Struhadlo na cuketové špagety

Spirálové struhadlo.

ca. 1 300 CZK
ca. 200 CZK
ca. 700 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 600 CZK
ca. 1 300 CZK

Jak vybrat struhadlo na cuketové špagety

  • Jedná o se o speciální druh struhadla, které vytváří potřebné spirálky a z cukety dá vzniknout špagetám.
  • Struhadlo na cuketové špagety existuje v různých variacích, které uspokojí většinu zákazníků.
  • Struhadla na cuketové špagety se někdy nazývají spiralizéry.

Jaké struhadlo na cuketu

Struhadlo na cuketové špagety nemusí v mnoha případech připomínat struhadlo, jako spíše kráječ nebo mlýnek. Občas se proto můžete setkat s označením spiralizér. A právě ten bývá nejpřesnější, alespoň co se týče popisu výsledku. Jak vypadají špagety patrně všichni dobře víme a právě takový tvar je nutné vytvořit při zpracování cukety. Tvarově tak může jít o kráječ, případně mlýnek, kdy cuketa prochází struhadlem uvnitř, které je zpravidla kruhové.

Druhy

Struhadel na cuketové hranolky existuje hned několik druhů, avšak nikdy se nejedná o klasické ploché struhadlo. Je nasnadě, že z něj bychom špagety vytvořit nedokázali. Existují proto spiralizéry, mlýnky a výjimečně i struhadla, která vytváří propadávním špaget z cukety potřebný výsledek.

Kvalitní
TESCOMA spiralizér HANDY, 3 čepele

Mini spiralizér

Jedná se o malý nástroj, do kterého vložíte kus odkrojené cukety a následně točivým pohybem necháváte strouhat, díky čemuž vznikají spirálky, respektive cuketové špagety. Výhodou tohoto druhu jsou malé rozměry, snadno jej uskladníte a můžete jej například i převážet na chalupu.

Spiralizér

Obdobný přístroj, avšak ve větších rozměrech dovoluje připravit cuketové špagety rychleji a především z většího kusu cukety. I větší spiralizér je plastový s uvnitř nerezovým kráječem, kterým cuketa prochází a dochází k vytváření cuketových špaget.

Rotační struhadlo

Rotační struhadlo působí vcelku klasicky a připomíná mlýnek. Cuketa se do něj umisťuje z horní části a celý proces následně probíhá točením kličkou. Nastrouhaná cuketa ve tvaru špaget pak vylízá z přední části rotačního struhadla.

Mini struhadlo
Mini kráječ – spiralizér na zeleninu – InnovaGoods

Klasické struhadlo

Podoba klasického struhadla je přibližná, nástroj je spíše rozměrnější, je potřeba dostatečně silné ostří tak, aby jím mohly procházet cuketové špagety, které postupně míří do zásobníku, který je pod samotným struhadlem.

Struhadlo na cuketové špagety Vlastnosti
Spiralizér Snadná příprava, rychlá a jednoduchá obsluha
Rotační struhadlo na cuketové špagety Jednoduchá obsluha kličkou
Klasické struhadlo Mívá zásobník na připravené špagety, snadné skladování struhadla

Materiály

Struhadla na cuketové špagety jsou dnes vyrobena z poměrně odolných materiálů. Základní typy takřka celé plastové, nerezová je samozřejmě strouhací plocha, nebo čepel. Struhadla na cuketové špagety se zásobníkem mívají tělo také z plastů, přičemž samotný zásobník bývá průhledný, abyste měli neustálý přehled o množství nastrouhané mrkve.

Mytí

Struhadlo na cuketové špagety je po práci samozřejmě nutné umýt. Pro maximální pohodlí je vhodné, aby struhadlo na cuketové špagety bylo možné mýt v myčce. Nerezové materiály s tím většinou nemají problém, zaměřte se proto na plasty, kde to již samozřejmé není.

Na ovoce i zeleninu
Deminas | Kvalitní spiralizér – spirálový kráječ na zeleninu

Hlavní přednosti

Pokud vybíráte struhadlo na cuketové špagety, určitě se vyplatí sledovat několik klíčových parametrů, které lze označit hlavními přednostmi. Určitě dbejte na kvalitní materiály, které vydrží dlouhá léta a snesou rychlou a snadnou údržbu. Z tohoto důvodu je ideální, aby šlo struhadlo mýt v myčce a vy jste se nemuseli trápit s obtížným ručním mytím. Doporučuje se proto vyvarovat typům, které by případně měly například dřevěná madla a kvůli tomu je nebylo možné umístit do myčky.

Víte, že…?

Ke tvorbě cuketových špaget vždy potřebujete speciální struhadlo, bez něj se jednoduše neobejdete. Naštěstí existuje spoustu různých modelů, pomocí kterých je příprava cuketových špaget nejen rychlá, ale především také snadná.

Ceny

V případě cenových hladin struhadel na cuketové špagety začneme pěkně od základu.

Manuální kráječ
WESTMARK Kráječ na zeleninu, spiralizér, SPIROMAT
  • Cenově nejdostupnější je dle očekávání mini spiralizér, který můžete zakoupit již zhruba od 200 Kč.
  • Větší spiralizér nebývá o mnoho dražší a lze jej pořídit již od hranice 250 Kč.
  • Pokud byste rádi spíše struhadlo rotačního typu, kdy připomíná tvarem mlýnek, připravte si přibližně částku kolem 500 Kč.
  • Jednou z posledních možností je klasické struhadlo, avšak zato s přítomností zásobníku na nastrouhané cuketové špagety. Tyto typy se prodávají za přibližně 200 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na cuketové špagety?

Struhadlo na cuketové špagety využijete skutečně jen v případě, že máte rádi cuketu a pokrmy z ní připravené. Různé druhy struhadel, ať už rotační, klasická nebo spiralizéry umožní vznik špaget přímo ze samotné cukety. Bez potřebného nástroje špagety jen tak nevytvoříte. Struhadlo na cuketové špagety je proto nedocenitelným pomocníkem.

Na co se při výběru zaměřit?

Při výběru vhodného struhadla na cuketové špagety zvažte, jak často jej budete využívat. Pokud jen málo, zaměřte se spíše na menší modely, které jsou skladnější a přesto dobře poslouží. Naopak pakliže připravujete cuketové špagety pravidelně a často, volte naopak větší přístroje, která vám práci co nejvíce usnadní.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Kvalitní
Mini struhadlo
Na ovoce i zeleninu
Manuální kráječ
Ruční plastový
3 čepele
Image
Produkt
TESCOMA spiralizér HANDY, 3 čepele
Mini kráječ – spiralizér na zeleninu – InnovaGoods
Deminas | Kvalitní spiralizér – spirálový kráječ na zeleninu
WESTMARK Kráječ na zeleninu, spiralizér, SPIROMAT
KUCHENPROFI Julienna černý – ruční plastový kráječ (spiralizér) na zeleninu
Spiralizér Tescoma HANDY, 3 čepele (643612.00)
Cena ca. 1 300 CZK ca. 200 CZK ca. 700 CZK ca. 1 100 CZK ca. 600 CZK ca. 1 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.