Závěsný set WC

Ideální řešení do menší koupelny.

ca. 4 400 CZK
ca. 4 900 CZK
ca. 6 000 CZK

Jak vybrat závěsný set WC

  • Mezi hlavní výhody závěsného WC patří snadná úprava výšky. Při montáži si jednoduše zvolíte, jak vysoko má toaleta být a nejste limitováni dalšími součástmi, které jsou nutné například i samostatně stojícícho WC.
  • Díky tomu, že toaleta není až k zemi, máte možnost pod ní též snadněji uklidit, čímž udržovat celkově lepší čistotu v celé místnosti. Nehrozí, že by za toaletou vznikl špatně přístupný prostor, kde zůstává prach a nečistoty.
  • V neposlední řadě je velkou výhodou i nízký hluk. Zatímco ostatní typy toalet jsou při splachování a opětovném napouštění vody hlučné, závěsné WC nikoliv.
  • Nádržka i vše další je integrováno do zdi a tím dostatečně tlumeno. Rozdíl ve výsledném hluku je totiž zcela propastný.
Souprava
Cersanit SET 896 AQUA 02 Mech S701-217

Uživatelé

Při výběru nového závěsného WC setu je neméně důležité zvážit, kdo jej bude primárně využívat. Právě uživatelům je totiž vhodné přizpůsobit některé parametry.

Výška

Výška je velmi důležitým parametrem. Dospělý jedinec se většinou přizpůsobí, ale například menší děti či osoby se sníženou pohyblivostí potřebují toaletu ideálně o něco níže. Naopak pakliže jste nadprůměrně vysocí, je vhodné mít klozet výše. V tomto ohledu je volba závěsného setu WC ideální, neboť jde výšku zvolit a tím zvýšit uživatelský komfort.

Nosnost

Zdánlivě důležitě působí také parametr nosnosti, zejména u závěsných setů WC, které mohou působit křehce, když vlastně nijak pevně nestojí. Opak je však pravdou a nosnost nemusíte vůbec řešit. I zcela základní typy závěsných toalet jsou totiž koncipovány na nosnost v řádech několika stovek kilogramů.

Výhodný WC set
Alcadrain Renovmodul s tlačítkem M1710 SET5V1AM115/1000-WCALCA

Typ splachování

Při výběru nového závěsného WC se musíte zaměřit ještě na druh splachování. V základu se můžete setkat se dvěma různými typy.

Ploché

Plochý typ splachování najdete u speciální či výrazně zvýšených typů klozetu. Pro plochý typ je typická kaskádovitá struktura, kdy se v té zcela nejvyšší části objevuje keramická plocha a až pod ní je vodní hladina se sifonem. Nevýhodou tohoto řešení je případné snadnější šíření nežádoucích pachů.

Hluboké

Vesměs typičtějším druhem splachování je hluboké. U něj nalezneme na první pohled rovnou vodní hladinu, která zalévá spodní část toalety a vrchní díl sifonu. Výhoda tohoto typu je, že dochází k
minimálnímu šíření pachů, a to díky přítomnosti vodní hladiny.

Modul do lehkých stěn
Grohe 38528SET-KD

Objem splachování

Moderní klozety bývají vybaveny pokročilejším systémem splachování, který nabízí i úspornou variantu. V té dojde zpravidla k odpuštění jen poloviny objemu nádržky. Namísto obvyklých 6 litrů tak spotřebujete jen 3 litry. Existují však i menší nádržky, například 4 litrové.

Objem splachování – úplný Objem splachování – úsporný
6 litrů 3 litry
4 litry 2 litry

Sedátko

Ačkoliv se může zdát, že na sedátku nelze nic moc vymyslet, opak je pravdou. Dnes je téměř samozřejmostí, že je sedátko vybaveno systémem pozvolného sklápění, které probíhá samo. Do sedátka může být integrován rovněž bidet či speciální vložky pro děti nebo handicapované osoby. Překvapit by vás nemělo ani snadné odnímání sedátka, což následně usnadňuje úklid toalety.

  cena výhody
Levná varianta 3 000 Kč dostupnost, pohodlí
Dražší varianta nad 10 000 Kč kvalitnější materiály

Ceny

  • Závěsný set na WC není ničím speciálním a tomu odpovídají také ceny. Základní typy můžete na českém trhu pořídit již od zhruba 3 000 Kč, jde napříklado značky Cersanit nebo Alcaplast.
  • S narůstající cenou dochází zpravidla ke zlepšení materiálů, systému splachování, či tlačítek splachování, která již nemusí být jen plastová. Designově propracované závěsné sety na WC s moderními funkcemi pak mohou stát až 15 000 Kč a jde například o modely výrobců Villeroy a Boch či Geberit.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat závěsný WC set?

Výběr vhodného typu toalety se odvíjí od možností v dané místnosti. Pokud stavíte nový byt či dům, máte v podstatě volné ruce. Opačná situace panuje u rekonstrukcí, kde již musíte zvážit, zda se vám vyplatí například upravovat přívody vody a také odpady.

Jak postupovat při nedostatku místa?

Pakliže je prostor něčím, čeho se vám nedostává, jistě zvažte toalety se zkráceným klozetem. Ačkoliv se to nemusí zdát, uživatelské pohodlí neutrpí, ale vy ušetříte cenné centimetry místa.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Souprava
Výhodný WC set
Modul do lehkých stěn
Image
Produkt
Cersanit SET 896 AQUA 02 Mech S701-217
Alcadrain Renovmodul s tlačítkem M1710 SET5V1AM115/1000-WCALCA
Grohe 38528SET-KD
Cena ca. 4 400 CZK ca. 4 900 CZK ca. 6 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena