Hrazda na strop

Ohromte okolí svým namakaným tělem.

ca. 1 700 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 2 200 CZK

Jak vybrat hrazdu na strop

  • Zatímco hrazdy na zeď jsou více variabilní, u jiného druhu, který se připevňuje na strop, se dočkáte jen dvou typů, mezi nimiž je minimální rozdíl.
  • Nosnost se pohybuje kolem od 120 až do 250 kg.
  • U provádění cviků je důležitá i vzdálenost mezi uchopení hrazdy rukou, což je poměrně důležitý ukazatel. Nejkratší délka tyče bývá 110 cm. Průměrná délka je však 120 cm, ale na přání může být delší.

Typy hrazd na strop

Zatímco hrazdy na zeď jsou více variabilní, u jiného druhu, který se připevňuje na strop, se dočkáte jen dvou typů, mezi nimiž je minimální rozdíl.

  • Hrazda je rovná s protiskluzovým povrchem
  • Hrazda má ohnuté konce s protiskluzovým povrchem
Protiskluzová
inSPORTline RK110

Hlavní tyč pak může být doplněna ještě o další úchytky pro více variant posilování.

Nosnost

Tak jako sledujete nosnost i u jiných zařízení, sledujte ji i u hrazdy na strop. Na rozdíl od typu, který se přidělává ke stěně, je zde nosnost výrazně vyšší. Pohybuje se kolem od 120 až do 250 kg. Můžete tak bez obav cvičit sami, nebo si přibrat i jiné pomůcky, činky, či závaží.

Víte, že…?

Výhodou hrazdy do stropu je, že když na ní nebudete zrovna cvičit, můžete na ní zavěsit například boxovací pytel, TRX či jiné závěsné posilovací systémy.

Česká kvalita
FITHAM Hrazda stropní

Délka hrazdy na strop

U provádění cviků je důležitá i vzdálenost mezi uchopení hrazdy rukou, což je poměrně důležitý ukazatel. Nejkratší délka tyče bývá 110 cm. Průměrná délka je však 120 cm, ale na přání může být delší.

Umístění hrazdy na strop

Hrazdu na strop si pořizují lidé, kteří buď chtějí cvičit horní polovinu těla, nebo ti, kteří by rádi cvičili, ale nemají místo na hrazdu na zeď. Výhodou tohoto typu je, že ji připevníte na strop a ona bude vypadat jako druhé stropní světlo a pokud ji nastavíte do správné výšky, nebude vám nikde překážet.

Víte, že…?

Pro montáž hrazdy na strop budete potřebovat minimálně 6 šroubů. A při vrtání si dejte pozor na elektrické vedení. Jestli si však s montáží nejste jisti, nebojte si připlatit i službu montáže u dodavatele vaší nové cvičební pomůcky.

Vysoká nosnoxt
Hsport Hrazda stropní

Materiál hrazdy na strop

Konstrukce hrazdy na strop musí být opravdu pevná a kvalitní, jelikož musí udržet celé vaše tělo a případné další cvičební pomůcky. Proto se hrazda vyrábí z kvalitní oceli.

Dalším materiálem, který se používá, mohou u některých typů být i gumové úchyty, aby vám po tyči neklouzaly ruce.

Nejznámější značky

Na první pohled se hrazda může jevit jako pouhý kus konstrukce, ale už značka a uživatelské recenze dokáže prozradit hodně informací, které vám nadále pomohou s výběrem správného kousku.

Multiúchopová
STRENGTHSYSTEM Pull Up Bar Station
Značka Popis
Gorillasports V portfoliu značky Gorillasports najdete produkty určené pro kulturistiku a fitness, jenž jsou určené jak do domácích, tak i veřejných profesionálních posiloven.
InSPORTline Jeden z největších zástupců pro sportovní pomůcky v České republice. Výhodou je příznivá cena a k tomu prodloužená záruka.
FITHAM: Český zástupce, jenž na trh dodává kvalitní produkty s důrazem na jejich design již od roku 1995.
 

Cena

I když jde jen o kus železa, je velmi důležité věnovat velkou pozornost všem výše uvedeným parametrům, protože nikdo si nechce koupit hrazdu do stropu na jedno či málo použití. Proto nezapomeňte kontrolovat výrobní materiál, dostatečnou vzdálenost od stropu. Zvolit si samozřejmě můžete i barvu, která je většinou omezena jen na černou, šedou a bílou. Ovšem to na ceně nic nemění.

Cena do 1 500 Kč

Obyčejná hrazda s rovnu tyčí bez dalších úchopů, délkou tyče 110 až 115 cm a s nosností 120 kg je charakteristická pro nejnižší cenovou skupinu.

Cena od 1 500 Kč do 3 000 Kč

Střední přitahovací tyč u hrazdy do stropu ve střední cenové kategorii disponuje dalšími, avšak maximálně 6 úchopy. Výška hrazdy, tedy vzdálenost od stropu, je 30 cm. Spoje jsou pevné, nemusí vás tedy trápit problémy šroubované konstrukce.

Komplexní trénink
GymBeam Multi-Grip

Cena nad 3 000 Kč

Velký rozdíl mezi touto a předchozí cenovou kategorií nečekejte. Konstrukce je pevná i s dalšími možnostmi uchycení. Jediný rozdíl ale většinou bývá ve výšce, která bývá až 40 cm, a na takové hrazdě se cvičí o něco lépe.

Otázky a odpovědi

Do jaké výšky hrazdu umístit?

Myslete na to, aby hrazda byla dostatečně vzdálená od stropu, ale abyste na ní mohli bez problémů cvičit a nenaráželi při cvičení hlavou do zdi. Proto vám doporučujeme podívat se na typ hrazdy do stropu, který má nastavitelnou výšku tyče. Jinak se držte minimální vzdálenosti 30 cm.

Na co dalšího se zaměřit?

Neměli byste však zapomínat i na tu část, kde jsou tyče spojené k sobě. Pro kvalitnější konstrukci jsou charakteristické spoje pevné. Nechceme však tvrdit, že spoje se šrouby jsou nekvalitní, ale při cvičení může hrazda vydávat nepříjemné zvuky a mohou se prohýbat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Protiskluzová
Česká kvalita
Vysoká nosnoxt
Multiúchopová
Komplexní trénink
Image
Produkt
inSPORTline RK110
FITHAM Hrazda stropní
Hsport Hrazda stropní
STRENGTHSYSTEM Pull Up Bar Station
GymBeam Multi-Grip
Výrobce
inSPORTline
Fitham
Hsport
Strengthsystem
Hmotnost
Cena ca. 1 700 CZK ca. 1 200 CZK ca. 1 600 CZK ca. 2 400 CZK ca. 2 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.