do zásuvky. Ideální řešení pro byt nebo dům.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Elektrický krb

Jak vybrat elektrický krb

Typ krbu

Stejně jako u běžných krbů na dřevo, tak i v tomto případě máte možnost rozhodnout se mezi elektrickým krbem volně stojícím, nástěnným, vestavným či krbovou vložkou.

 • Volně stojící krb: Jeho velkou výhodou je, že s ním můžete jednoduše manipulovat z místnosti do místnosti. Postavíte ho téměř kamkoliv, při dodržení bezpečných zásad, kterým se budeme věnovat později.
 • Nástěnný krb: Jak již název napovídá, umisťuje se na stěnu za pomoci speciálních držáků jako v případě televize.
 • Vestavný krb: Vestavný model elektrického krbu se zapustí do zdi. Proto počítejte s náročnější instalací.
 • Elektrická krbová vložka: Jestliže máte doma krb na dřevo, ale už vás nebaví se o něj stále starat a pravidelně uklízet odpad, je elektrická krbová vložka ideální volbou. Jednoduše se umístí do běžného krbu.

Výhody a nevýhody

Sami jste jistě již přemýšleli nad tím, v čem je elektrický krb lepší než krb na dřevo či bio krb. Pro lepší přehled jsme pro vás výhody a nevýhody shrnuli do přehledné tabulky.

VýhodyNevýhody
Jednoduchá údržbaMenší výtopnost
Žádný odpadNevzhledné zapojení do zásuvky
Není potřeba mít komínImitace ohně
Bezprachové řešeníZvuk ventilátoru
Dálkové ovládání 
Bezpečnost 
Delší životnost 

Vzhled krbu

Ještě než přejdeme k techničtějším věcem, rádi bychom vám představily materiály, které se pro výrobu krbu používají, jenž rovněž vytvářejí jeho vzhled.

Elektrický krb
KLARSTEIN St. Moritz

Z nabídky, kterou vám ve specializovaných obchodem poskytnout, si určitě vyberete. Ať už je vaše domácnost moderně či tradičně vybavená nebo působí rustikálním dojmem. Nejoblíbenějšími materiály jsou např: nerezová ocel, kámen, dřevo a sklo. Moderní krb vyniká minimalistickým designem s černou, bílou a šedou barvou. Tradiční krb vystihuje dřevo, nejčastěji ořech, dub či mahagon.

O vzhled ohně se stará větrák nacházející se ve spodní části elektrického krbu. Pracuje na základě nasátí vzduchu, který následné rozhýbe látku ve zlatavé barvě.

Elektrický krb v obývacím pokoji

Elektrické krby zaujmou na první pohled svým zvhledem, iStock / KatarzynaBialasiewicz

Výkon elektrických kamen

Jedním z technických parametrů elektrického krbu je topný výkon. Ten byste v žádném případě neměli podceňovat a v ideálním případě si vypočítat velikost prostoru, kam krb budete instalovat. U volně stojícího, přenosného volte průměrnou hodnotu.

Víte, že…?

Volně stojící elektrické krby
IGOTHERM Torino

Objem vytápěného prostoru spočítáte rychle a jednoduše, znáte-li rozměry místnosti, bytu či domu. Pak mezi sebou vynásobíte užitnou plochu a výšku stropu.

 • Jakmile se doberete k velikosti vytápěného prostoru, můžete vypočítat orientační výkon. Pokud je váš byt či dům zateplený, vydělte získané číslo 40, v opačném případě 20. Ovšem jak jsme již uvedli, získané číslo (počet kilowattů na hodinu) je orientační, vždy si nechte poradit od odborníka na elektrické krby.
 • U běžných krbů do domácnosti, se dočkáte výkonu 750 až 2 000 wattů na každé topné spirále, při jednotlivých úrovních nastavení. Krb můžete bez obav využít jako přídavné teplo, ale i jako hlavní zdroj. Pamatujte však, že velká kamna, potřebují vyšší napětí a 240-voltovou zástrčku. Menším postačí pouhý standard, 120-voltů.
 • Nicméně aby došlo k vytopení prostoru je zapotřebí kvalitní ventilátor. Ten vhání vzduch přes topné spirály do místnosti. Proto počítejte se zvukem ventilátoru, protože jestli potřebujete pro usínání absolutní klid, nedoporučujeme vám umístit elektrický krb do ložnice. Mohl by vás rušit.
Elektrický krb

Výkon krbu volte s ohledem na velikost vytápěného prostoru, iStock / andriano_cz

Rozměry a hmotnost

Ať už vlastníte malý dům nebo byt, jistě vás budou zajímat rozměry elektrického krbu. Jak volně stojící, tak i nástěnné jsou k dostání na výšku i na šířku, můžete je tedy umístit opravdu kamkoliv, kde je přístup k elektrické energii. Není však problém sehnat elektrický krb, který má 2 metry na šířku.

Hmotnost elektrického krbu se nejčastěji pohybuje od 8 od 20 kilogramů. Ovšem s touto hmotností se lze setkat u velikých kamen. Nicméně pamatujte, že pokud máte v plánu pořídit volně stojící elektrický krb a přesouvat ho do místností podle potřeby, měli byste preferovat nízkou váhu z důvodu jednoduché manipulace.

Funkce a příslušenství

Nástěnné elektrické krby
Cecotec Ready Warm 2200 Curved Flames

Jelikož se dnes věnujeme elektrickému přístroji, můžeme si i u krbu vybírat hned z několika funkcí či příslušenství jako u jiných spotřebičů. Pojďme si je nyní představit, ať máte představu co všechno je dostupné a z čeho můžete vybírat.

 • Dálkové ovládání: Už jsme se o něm zmínili mezi výhodami elektrického krbu v úvodu příspěvku. Krb za pomoci ovladače můžete ovládat jako televizi, aniž byste se na pohovce pohnuli. Nastavit můžete teplotu, sílu plamene, ale krb také zapnout a vypnout.
 • Funkce vytápění: I když nebudete mít dálkový ovladač, můžete bez problémů regulovat teplotu v místnosti.
 • LED osvětlení: Zabudované LED osvětlení zvyšuje pocit reálného krbu. S tím je spojeno i nastavení intenzity plamenů.
 • Osvětlení bez ohřevu: Jestliže chcete navodit pouze atmosféru hořící krbu, ale v prostoru máte dostatek tepla, poslouží vám funkce osvětlení, která „zažehne“ plameny, ale nevytvoří žádné teplo.
 • Vestavěny reproduktor: Výrobci elektrických krbů postoupili již tak daleko, že některé modely můžete zakoupit i s vestavěným reproduktorem, ze kterého se line zvuk praskání ohně. Toužíte-li po naprosto dokonalé imitaci, nezapomeňte si zjistit, zda vámi vybraný elektrický krb tuto funkci má.
 • Digitální ovládání: Manuální knoflíky jsou u dražších modelů nahrazeny digitálním ovládacím panelem s termostatem.
 • Ochrana proti přehřátí: Aby nedošlo k neštěstí, jsou elektrické krby vybaveny funkcí ochranou proti přehřátí, kde se v případě dlouhého provozu automaticky vypnou, díky zabudovanému senzoru.
 • Cool-to-touch: Pokud se ve vaši domácnosti vyskytují malé děti nebo domácí mazlíčci, doporučujeme nezapomenout na funkci Cool-to-touch, která v překladu znamená „studený na dotek“. Krb je totiž vybaven speciálním krytem či sklem, které je na dotek chladné.
Dálkový ovladač k ovládání elektrického krbu

Elektrický krb můžete ovládat dálkovým ovladačem, iStock / SharafMaksumov

Nejznámější značky

Při návštěvě jakéhokoliv specializovaného obchodu nebo e-shopu počítejte s mnoha modely několika výrobců. Abyste se ve velkém množství značek neztratili, máme pro vás krátké představení těch nejlepších.

 • Klarstein: Krby od německé značky Klarstein představují vysokou kvalitu a nadčasovost. Dokonale tak zapadnou do moderní domácnosti.
 • Dimplex: Dlouhodobě světový lídr v oblasti elektrického vytápění. Jejich krby poskytují téměř totožný pohled jako u krbu na dřevo.
 • Ardes: Italská společnost zabývající se nejen výrobou elektrických krbů je charakteristická krédem: Zlepšení kvality lidského života s pomocí jednoduchých a chytrých výrobků.
 • Igotherm: Společnost Marex Trade, která zaštiťuje značku Igotherm se po úspěchu s přímotopy rozšířila také na kvalitní elektrická kamna, kamna na tuhá paliva, konvektory a ventilátory.

Cena

Po přečtení dnešního návodu, jak vybrat krbová kamna, se jistě společně shodneme, že konečnou pořizovací cenu ovlivní hned několik faktorů – vzhled, velikost, materiál, ale i dodatečné funkce.

Vestavné elektrické krby
Klarstein Galeras

Myslete však na to, že pokud koupíte kamna, které budou mít zbytečně vysoký výkon, zvýší se tím spotřeba elektrické energie. Navíc, pokud u kamen nebude možné dostatečně regulovat teplotu, budete muset stále větrat a budete tak další peníze vyhazovat oknem ven. Naopak v případě malého či nedostatečného výkonu vám bude zima, a pokud byste neustále jeli na maximální teplotu, snížili byste tím životnost kamen.

Cena do 3 000 Kč

Malé, základní elektrické krby s nízkým výkonem lze sehnat do 3 000 Kč. Nejlépe je však využijete v malých prostorách, kdy vám k jejich vytopení bude stačit výkon okolo 900 W. K dostání jsou ve variantě volně stojící, ale i nástěnné. Pokud máte různě velké místnosti, nemusí vám tato kamna vyhovovat pro všechny prostory, pokud máte v plánu krb přenášet.

Cena od 3 000 Kč do 10 000 Kč

Střední cenová kategorie umožňuje více funkcí než malé, jednoduché krby. Topný výkon je nejčastěji okolo 1 500 W. Zároveň nechybí ani více možností designu, propracovanější imitace ohnivých plamenů, digitální ovládání s možností několika stupňů nastavení teploty. Pro zapojení postačí elektrická zásuvka, jenž nese označení 120-votlů.

Cena nad 10 000 Kč

Elektrický krb
Klarstein Lienz

Pokud vám jde o kvalitu a chcete, aby krb byl opravdu dominantou obývacího pokoje, počítejte s tím, že budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Výkon zde dosahuje 2 000 W s regulovatelnými stupni i za pomoci dálkového ovládání. Plameny na první pohled nerozeznáte od skutečného ohně díky 3D imitaci. Vestavěný reproduktor s praskáním dřeva umocňuje pocit z krbu.

Samozřejmě čím luxusnější provedení a použité materiály, tím vyšší cena. Není tedy divu, že se některé typy elektrických krbů pohybují kolem 150 000 Kč. Jde však hlavně o vestavěné modely s HD displejem.

Otázky a odpovědi

Kam krb umístit?

Ještě před nákupem elektrického krbu si dobře rozmyslete, kam krb postavíte. Měli byste se držet základních pravidel a nepostavit zařízení blízko hořlavých materiálů, kterých je v domácnosti hned několik. Vyvarujte se tedy jakýchkoliv tkanin, záclon a materiálů, které snadno vzplanou, protože i přesto, že se v krbu nejsou skutečné plameny, ventilátor hýří horký vzduch. Přesto jsou však všechny krby vhodné k postavení na podlahu. Nemusíte tedy vůbec řešit sklo, či dlažbu v blízkosti jako tomu je u krbu na dřevo, kde hrozí upadnutí žhavého uhlíku na podlahu.

Je vhodné koupit krb s ventilátorem?

Ventilátor u některých typů moderních elektrických krbů dokáže v letních měsících ochladit místnost a osvěžit v ní vzduch. Proto se můžete rozloučit s klasickými ventilátory.
Zobrazit kompletní nabídku Elektrický krb