20 nejlepších elektrických krbů 2023

Ta pravá romantika, bez kouře a prachu.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Klarstein Villach
92 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat elektrický krb

 • Dnes jsou k dostání mimo klasických krbů na dřevo i krby elektrické, které imitují plamen tak, že je od opravdových nerozeznáte.
 • Stejně jako u běžných krbů na dřevo, tak i v tomto případě máte možnost rozhodnout se mezi elektrickým krbem volně stojícím, nástěnným, vestavným či krbovou vložkou.
 • Nejoblíbenějšími materiály jsou např: nerezová ocel, kámen, dřevo a sklo. Moderní krb vyniká minimalistickým designem s černou, bílou a šedou barvou.

Elektrický krb - náš výběr

Volně stojící elektrické krby

IGOTHERM Torino
přečíst recenzi
Výrobce: Igotherm
Typ: elektrické
Hmotnost: 6.5 kg
Igotherm Davos
přečíst recenzi
Výrobce: Igotherm
Typ: elektrické
Klarstein Innsbruck
přečíst recenzi
Výrobce: Klarstein
Typ: elektrické
Bewello BW2020
přečíst recenzi
Výrobce: Bewello
Typ: elektrické

Nástěnné elektrické krby

Vestavné elektrické krby

Klarstein Galeras
přečíst recenzi
Výrobce: Klarstein
Výkon: 1800 W
Hmotnost: 22 kg
IGOTHERM CHICAGO
přečíst recenzi
Výrobce: Igotherm
Typ: elektrické
Hmotnost: 14.8 kg
G21 Fire Storm
přečíst recenzi
Výrobce: G21
Výkon: 1500 W
Typ: elektrické
Hmotnost: 7 kg
G21 Fire Lofty
přečíst recenzi
Výrobce: G21
Výkon: 1500 W
Typ: elektrické
Hmotnost: 7 kg
Zobrazit kompletní nabídku elektrických krbů

Jak vybrat elektrický krb

Typ krbu

Stejně jako u běžných krbů na dřevo, tak i v tomto případě máte možnost rozhodnout se mezi elektrickým krbem volně stojícím, nástěnným, vestavným či krbovou vložkou.

 • Volně stojící krb: Jeho velkou výhodou je, že s ním můžete jednoduše manipulovat z místnosti do místnosti. Postavíte ho téměř kamkoliv, při dodržení bezpečných zásad, kterým se budeme věnovat později.
 • Nástěnný krb: Jak již název napovídá, umisťuje se na stěnu za pomoci speciálních držáků jako v případě televize.
 • Vestavný krb: Vestavný model elektrického krbu se zapustí do zdi. Proto počítejte s náročnější instalací.
 • Elektrická krbová vložka: Jestliže máte doma krb na dřevo, ale už vás nebaví se o něj stále starat a pravidelně uklízet odpad, je elektrická krbová vložka ideální volbou. Jednoduše se umístí do běžného krbu.
Elektrický krb
Klarstein Villach

Výhody a nevýhody

Sami jste jistě již přemýšleli nad tím, v čem je elektrický krb lepší než krb na dřevo či bio krb. Pro lepší přehled jsme pro vás výhody a nevýhody shrnuli do přehledné tabulky.

Výhody Nevýhody
Jednoduchá údržba Menší výtopnost
Žádný odpad Nevzhledné zapojení do zásuvky
Není potřeba mít komín Imitace ohně
Bezprachové řešení Zvuk ventilátoru
Dálkové ovládání  
Bezpečnost  
Delší životnost  

Vzhled krbu

Ještě než přejdeme k techničtějším věcem, rádi bychom vám představily materiály, které se pro výrobu krbu používají, jenž rovněž vytvářejí jeho vzhled.

Z nabídky, kterou vám ve specializovaných obchodem poskytnout, si určitě vyberete. Ať už je vaše domácnost moderně či tradičně vybavená nebo působí rustikálním dojmem. Nejoblíbenějšími materiály jsou např: nerezová ocel, kámen, dřevo a sklo. Moderní krb vyniká minimalistickým designem s černou, bílou a šedou barvou. Tradiční krb vystihuje dřevo, nejčastěji ořech, dub či mahagon.

Volně stojící elektrické krby
IGOTHERM Torino

O vzhled ohně se stará větrák nacházející se ve spodní části elektrického krbu. Pracuje na základě nasátí vzduchu, který následné rozhýbe látku ve zlatavé barvě.

Výkon elektrických kamen

Jedním z technických parametrů elektrického krbu je topný výkon. Ten byste v žádném případě neměli podceňovat a v ideálním případě si vypočítat velikost prostoru, kam krb budete instalovat. U volně stojícího, přenosného volte průměrnou hodnotu.

Víte, že…?

Objem vytápěného prostoru spočítáte rychle a jednoduše, znáte-li rozměry místnosti, bytu či domu. Pak mezi sebou vynásobíte užitnou plochu a výšku stropu.

Nástěnné elektrické krby
Cecotec Ready Warm 2200 Curved Flames
 • Jakmile se doberete k velikosti vytápěného prostoru, můžete vypočítat orientační výkon. Pokud je váš byt či dům zateplený, vydělte získané číslo 40, v opačném případě 20. Ovšem jak jsme již uvedli, získané číslo (počet kilowattů na hodinu) je orientační, vždy si nechte poradit od odborníka na elektrické krby.
 • U běžných krbů do domácnosti, se dočkáte výkonu 750 až 2 000 wattů na každé topné spirále, při jednotlivých úrovních nastavení. Krb můžete bez obav využít jako přídavné teplo, ale i jako hlavní zdroj. Pamatujte však, že velká kamna, potřebují vyšší napětí a 240-voltovou zástrčku. Menším postačí pouhý standard, 120-voltů.
 • Nicméně aby došlo k vytopení prostoru je zapotřebí kvalitní ventilátor. Ten vhání vzduch přes topné spirály do místnosti. Proto počítejte se zvukem ventilátoru, protože jestli potřebujete pro usínání absolutní klid, nedoporučujeme vám umístit elektrický krb do ložnice. Mohl by vás rušit.
Vestavné elektrické krby
Klarstein Galeras

Rozměry a hmotnost

Ať už vlastníte malý dům nebo byt, jistě vás budou zajímat rozměry elektrického krbu. Jak volně stojící, tak i nástěnné jsou k dostání na výšku i na šířku, můžete je tedy umístit opravdu kamkoliv, kde je přístup k elektrické energii. Není však problém sehnat elektrický krb, který má 2 metry na šířku.

Hmotnost elektrického krbu se nejčastěji pohybuje od 8 od 20 kilogramů. Ovšem s touto hmotností se lze setkat u velikých kamen. Nicméně pamatujte, že pokud máte v plánu pořídit volně stojící elektrický krb a přesouvat ho do místností podle potřeby, měli byste preferovat nízkou váhu z důvodu jednoduché manipulace.

Funkce a příslušenství

Jelikož se dnes věnujeme elektrickému přístroji, můžeme si i u krbu vybírat hned z několika funkcí či příslušenství jako u jiných spotřebičů. Pojďme si je nyní představit, ať máte představu co všechno je dostupné a z čeho můžete vybírat.

Elektrický krb
Homestyling KO-ASX000160
 • Dálkové ovládání: Už jsme se o něm zmínili mezi výhodami elektrického krbu v úvodu příspěvku. Krb za pomoci ovladače můžete ovládat jako televizi, aniž byste se na pohovce pohnuli. Nastavit můžete teplotu, sílu plamene, ale krb také zapnout a vypnout.
 • Funkce vytápění: I když nebudete mít dálkový ovladač, můžete bez problémů regulovat teplotu v místnosti.
 • LED osvětlení: Zabudované LED osvětlení zvyšuje pocit reálného krbu. S tím je spojeno i nastavení intenzity plamenů.
 • Osvětlení bez ohřevu: Jestliže chcete navodit pouze atmosféru hořící krbu, ale v prostoru máte dostatek tepla, poslouží vám funkce osvětlení, která „zažehne“ plameny, ale nevytvoří žádné teplo.
 • Vestavěny reproduktor: Výrobci elektrických krbů postoupili již tak daleko, že některé modely můžete zakoupit i s vestavěným reproduktorem, ze kterého se line zvuk praskání ohně. Toužíte-li po naprosto dokonalé imitaci, nezapomeňte si zjistit, zda vámi vybraný elektrický krb tuto funkci má.
 • Digitální ovládání: Manuální knoflíky jsou u dražších modelů nahrazeny digitálním ovládacím panelem s termostatem.
 • Ochrana proti přehřátí: Aby nedošlo k neštěstí, jsou elektrické krby vybaveny funkcí ochranou proti přehřátí, kde se v případě dlouhého provozu automaticky vypnou, díky zabudovanému senzoru.
 • Cool-to-touch: Pokud se ve vaši domácnosti vyskytují malé děti nebo domácí mazlíčci, doporučujeme nezapomenout na funkci Cool-to-touch, která v překladu znamená „studený na dotek“. Krb je totiž vybaven speciálním krytem či sklem, které je na dotek chladné.

Nejznámější značky

Při návštěvě jakéhokoliv specializovaného obchodu nebo e-shopu počítejte s mnoha modely několika výrobců. Abyste se ve velkém množství značek neztratili, máme pro vás krátké představení těch nejlepších.

 • Klarstein: Krby od německé značky Klarstein představují vysokou kvalitu a nadčasovost. Dokonale tak zapadnou do moderní domácnosti.
 • Dimplex: Dlouhodobě světový lídr v oblasti elektrického vytápění. Jejich krby poskytují téměř totožný pohled jako u krbu na dřevo.
 • Ardes: Italská společnost zabývající se nejen výrobou elektrických krbů je charakteristická krédem: Zlepšení kvality lidského života s pomocí jednoduchých a chytrých výrobků.
 • Igotherm: Společnost Marex Trade, která zaštiťuje značku Igotherm se po úspěchu s přímotopy rozšířila také na kvalitní elektrická kamna, kamna na tuhá paliva, konvektory a ventilátory.
Volně stojící elektrické krby
Igotherm Davos

Cena

Po přečtení dnešního návodu, jak vybrat krbová kamna, se jistě společně shodneme, že konečnou pořizovací cenu ovlivní hned několik faktorů – vzhled, velikost, materiál, ale i dodatečné funkce.

Myslete však na to, že pokud koupíte kamna, které budou mít zbytečně vysoký výkon, zvýší se tím spotřeba elektrické energie. Navíc, pokud u kamen nebude možné dostatečně regulovat teplotu, budete muset stále větrat a budete tak další peníze vyhazovat oknem ven. Naopak v případě malého či nedostatečného výkonu vám bude zima, a pokud byste neustále jeli na maximální teplotu, snížili byste tím životnost kamen.

Cena do 3 000 Kč

Malé, základní elektrické krby s nízkým výkonem lze sehnat do 3 000 Kč. Nejlépe je však využijete v malých prostorách, kdy vám k jejich vytopení bude stačit výkon okolo 900 W. K dostání jsou ve variantě volně stojící, ale i nástěnné. Pokud máte různě velké místnosti, nemusí vám tato kamna vyhovovat pro všechny prostory, pokud máte v plánu krb přenášet.

Nástěnné elektrické krby
BEPER RI-503

Cena od 3 000 Kč do 10 000 Kč

Střední cenová kategorie umožňuje více funkcí než malé, jednoduché krby. Topný výkon je nejčastěji okolo 1 500 W. Zároveň nechybí ani více možností designu, propracovanější imitace ohnivých plamenů, digitální ovládání s možností několika stupňů nastavení teploty. Pro zapojení postačí elektrická zásuvka, jenž nese označení 120-votlů.

Cena nad 10 000 Kč

Pokud vám jde o kvalitu a chcete, aby krb byl opravdu dominantou obývacího pokoje, počítejte s tím, že budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Výkon zde dosahuje 2 000 W s regulovatelnými stupni i za pomoci dálkového ovládání. Plameny na první pohled nerozeznáte od skutečného ohně díky 3D imitaci. Vestavěný reproduktor s praskáním dřeva umocňuje pocit z krbu.

Samozřejmě čím luxusnější provedení a použité materiály, tím vyšší cena. Není tedy divu, že se některé typy elektrických krbů pohybují kolem 150 000 Kč. Jde však hlavně o vestavěné modely s HD displejem.

Vestavné elektrické krby
IGOTHERM CHICAGO

Otázky a odpovědi

Kam krb umístit?

Ještě před nákupem elektrického krbu si dobře rozmyslete, kam krb postavíte. Měli byste se držet základních pravidel a nepostavit zařízení blízko hořlavých materiálů, kterých je v domácnosti hned několik. Vyvarujte se tedy jakýchkoliv tkanin, záclon a materiálů, které snadno vzplanou, protože i přesto, že se v krbu nejsou skutečné plameny, ventilátor hýří horký vzduch. Přesto jsou však všechny krby vhodné k postavení na podlahu. Nemusíte tedy vůbec řešit sklo, či dlažbu v blízkosti jako tomu je u krbu na dřevo, kde hrozí upadnutí žhavého uhlíku na podlahu.

Je vhodné koupit krb s ventilátorem?

Ventilátor u některých typů moderních elektrických krbů dokáže v letních měsících ochladit místnost a osvěžit v ní vzduch. Proto se můžete rozloučit s klasickými ventilátory.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku elektrických krbů