Nejlepší závěsné sady wc 2024 a jak vybrat

Ideální řešení do menší koupelny.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Cenově zvýhodněný závěsný WC set Geberit k zazdění + WC SAT Brevis SIKOGE1W71

Jak vybrat závěsný set WC

  • Mezi hlavní výhody závěsného WC patří snadná úprava výšky. Při montáži si jednoduše zvolíte, jak vysoko má toaleta být a nejste limitováni dalšími součástmi, které jsou nutné například i samostatně stojícícho WC.
  • Díky tomu, že toaleta není až k zemi, máte možnost pod ní též snadněji uklidit, čímž udržovat celkově lepší čistotu v celé místnosti. Nehrozí, že by za toaletou vznikl špatně přístupný prostor, kde zůstává prach a nečistoty.
  • V neposlední řadě je velkou výhodou i nízký hluk. Zatímco ostatní typy toalet jsou při splachování a opětovném napouštění vody hlučné, závěsné WC nikoliv.
  • Nádržka i vše další je integrováno do zdi a tím dostatečně tlumeno. Rozdíl ve výsledném hluku je totiž zcela propastný.

Závěsný WC set - náš výběr

Závěsné WC sety Geberit

Geberit Kombifix tlačítko Sigma01 alpská bílá WC Jika Euroline + SEDÁTKO 110.302.00.5 CW1
přečíst recenzi
Výrobce: Geberit
Zobrazit více
Závěsný WC set obsahuje podomítkový modul Geberit Kombifix, klozet Jika Euroline, sedátko s poklopem Jika Zeta, splachovací tlačítko Geberit Sigma01 v alpské bílé barvě a izolační desku Alcaplast M91. Číslo produktu: 110.302.00.5 CW1. Set poskytuje řešení pro výběr vhodného závěsného WC a potřebných doplňků.
Zobrazit méně
Rea GEBERIT DuofixBasic s tlačítkem DELTA51 458.103.00.1 51BI CB1
Výrobce: Geberit
Zobrazit více
Set závěsného WC Rea GEBERIT DuofixBasic s tlačítkem DELTA51 458.103.00.1 51BI CB1 se skládá ze závěsné WC mísy Carlo Mini Basic a nádržky Delta. Mísa má rozměry 37x48x37 cm, keramický materiál a ABS prkénko s pozvolným pádem. Nádržka Delta je pod omítkou a nabízí nastavitelné množství splachování (4,5/6/7,5 l).
Zobrazit méně

Závěsné WC sety Jika

Jika TECEprofil s tlačítkemTECEbase 9300302 CW1
Zobrazit více
Tento závěsný WC set obsahuje podomítkový modul TECEprofil, závěsný klozet Jika Euroline, sedátko s poklopem Jika Zeta a splachovací tlačítko TECEbase. Sada 9300302 CW1 je sada komponentů pro kompletní instalaci závěsného WC a pomůže vám usnadnit výběr vhodných doplňků při zařizování koupelny.
Zobrazit méně
Jika TECEbox 2.0 s tlačítkem TECEbase 9370300 CW1
Zobrazit více
Tento závěsný set WC zahrnuje podomítkový modul TECEbox, závěsný klozet Jika Euroline, sedátko s poklopem Jika Zeta a splachovací tlačítko TECEbase 9370300 CW1. Set je vhodný pro ty, kteří hledají kompletní řešení pro instalaci závěsného klozetu. Umožňuje snadnou a rychlou montáž.
Zobrazit méně
JIKA WC CERSANIT DELFI + SOFT SEDÁTKO H895652 X DE2
Zobrazit více
Jedná se o závěsný WC set JIKA WC CERSANIT DELFI (H895652) s rozměry 1120x500x140mm obsahující modul WC SYSTEM s ovládacím tlačítkem PL3 Single nebo Dual Flush (není součástí), samonosný ocelový rám s nosností 400 kg, izolovanou nádržku proti rosení a novým vypouštěcím ventilem pro splachování od 4,5 l vody. Set zahrnuje závěsnou mísu DELFI bez sedátka a polypropylenové antibakteriální sedátko DELFI poloměkce přiklápěcí.
Zobrazit méně
JIKA CERSANIT H895652 X DE1
Zobrazit více
Podomítkový modul WC SYSTEM (H8956520000001) má rozměry 1120x500x140mm a je určený pro samostatně stojící a závěsné klozety. Modul má masivní ocelový rám s nosností 400 kg, je určený pro fixaci do sádrokartonových profilů a má tichý napouštěcí ventil. Ovládací tlačítko není součástí a je nutné je doobjednat.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Závěsný set WC

Jak vybrat závěsný set WC

Uživatelé

Při výběru nového závěsného WC setu je neméně důležité zvážit, kdo jej bude primárně využívat. Právě uživatelům je totiž vhodné přizpůsobit některé parametry.

Výška

Výška je velmi důležitým parametrem. Dospělý jedinec se většinou přizpůsobí, ale například menší děti či osoby se sníženou pohyblivostí potřebují toaletu ideálně o něco níže. Naopak pakliže jste nadprůměrně vysocí, je vhodné mít klozet výše. V tomto ohledu je volba závěsného setu WC ideální, neboť jde výšku zvolit a tím zvýšit uživatelský komfort.

Nosnost

Zdánlivě důležitě působí také parametr nosnosti, zejména u závěsných setů WC, které mohou působit křehce, když vlastně nijak pevně nestojí. Opak je však pravdou a nosnost nemusíte vůbec řešit. I zcela základní typy závěsných toalet jsou totiž koncipovány na nosnost v řádech několika stovek kilogramů.

Typ splachování

Závěsný WC set
Cenově zvýhodněný závěsný WC set Geberit k zazdění + WC SAT Brevis SIKOGE1W71

Při výběru nového závěsného WC se musíte zaměřit ještě na druh splachování. V základu se můžete setkat se dvěma různými typy.

Ploché

Plochý typ splachování najdete u speciální či výrazně zvýšených typů klozetu. Pro plochý typ je typická kaskádovitá struktura, kdy se v té zcela nejvyšší části objevuje keramická plocha a až pod ní je vodní hladina se sifonem. Nevýhodou tohoto řešení je případné snadnější šíření nežádoucích pachů.

Hluboké

Vesměs typičtějším druhem splachování je hluboké. U něj nalezneme na první pohled rovnou vodní hladinu, která zalévá spodní část toalety a vrchní díl sifonu. Výhoda tohoto typu je, že dochází k
minimálnímu šíření pachů, a to díky přítomnosti vodní hladiny.

Objem splachování

Závěsné WC sety Geberit
Geberit Kombifix tlačítko Sigma01 alpská bílá WC Jika Euroline + SEDÁTKO 110.302.00.5 CW1

Moderní klozety bývají vybaveny pokročilejším systémem splachování, který nabízí i úspornou variantu. V té dojde zpravidla k odpuštění jen poloviny objemu nádržky. Namísto obvyklých 6 litrů tak spotřebujete jen 3 litry. Existují však i menší nádržky, například 4 litrové.

Objem splachování – úplnýObjem splachování – úsporný
6 litrů3 litry
4 litry2 litry

Sedátko

Ačkoliv se může zdát, že na sedátku nelze nic moc vymyslet, opak je pravdou. Dnes je téměř samozřejmostí, že je sedátko vybaveno systémem pozvolného sklápění, které probíhá samo. Do sedátka může být integrován rovněž bidet či speciální vložky pro děti nebo handicapované osoby. Překvapit by vás nemělo ani snadné odnímání sedátka, což následně usnadňuje úklid toalety.

 cenavýhody
Levná varianta3 000 Kčdostupnost, pohodlí
Dražší variantanad 10 000 Kčkvalitnější materiály

Ceny

  • Závěsný set na WC není ničím speciálním a tomu odpovídají také ceny. Základní typy můžete na českém trhu pořídit již od zhruba 3 000 Kč, jde napříklado značky Cersanit nebo Alcaplast.
  • S narůstající cenou dochází zpravidla ke zlepšení materiálů, systému splachování, či tlačítek splachování, která již nemusí být jen plastová. Designově propracované závěsné sety na WC s moderními funkcemi pak mohou stát až 15 000 Kč a jde například o modely výrobců Villeroy a Boch či Geberit.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat závěsný WC set?

Výběr vhodného typu toalety se odvíjí od možností v dané místnosti. Pokud stavíte nový byt či dům, máte v podstatě volné ruce. Opačná situace panuje u rekonstrukcí, kde již musíte zvážit, zda se vám vyplatí například upravovat přívody vody a také odpady.

Jak postupovat při nedostatku místa?

Pakliže je prostor něčím, čeho se vám nedostává, jistě zvažte toalety se zkráceným klozetem. Ačkoliv se to nemusí zdát, uživatelské pohodlí neutrpí, ale vy ušetříte cenné centimetry místa.
Zobrazit kompletní nabídku Závěsný set WC