Elektronický bidet

Nejvyšší komfort v oblasti intimní hygieny.

ca. 9 000 CZK
ca. 7 900 CZK
ca. 8 800 CZK
ca. 28 400 CZK

Jak vybrat elektronický bidet

 • Bidet se stává stále více oblíbeným. Jednak proto, že voda dokáže odstranit nežádoucí bakterie lépe a jemněji než toaletní papír.
 • Zdraví – Používání bidetu – působí preventivně proti různým onemocněním jako jsou rakovina tlustého střeva, hemoroidy či šíření jiné infekce.
 • Typ – na výběr máte závěsný nebo volně stojící bidet.
 • Provedení – vybírat budete mezi klasickým a elektronickým zařízením.
 • Materiál – při výběru bidetu se setkáte s dvěma různými materiály.
 • Funkce – elektronické bidety mají základní i pokročilé funkce.

Elektronika nebo klasika

Volit můžete mezi 2 typy bidetů. Když se rozhodnete pořídit si elektronický bidet, nejspíš budete překvapeni, že je úplně odlišný od klasického bidetu.

Klasický bidet

Jedná se o samostatný klozet, který je zpravidla umístěn vedle toalety. Mluvíme vlastně o porcelánové míse, která má většinou velikost toalety a je vybavena vodovodní pákou nebo kohoutkem. Některé bidety mohou mít i plastové sedátko, které se podobá záchodovému prkénku, především tam, kde jsou úzké okraje.

Veškeré funkce spršky
BLOOMING EKO PLUS elektronický bidet

Elektronický bidet

Obrovskou výhodou tohoto typu bidetu je úspora místa. Elektronický bidet se totiž přidělává přímo na toaletu a zakryje se záchodovým prkénkem. Může tedy plnit také funkci doplňku toalety. Při výběru tohoto zařízení musíte dávat pozor na to, aby bylo kompatibilní s vaší stávající nebo novou toaletou. Ty nejdražší typy elektronických bidetů lze koupit jako toaletu i elektronický bidet dohromady, pokud zařizujete nové bydlení, nemusíte tedy kupovat zvlášť bidet i toaletu. Důležitou potřebou elektronického bidetu je zásuvka, která by měla být umístěna v blízkosti zařízení. Sice se na první pohled může zdát, že si za elektronický bidet hodně připlatíte, ale je třeba brát v úvahu i ostatní fakta. Kvůli instalaci tohoto typu bidetu nemusíte bourat či předělávat celou koupelnu, dále ušetříte spoustu peněz za toaletní papír a dokonce i za vodu, protože u lepších elektronických typů je voda okysličována a tím se jí spotřebuje méně.

Typ bidetu Výhody Nevýhody
Klasický Méně náchylný k poškození Nutnost přesunutí z toalety na bidet
  Nižší cena Potřebuje více prostoru
  Není potřeba připojení do sítě Po umytí je třeba dbát zvýšené hygieny rukou
    Potřebná speciální stavební úprava
Elektronický Snadná montáž V blízkosti nutná zásuvka na 230 V
  Nemusíte se přesouvat na jiné místo Vysoká cena
  Šetří prostor  
  Omytí pouze prostřednictvím tlačítek  

Materiál

Na rozdíl od klasického bidetu, který je vyroben z keramiky, je základním materiálem pro elektronický bidet pevný plast.

Ovládání

Jak je již výše zmíněno, neděláte nic manuálně, elektronický bidet udělá vše za vás pouze zmáčknutím příslušného tlačítka. Jednou z možností je ovládací panel, který je umístěný na boční straně toalety a další variantou je dálkový ovladač, který v závislosti na typu přístroje nabízí několik komfortních funkcí.

Pulsní oplach
Sapho BLOOMING EKO NB-1120

Víte, že…?

Výhodou elektronického bidetu je také to, že si ho kdykoliv můžete odmontovat a vzít s sebou třeba na chalupu. Pamatujte ale na to, že musí být s danou toaletou kompatibilní, jinak nebude správně fungovat.

Sprchová ramena a proudy

Důležitým parametrem pro výběr elektronického bidetu jsou i nastavitelná sprchová ramena. Ideální bidet je ten, který má ramena dvě. S hlavním proudem, který je určený po stolici a s proudem určeným pro dámskou intimní hygienu, což ocení ženy po porodu nebo během menstruace. Ty nejvybavenější bidety mohou nabídnout i dětskou sprchu, masážní sprchu či otáčející sprchu.

Ohřev vody

Abyste měli vždy zásobu teplé vody, měli byste se zaměřit na způsob ohřevu vody a příkon elektřiny. Ideální je příkon alespoň 850 W. Díky tomu vám nedojde teplá voda a dostane se na všechny členy rodiny. Zajímat by vás měl i počet stupňů nastavení teploty vody.

Přímé připojení
Aqualine BLOOMING EKO NB-1120D

Základní funkce

Elektronické bidety disponují několika druhy funkcí. Záleží ovšem na vybraném modelu. Ideální bidet, který zvolíte, by měl disponovat těmito funkcemi.

 • Ohřev vody – U levnějších nebo starších modelů je zabudován malý bojler s objemem do 1 litru, což vystačí maximálně pro dva uživatele. Pokud je vás v domácnosti víc, je vhodné pořídit si bidet s možností většího objemu vody.
 • Nastavitelná teplota vody a proudu – Můžete si nastavit teplotu vody, která vám bude vyhovovat.
 • Dvě trysky – Jsou vhodné pro důkladné umytí. Každá pro jinou část těla
 • Bublinkové mytí – Voda je okysličena vzduchem, což je při mytí podle odborníků efektivnější
 • Automatické čištění – Výhodné pro stále čistou a komfortní toaletu
 • Dětský režim – Děti jsou více citlivé, tento režim sníží teplotu vody i proud.
 • Pohodlné sedátko – Za ideální rozměr vnitřního otvoru se považuje 280 x 200 mm. Nezapomeňte si ale sedátko sami vyzkoušet, aby vám bylo posezení příjemné.

Údržba

Údržba elektronických bidetů je snadná, protože většina z nich má funkci automatického čištění, které zvládne vyčistit sprchová ramena, vyměnitelné sprchové hlavice i antibakteriální kryt trysek nebo toaletní místu bez okrajů. Musíte ale pravidelně čistit filtr a trysky, které by se mohly i přes samostatné čištění ucpat vodním kamenem, což hodně snižuje výkon mytí.

Závěsný
Geberit AquaClean Tuma Classic 146.092.11.1

Značky a ceny

Na trhu najdete širokou nabídku elektronických bidetů. K dispozici jsou elektronické bidety samostatné i ty, které zakoupíte jako toaletu i bidet dohromady. Najdete zde kvalitní a osvědčené výrobce, mezi které patří například Sapho, Geberit, Aqualine nebo Duralit.

 • Cena, za kterou pořídíte elektronický bidet, se pohybuje v rozmezí 6 000 – 20 000 Kč. Záleží samozřejmě na výběru značky a také funkcí, které budete požadovat.
 • Varianta bidetu s keramickou toaletou dohromady už není tak veselá. Pokud zvolíte tuto cestu, počítejte s částkou od 50 000 – 100 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat elektronický bidet?

Elektronický bidet se totiž přidělává přímo na toaletu a zakryje se záchodovým prkénkem. Může tedy plnit také funkci doplňku toalety. Při výběru tohoto zařízení musíte dávat pozor na to, aby bylo kompatibilní s vaší stávající nebo novou toaletou. Ty nejdražší typy elektronických bidetů lze koupit jako toaletu i elektronický bidet dohromady, pokud zařizujete nové bydlení, nemusíte tedy kupovat zvlášť bidet i toaletu. Důležitou potřebou elektronického bidetu je zásuvka, která by měla být umístěna v blízkosti zařízení.

Co umožňují sprchová ramena?

Důležitým parametrem pro výběr elektronického bidetu jsou i nastavitelná sprchová ramena. Ideální bidet je ten, který má ramena dvě. S hlavním proudem, který je určený po stolici a s proudem určeným pro dámskou intimní hygienu, což ocení ženy po porodu nebo během menstruace. Ty nejvybavenější bidety mohou nabídnout i dětskou sprchu, masážní sprchu či otáčející sprchu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Veškeré funkce spršky
Pulsní oplach
Přímé připojení
Závěsný
Image
Produkt
BLOOMING EKO PLUS elektronický bidet
Sapho BLOOMING EKO NB-1120
Aqualine BLOOMING EKO NB-1120D
Geberit AquaClean Tuma Classic 146.092.11.1
Výrobce
Sapho
Sapho
Aqualine
Geberit
Materiál
plastové
plastové
plastové
keramické
Cena ca. 9 000 CZK ca. 7 900 CZK ca. 8 800 CZK ca. 28 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.