Nejlepší posilovače břicha 2024 a jak vybrat

Ploché břicho i vytvarovaná postava.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Tunturi AB-Trainer
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat posilovač břicha

 • posilovače vhodné pro statické i dynamické posilování
 • díky nosnosti v rozmezí 120 – 150 kg jsou posilovače určeny ženám i mužům
 • vyberte ten správný model pro vaši domácí posilovnu

Posilovač břicha - náš výběr

Tunturi AB-Trainer
přečíst recenzi
Výrobce: TUNTURI
Typ: posilovač břišních svalů
Hmotnost: 3 kg
Zobrazit více
Tunturi AB Trainer je posilovač břišních svalů s rozměry 71x73x71 cm a hmotností 2,5 kg. Umožňuje posílení břišních svalů a celkové kondice, přičemž zohledňuje zátěž meziobratlových plotének a kloubů. Je vybaven opěrkou hlavy a pěnovými madly. Záruka na produkt je 2 roky.
Zobrazit méně
ISO 8558 Fitness roller
Výrobce: ISO
Typ: posilovač břišních svalů
Max. nosnost: 100 kg
Hmotnost: 3.6 kg
Zobrazit více
ISO 8558 Fitness kolébka je určena pro posilování břišních svalů. Její konstrukce nabízí zdravější způsob cvičení díky izolaci břišní svalstva od bederní a krční páteře. Materiál skládá se z oceli a pěny, rozměry přístroje činí 67,5 x 60 x 61 cm a jeho maximální zatížení je 100 kg.
Zobrazit méně
Hammer AB ROLLER
přečíst recenzi
Výrobce: Hammer
Typ: posilovač břišních svalů
Hmotnost: 3 kg
Zobrazit více
Hammer AB Roller je cvičební nástroj zaměřený na posilování břišních svalů s ohledem na krční páteř. Má pevnou konstrukci s jednoduchým skládáním, pěnová madla a opěrku pro hlavu a šíji. Rozměry zařízení činí 71 x 73 x 71 cm, váha 2,5 kg a zbarvení je černo-červené.
Zobrazit méně
Tunturi Power Roller
Výrobce: TUNTURI
Typ: posilovač břišních svalů
Zobrazit více
Posilovač břicha Tunturi Power Roller slouží k posilování břišních svalů a zlepšení kondice. Jeho unikátní konstrukce, která podporuje správný pohyb, zahrnuje nastavitelnou opěrku hlavy. Díky tomu se zmenšuje zatížení meziobratlových plotének a kloubů. Produkt má černý a šedý design.
Zobrazit méně
Verk 14312
Výrobce: Verk
Zobrazit více
Tento posilovač je vyroben z kombinace ABS a PVC materiálů a má ocelové prvky v konstrukci. Rukojeti jsou pěnové a nabízejí protiskluzový povrch. Technickými parametry jsou průměr kola 15 cm, šířka kola 9 cm, délka rukojeti 11,5 cm a podložka o rozměrech 34 x 16,5 cm a tloušťce 7 mm.
Zobrazit méně

Elektronické posilovače břicha

Posilovače břicha inSPORTline

inSPORTline AB Perfect
přečíst recenzi
Výrobce: inSPORTline
Typ: břišní
Zobrazit více
Posilovač břišních svalů inSPORTline AB Perfect je konstrukce s pěti pohyblivými válci a třemi stupni odporu. Jeho použití podporuje břišní, střední, spodní svaly, zádové svaly a masáž. Zpracování je z oceli a produkt má nosnost 100 kg. Rozměry jsou 55x58x70 cm a skladovací rozměry 32x25 cm.
Zobrazit méně
InSPORTline Ab Lifter Easy
přečíst recenzi
Výrobce: inSPORTline
Typ: posilovač břišních svalů
Max. nosnost: 100 kg
Hmotnost: 8.5 kg
Zobrazit více
Posilovač břišních svalů InSPORTline Ab Lifter Easy je určen pro domácí využití a pomáhá při zpevňování břicha, hýždí, posilování paží a stehen. K dispozici jsou 4 úrovně obtížnosti, LED computer s funkcemi jako čas, počet přítahů, kalorie a počet přítahů za minutu. Stabilní ocelová konstrukce má profil rámu 27 mm, nosnost 100 kg a skládací mechanismus pro snadné uložení. Pěnové válce o průměru 75 mm a protiskluzová madla zabezpečují pohodlí při cvičení.
Zobrazit méně
inSPORTline AB Roller AR200
přečíst recenzi
Výrobce: inSPORTline
Nosnost: 100 kg
Zobrazit více
Posilovací kolečko inSPORTline AB Roller AR200 je aerobní pomůcka pro posílení celého těla s důrazem na břišní a prsní svalstvo. Vyrobeno z polypropylenu, průměr 18 cm a hmotnost 0,6 kg. Protiskluzová úprava zabraňuje klouzání. Nosnost 100 kg, vhodné pro muže i ženy.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Posilovač břicha

Jak vybrat posilovač břicha

Typy

Na trhu je velké množství různých posilovačů břišních svalů.

Šikmá posilovací lavice

Je určena na posilování přímých a šikmých břišních svalů, případně zádových svalů. Tyto lavice jsou známé jako bench lavice. V horní části lavice jsou držáky, o ty si zapřete nohy a následně provádíte dané cviky (sedy – lehy apod.). Náklon jde zpravidla měnit do různých úrovní a tím zvyšovat či snižovat obtížnost cvičení.

Speciální posilovače břicha

Jedná se o sedátko se zádovou opěrkou opatřenou masážními válečky. Cvičením simulujete klasické cvičení sedů – lehů, ale dle výrobců je účinnější. Výhodou, oproti cvičení bez přístroje, je, že máte podepřenou páteř a krk, takže je nezatěžujete a procvičujete opravdu jen břicho.

Rotany

Posilovač břicha
Tunturi AB-Trainer

Rotany nebo také cvičební točny pomáhají posilovat a zpevňovat postavu. Cvičení je zaměřené především na oblast šikmých břišních svalů a boků a je velmi jednoduché. Postavíte se na točnu a pohybujete tělem do stran.

Balanční podložky

Tyto podložky jsou hojně využívané nejen při běžném cvičení, ale také při rehabilitaci. Při cvičení působíte na střed těla (hluboký stabilizační systém), takže je opravdu komplexní. Výsledkem je zlepšení držení těla, břišních svalů, vytvarovaná postava, lepší koordinace pohybů. Navíc předcházíte bolesti zad a zpevňujete pánevní dno. Oblíbeným typem je balanční míč nebo bosu.

Elektrostimulátor na břicho

Toto zdravotnické zařízení působí prostřednictvím elektrického proudu na danou část těla, v tomto případě břicho. Přístroj je opatřen samolepícími diodami. Napodobuje přirozené tělesné impulsy a přenáší je přes pokožku ke svalům. Dochází k vyššímu prokrvení, uvolnění svalového napětí a růstu svalů.

Přístroje posilující celé tělo

Elektronické posilovače břicha
Verk 15523 Elektrický posilovač břišních svalů EMS

Pokud vám nejde jen o posílení břišních svalů, ale chcete vytrénovat celé tělo, můžete zvážit koupi dalších cvičebních přístrojů:

 • Vibrogym – vibromasážní stroj, který pomáhá při redukci vaší váhy
 • Závěsné posilovací systémy
 • Posilovací věže pro trénink celého těla
 • Eliptical
Muž při posilování venku

I poměrně jednoduché pomůcky Vám pomohou s posilováním celého těla, iStock / Oscar Martin

Elektrostimulátory

Jsou samostatnou skupinou a svými parametry se od klasických cvičebních strojů liší. Zaměřit se můžete např. na:

 • Počet elektrod – čím víc elektrod, tím víc svalových skupin procvičíte

Množství a druhy programů

 • Certifikace – důležitý údaj, protože se jedná o lékařský nástroj, který je v styku s tělem, a to přímo ovlivňuje; Přístroje bez certifikátu rozhodně nekupujte!
 • Napájení – ovlivňuje cenu přístroje

Víte, že…?

Posilovače břicha inSPORTline
inSPORTline AB Perfect

Při cvičení je důležité soustředit se na správné držení těla – krku, beder, stažení břišních svalů. Není potřeba zdůrazňovat sílu pohybu, ale soustředit se na pohyb jako takový. Důležité jsou pomalé, kontrolované pohyby. Především u lidí, kteří trpí bolestmi zad, by mělo být cvičení velmi opatrné, ideálně pod dohledem profesionála.

Žena při posilování ve fitness centru

K posilování můžete používat různé stroje, iStock / alfexe

Rozměr

Rozměr je důležitý s ohledem na nároky na místo, kam přístroj postavíte, nebo kam ho po ukončení cvičení uložíte. Pokud máte v domě místnost, kterou se chystáte přebudovat na vlastní posilovnu, můžete si dovolit přístroje, větších rozměrů. Ideálně se zaměřte na takové, které procvičí více částí těla, ne je jen břicho. Pokud s místem bojujete, vyberte takový, který se bude dát dobře složit nebo je sám o sobě malý a tedy je ho možné uložit kamkoli, třeba zasunout pod postel.

Nosnost

Nosnost se uvádí téměř u všech cvičebních přístrojů, kromě elektrostimulátorů. Vždy je nutné ji respektovat. Pokud je to možné, volte raději takové přístroje, které ji mají i o několik desítek kilogramů větší než potřebujete. Získáte tak buď stabilnější a bezpečnější stroje nebo je bude moci využívat i další člen domácnosti, který váží třeba více než vy.

Výška cvičence

Posilovač břicha
ISO 8558 Fitness roller

Tento údaj zpravidla najdete u posilovacích lavic, ale také u posilovačů břicha. Uvádí se maximální výška cvičence a ta je nejméně 180 cm. Podle statistik je 180 cm průměrná výška mužů v ČR, u žen se uvádí 168 cm. Z toho je jasné, že ženy tento údaj příliš řešit nemusí a muži alespoň orientačně.

Výhody a nevýhody

Pokud bychom měli řešit nevýhody, byla by to vyšší cena u toho nebo onoho výrobku nebo větší nároky na místo. Klady jsou více různorodé.

TypPopis
Posilovací laviceJednoduché, ale plnohodnotné vybavení pro domácí posilovnu
Posilovač břichaVelmi jednoduché cvičení zvládne opravdu každý
 Stačí pravidelná krátká cvičení
 Malé nároky na místo
Balanční podložkaŠiroká nabídka různých typů pro dospělé i děti
 Cvičení působí komplexně na celé tělo
ElektrostimulátorPři cvičení není třeba vyvíjet vlastní fyzickou námahu
 Běžně nabízí programy pro více částí těla
 U některých modelů je možné „cvičit“ i při jiných činnostech

Výrobci a ceny

Posilovací lavice se cenově pohybují mezi 1000 Kč a necelými 12000 Kč. Rozdíl mezi levnými a dražšími variantami je v jejich vzhledu, nosnosti, stabilitě atd. Nejdražší modely jsou vhodné pro profesionální posilovny. Vyrábí je např. Master nebo HMS.

 • Posilovače břicha koupíte od cca 800 Kč do 1500 Kč. Mezi přístroji o různých cenách nejsou žádné výraznější rozdíly. Ze značek lze uvést inSPORTline a Lifefit.
 • Rotany, respektive rotační desky/točny stojí od 100 Kč do 3500 Kč. Ceny se liší u jednotlivých výrobců, ale také např. použitým materiálem. Dražší varianty mohou být např. vyrobeny ze dřeva. Vyrábí je Acra a např. Pedalo.
 • Balančních podložek najdete na našem trhu obrovskou škálu od čoček, které koupíte kolem 100 Kč až po balanční židličky za cca 12000 Kč. Mezi výrobce patří Bosu a Togu.
 • Elektrostimulátory zaměřené na břišní svaly stojí cca 250 Kč až 2000 Kč. Dražší varianty jsou většinou určeny pro více částí těla. Vyrábí je např. Medisana.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat posilovač břicha?

Posilovače břišních svalů nabízí různí výrobci. Každý z přístrojů se trochu jiný a používá se jiným způsobem. Vybrat jeden model, který by bylo možné označit za nejlepší je tak nemožné. Každému totiž vyhovuje něco jiného. Žádný z posilovačů však není zázračný, bez pravidelného cvičení nebude správně fungovat žádný

Na co dát při výběru posilovače pozor?

Ať už budete vybírat jakýkoliv posilovač či jiný stroj, vždy upřednostňujte výrobky kvalitních výrobců a veškeré sportovní vybavení nakupujte ve specializovaných prodejnách nebo e-shopech. Vyvarujte se nákupu zázračných pomůcek, které vám vykouzlí pekáč buchet rychle a bez námahy.
Zobrazit kompletní nabídku Posilovač břicha