Nejlepší struhadla na cuketové špagety 2024 a jak vybrat

Spirálové struhadlo.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Mini kráječ - spiralizér na zeleninu - InnovaGoods

Jak vybrat struhadlo na cuketové špagety

  • Jedná o se o speciální druh struhadla, které vytváří potřebné spirálky a z cukety dá vzniknout špagetám.
  • Struhadlo na cuketové špagety existuje v různých variacích, které uspokojí většinu zákazníků.
  • Struhadla na cuketové špagety se někdy nazývají spiralizéry.

Struhadlo na cuketové špagety - náš výběr

Struhadla na cuketové špagety Tescoma

Struhadla na cuketové špagety Verk

Zobrazit kompletní nabídku struhadel na cuketové špagety

Jak vybrat struhadlo na cuketové špagety

  • Jedná o se o speciální druh struhadla, které vytváří potřebné spirálky a z cukety dá vzniknout špagetám.
  • Struhadlo na cuketové špagety existuje v různých variacích, které uspokojí většinu zákazníků.
  • Struhadla na cuketové špagety se někdy nazývají spiralizéry.

Jaké struhadlo na cuketu

Struhadlo na cuketové špagety nemusí v mnoha případech připomínat struhadlo, jako spíše kráječ nebo mlýnek. Občas se proto můžete setkat s označením spiralizér. A právě ten bývá nejpřesnější, alespoň co se týče popisu výsledku. Jak vypadají špagety patrně všichni dobře víme a právě takový tvar je nutné vytvořit při zpracování cukety. Tvarově tak může jít o kráječ, případně mlýnek, kdy cuketa prochází struhadlem uvnitř, které je zpravidla kruhové.

Výroba cuketových špaget

Cuketové špagety vyrobíte pomocí různých typů struhadel, iStock /Sergey Kirsanov

Druhy

Struhadel na cuketové hranolky existuje hned několik druhů, avšak nikdy se nejedná o klasické ploché struhadlo. Je nasnadě, že z něj bychom špagety vytvořit nedokázali. Existují proto spiralizéry, mlýnky a výjimečně i struhadla, která vytváří propadávním špaget z cukety potřebný výsledek.

Mini spiralizér

Jedná se o malý nástroj, do kterého vložíte kus odkrojené cukety a následně točivým pohybem necháváte strouhat, díky čemuž vznikají spirálky, respektive cuketové špagety. Výhodou tohoto druhu jsou malé rozměry, snadno jej uskladníte a můžete jej například i převážet na chalupu.

Spiralizér

Struhadlo na cuketové špagety
Mini kráječ - spiralizér na zeleninu - InnovaGoods

Obdobný přístroj, avšak ve větších rozměrech dovoluje připravit cuketové špagety rychleji a především z většího kusu cukety. I větší spiralizér je plastový s uvnitř nerezovým kráječem, kterým cuketa prochází a dochází k vytváření cuketových špaget.

Rotační struhadlo

Rotační struhadlo působí vcelku klasicky a připomíná mlýnek. Cuketa se do něj umisťuje z horní části a celý proces následně probíhá točením kličkou. Nastrouhaná cuketa ve tvaru špaget pak vylízá z přední části rotačního struhadla.

Klasické struhadlo

Podoba klasického struhadla je přibližná, nástroj je spíše rozměrnější, je potřeba dostatečně silné ostří tak, aby jím mohly procházet cuketové špagety, které postupně míří do zásobníku, který je pod samotným struhadlem.

Struhadlo na cuketové špagetyVlastnosti
SpiralizérSnadná příprava, rychlá a jednoduchá obsluha
Rotační struhadlo na cuketové špagetyJednoduchá obsluha kličkou
Klasické struhadloMívá zásobník na připravené špagety, snadné skladování struhadla

Materiály

Struhadla na cuketové špagety Tescoma
Tescoma Handy 643612.00 Spiralizér 3 čepele - Tescoma

Struhadla na cuketové špagety jsou dnes vyrobena z poměrně odolných materiálů. Základní typy takřka celé plastové, nerezová je samozřejmě strouhací plocha, nebo čepel. Struhadla na cuketové špagety se zásobníkem mívají tělo také z plastů, přičemž samotný zásobník bývá průhledný, abyste měli neustálý přehled o množství nastrouhané mrkve.

Výroba cuketových špaget

Odolnost struhaddla určuje výrobní materiál, iStock /Bjorn Bakstad

Mytí

Struhadlo na cuketové špagety je po práci samozřejmě nutné umýt. Pro maximální pohodlí je vhodné, aby struhadlo na cuketové špagety bylo možné mýt v myčce. Nerezové materiály s tím většinou nemají problém, zaměřte se proto na plasty, kde to již samozřejmé není.

Hlavní přednosti

Pokud vybíráte struhadlo na cuketové špagety, určitě se vyplatí sledovat několik klíčových parametrů, které lze označit hlavními přednostmi. Určitě dbejte na kvalitní materiály, které vydrží dlouhá léta a snesou rychlou a snadnou údržbu. Z tohoto důvodu je ideální, aby šlo struhadlo mýt v myčce a vy jste se nemuseli trápit s obtížným ručním mytím. Doporučuje se proto vyvarovat typům, které by případně měly například dřevěná madla a kvůli tomu je nebylo možné umístit do myčky.

Víte, že…?

Struhadla na cuketové špagety Verk
Verk 15717 Spirálový kráječ na zeleninu

Ke tvorbě cuketových špaget vždy potřebujete speciální struhadlo, bez něj se jednoduše neobejdete. Naštěstí existuje spoustu různých modelů, pomocí kterých je příprava cuketových špaget nejen rychlá, ale především také snadná.

Ceny

V případě cenových hladin struhadel na cuketové špagety začneme pěkně od základu.

  • Cenově nejdostupnější je dle očekávání mini spiralizér, který můžete zakoupit již zhruba od 200 Kč.
  • Větší spiralizér nebývá o mnoho dražší a lze jej pořídit již od hranice 250 Kč.
  • Pokud byste rádi spíše struhadlo rotačního typu, kdy připomíná tvarem mlýnek, připravte si přibližně částku kolem 500 Kč.
  • Jednou z posledních možností je klasické struhadlo, avšak zato s přítomností zásobníku na nastrouhané cuketové špagety. Tyto typy se prodávají za přibližně 200 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na cuketové špagety?

Struhadlo na cuketové špagety využijete skutečně jen v případě, že máte rádi cuketu a pokrmy z ní připravené. Různé druhy struhadel, ať už rotační, klasická nebo spiralizéry umožní vznik špaget přímo ze samotné cukety. Bez potřebného nástroje špagety jen tak nevytvoříte. Struhadlo na cuketové špagety je proto nedocenitelným pomocníkem.

Na co se při výběru zaměřit?

Při výběru vhodného struhadla na cuketové špagety zvažte, jak často jej budete využívat. Pokud jen málo, zaměřte se spíše na menší modely, které jsou skladnější a přesto dobře poslouží. Naopak pakliže připravujete cuketové špagety pravidelně a často, volte naopak větší přístroje, která vám práci co nejvíce usnadní.
Zobrazit kompletní nabídku struhadel na cuketové špagety