Parní pračka

Pokročilá technologie i do Vašeho domova.

ca. 10 000 CZK
ca. 12 700 CZK
ca. 11 000 CZK
ca. 16 000 CZK
ca. 7 900 CZK
ca. 8 700 CZK

Jak vybrat parní pračku

  • Parní pračka je spolehlivější v boji s jakoukoliv špínou. Kromě toho zbaví Vaše oblečení alergenů, což ocení především alergici.
  • Mezi další přednosti parní pračky patří šetrnost, nižší spotřeba a menší hlučnost.
  • Parní pračky se vyrábí v různých velikostech, vybrat tak můžete spotřebič pro menší i větší rodinu.
  • Samozřejmostí je velký počet funkcí.

Praní v páře

Parní pračka pere stejně jako klasická automatická. Tento typ pračky ale využívá k odstraňování skvrn páru. Oblečení se pomocí páry zbaví skvrn a také pachů. Horká pára má antibakteriální účinky a má schopnost uvolňovat vlákna. Prací prostředek se tak dostane snáze ke skvrně.

Pára má výborné čistící schopnosti a je velmi šetrná. Prádlo je hygienicky čisté a bez alergenů jako jsou roztoči, prach a pyl. V této pračce můžete bez obav prát veškeré oblečení i z jemné a choulostivé látky, jako je hedvábí a krajka. Je k těmto materiálům dokonce šetrnější než klasické pračky. Oblečení není tolik pomačkané, což je další výhoda tohoto výrobku.

Direct drive
LG F4WT409AIDD

Jak funguje

Parní pračky posouvají technologii o krok dál. Parní generátor mění vodu běžné teploty v páru. Technologie parního praní spočívá v tom, že pára přirozeně uvolňuje vlákna a tím odstraní i velmi odolné skvrny.

Zefektivnění pracího procesu pomocí účinků páry je prováděno vháněním páry do bubnu při praní. Využívá se tak efektu parního čištění, kdy pára odstraňuje nečistoty a působí antibakteriálně už při teplotě nad 40 °C.

Voda je ohřívána přímo v ohřívači, který vytváří páru. Při tomto procesu dochází ke snížení spotřeby ohřátě vody a zároveň spotřeby elektrické energie. Tento typ praček je většinou v energetické třídě A++. Dále jsou vybaveny funkcí duální sprchování. Je to systém, který snižuje spotřebu vody a energie, protože rozprašuje jak vodu kolující ode dna bubnu, tak páru, vytvářenou parním generátorem.

Zamezí mačkání
AEG L7FBE48SC

Parní pračky jsou navíc téměř bezhlučné, můžete tedy bez obav prát i v noci.

Úsporné praní

Výhodou parní pračky je nižší spotřeba vody a to až o třetinu. Také zaplatíte méně za elektřinu, protože pára pomůže lépe rozpustit prášek a voda se díky ní rychleji ohřeje na potřebnou teplotu. Dále pak existují programy, které nabízí praní bez pracího prášku.

Objem bubnu a plnění

Objem bubnu je při výběru pračky důležitý faktor. Pro běžnou čtyřčlennou rodinou vybírejte pračku s kapacitou 4 – 6 kg prádla. Většinou je lepší, pokud vám to prostory dovolí, koupit pračku s větším bubnem, protože není dobré pračku plnit na 100%. Je doporučeno zaplnění asi do 80%, protože musíte počítat s tím, že prádlo potřebuje prostor, aby se mohlo pohybovat. Tak bude praní efektivnější.

Pro velkou rodinu
LG F4WV310S3E

Plnění

Také v případě parní pračky můžete vybírat způsob plnění. Nejčastěji se setkáte s plněním zepředu, najdete ale také modely umožňující plnění shora.

Přední plnění je více výhodné, tato pračka je opatřena průhledným víkem bubnu, díky kterému můžete proces praní kontrolovat. Tato pračka vám také umožní postavit na ni sušičku. Pokud máte malou koupelnu, můžete ji zapustit do kuchyňské linky.

Pračka s horním plněním je méně náročná na prostor, a vložení i vytažení prádla je jednodušší. Nemusíte se k ní ohýbat. Nevýhodou této pračky je zejména malý výběr modelů.

Výkonné praní
Samsung WW90T654DLH

Funkce

Parní pračky nabízí mnoho funkcí a programů, které jsou běžné u všech typů praček jako syntetika, bavlna, bílé prádlo nebo jemné tkaniny. Parní pračky pak mají také své speciální programy a funkce, mezi které patří například:

Funkce Popis
Technologie ProSense Automaticky zváží náplň pračky při každém praní a snímače následně upraví délku praní tak, aby vaše oblečení dostalo tu nejlepší péči.
SoftPlus Funkce zajistí, aby se aviváž dostala do hloubky každé tkaniny, tím ochrání vlákna a prodlouží životnost oděvů. Oblečení bude měkčí a hladší.
ProSteam Tato technologie umožňuje zakončit každý prací cyklus párou. Ta zamezí mačkání a navíc prádlo osvěží a načechrá.
Eco TimeSaver Speciální prací program umožňuje volbu co nejkratšího a energeticky nejvýhodnějšího praní.
TurboWash Technologie umožňující aktivní sprchování čistou vodou.
Refresh Program, který pomocí páry odstraní z oblečení nepříjemné pachy jako je například cigaretový kouř.
Allergy Care Program, který přispívá k odstranění alergenů, které mohou způsobovat alergie dýchacích cest nebo kůže.

Víte, že…?

Společnost LG vám nabízí možnost stáhnout si až 18 chytrých funkcí prostřednictvím Wi-Fi do vašeho telefonu. Aplikace LG Smart ThinQ vám nabízí například předpírku, odložený start, dětskou pojistku, čištění bubnu, dálkový start a jiné.

Cena a výrobci

Ceny parních praček začínají od 10 000 Kč a výše. Cena je závislá na velikosti pračky a funkcích. Vybírat můžete mezi automatickými pračkami, které navíc nabízí i několik parních programů, další možností jsou pouze parní pračky a nakonec můžete koupit také pračku se sušičkou.

Dostupná kvalita
AMICA PPF 82233BSW

Mezi hlavní výrobce parních praček Patří AEG, Electrolux nebo LG. Automatické pračky nabízející parní programy pak dále nabízí Beko, Whirlpool, Bosch a další.

Víte, že…?

LG parní pračka s motorem Direct Drive odstraní téměř 100% alergenů, jako jsou zvířecí chlupy, roztoče nebo prach a zabraňuje, aby se v ní prádlo pomačkalo.

Otázky a odpovědi

Pere parní pračka lépe?

Každý výrobce deklaruje, že právě jeho pračka pere ze všech nejlépe. V případě parní pračky byla prokázána lepší kvalita vypraného prádla, zejména pak některých skvrn. Z tohoto hlediska tak můžeme říct, že parní pračka si s některými běžnými nečistotami opravdu poradí lépe, než běžná pračka.

Jaké jsou výhody parního praní?

Největší předností je šetrnost a to i k opravdu jemnému prádlu. Parní pračka pere rychleji, je šetrnější a výhodou je i tichý chod. Díky parní pračce zbavíte Vaše oblečení 99% alergenů, jako jsou roztoči a prachové části. Nevýhodou této pračky je tak pouze vyšší pořizovací cena.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Direct drive
Zamezí mačkání
Pro velkou rodinu
Výkonné praní
Dostupná kvalita
Tichá
Image
Produkt
LG F4WT409AIDD
AEG L7FBE48SC
LG F4WV310S3E
Samsung WW90T654DLH
AMICA PPF 82233BSW
Samsung WW80T4040CE
Výrobce
LG
AEG
LG
Samsung
Amica
Samsung
Barva
bílá
Bílá
bílá
bílá
bílá
bílá
Dětská pojistka
Displej
Energetická třída
D
C
B
A
A
D
Hloubka
56.5 cm
60 cm
56.5 cm
55 cm
56.5 cm
55 cm
Hlučnost při praní
51 dB
73 dB
53 dB
54 dB
53 dB
Hmotnost
64 kg
72 kg
66 kg
67 kg
40 kg
65 kg
Maximální náplň pračky
9 kg
8 kg
10.5 kg
9 kg
8 kg
8 kg
Počet programů
14
10
14
22
16
12
Šířka
60 cm
60 cm
60 cm
60 cm
59.5 cm
60 cm
Výška
85 cm
85 cm
85 cm
85 cm
85 cm
85 cm
Způsob plnění
přední
přední
přední
přední
přední
přední
Způsob umístění
volně stojící
volně stojící
volně stojící
volně stojící
volně stojící
volně stojící
Objem bubnu
59 l
55 l
68 l
Počet otáček
1400 ot./min
1400 ot./min
1400 ot./min
1400 ot./min
1200 ot./min
1400 ot./min
Regulace spotřeby vody
Sprchování prádla
Cena ca. 10 000 CZK ca. 12 700 CZK ca. 11 000 CZK ca. 16 000 CZK ca. 7 900 CZK ca. 8 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena