Grilovací podložka

Chutné pokrmy na každé grilovací party.

ca. 400 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat grilovací podložku

Grilování patří neodmyslitelně k létu. Grilování neznamená pouze přípravu pokrmů, je to i příležitost, kdy se sejde rodina a přátelé. Posezení u ohně je příjemné a romantické a grilované pokrmy nadchnou svou skvělou chutí nejednoho gurmána. Ke grilování samozřejmě patří gril, k dostání jich je celá řada. Díky grilovací podložce vám však na přípravu skvělých pochoutek postačí pouze rošt.

Co je grilovací podložka

Grilovací podložka plní ve své podstatě stejnou funkci jako třeba pečící papír. Místo plechu ji však umístíte na jakýkoliv rošt. Podložka je vyrobená z materiálů, které odolávají vysokým teplotám a má antibakteriální vlastnosti. Můžete ji použít při grilování na všech typech grilů, je vhodná i do trouby. Nemáte gril? Nevadí, stačí umístit rošt nad ohniště, například na kameny, položit podložku a můžete grilovat.

Podložky se nedoporučuje překládat, protože by mohlo dojít k trvalému poškození jejich vlastností. Dále pak nepoužívejte ostré předměty, které je mohou poškodit nebo poškrábat jejich povrch. Velikost podložky lze upravovat jednoduše s pomocí nůžek, prostě je zastříhnete na velikost, kterou potřebujete.

Küchenprofi Grilovací podložka ARIZONA, set 2ks BBQ
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Výhody

Grilovací podložku můžete použít na všechny druhy potravin od masa, přes ryby, sýry, zeleninu, houby a dokonce i vejce. Díky podložce bude jídlo nepřipálené, šťavnaté, chutné a měkké. Jistě se vám stalo, že při grilování malých kousků zeleniny, někdy něco propadlo do ohně. I toto vyřeší grilovací podložka.

Při používání podložky se vám nestane, že by se grilovaný pokrm spálil, protože slouží také jako ochrana.

Podložku lze používat také v klasické troubě. Můžete na ní připravovat pizzu, pečivo, koláče a samozřejmě také maso, klobásy a jiné.

Orion Teflonová podložka na gril a do trouby – Podložka grilovací 40×33 cm 2ks
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Podložku lze používat opakované, snadno se čistí, což je její další velká výhoda. Díky ní vám odpadne zdlouhavé a namáhavé čištění grilovacích nebo pečících roštů. Podložku můžete bez obav vložit do myčky, nebo ji umýt mýdlovou vodou.

Díky podložce ochráníte od znečištění i samotný gril, díky podložce nebude pod gril skapávat mastnota. Je vhodná pro všechny typy a velikosti grilů a to díky své universální velikosti.

Cena

Podložku můžete používat opakovaně a její cena se pohybuje kolem 100 Kč. Lze je koupit také v sadě po více kusech, nejčastěji po 3 nebo 5. V tomto případě sadu zakoupíte za cenu v rozmezí 200 – 300 Kč. Tyto podložky tedy nejsou nijak cenově náročné a jistě se ji tedy vyplatí vyzkoušet. Pak už se sami rozhodnete, jestli pro ni máte využití nebo se bez ní obejdete.

Teflonová podložka na grilování a pečení
ca. 100 CZK
Aktuálni cena

Výrobci

Výrobců těchto podložek je více, jednotlivé typy podložek se však od sebe příliš neliší. Co se týká recenzí samotných uživatelů těchto podložek, v drtivé většině si tento výrobek pochvalují. Lze však ojediněle najít i nelichotivý komentář, který se netýká funkčnosti nebo praktičnosti tohoto výrobku, ale spíše ne úplně jednoduchému čištění. Co se však týká údržby i v tomto bodě převládají pochvalné komentáře.

Podložky jsou vyrobeny z teflonu, který je zdravotně nezávadný a odolá i velmi vysokým teplotám až do 260°C. Podložky jsou velmi skladné, po umytí je jednoduše srolujete do ruličky, takže vám zaberou pouze minimum místa.

Značka Detail
Malatec Pomocí podložky této značky budete moci grilovat i malé kousky masa, které by jinak propadly skrz mřížku. Malatec na trh dodává podložku vyrobenou z teflonového sklolaminátu, jejíž rozměr je 40 cm/ 33cm.
Deminas Podložky vyrobené z teflonu, tedy materiálu, který je nepřilnavý a maso nepřipeče ani na vysoce rozpáleném grilu. Podložku můžete používat také v troubě, vyznačuje se snadným čištěním a lze ji používat opakovaně.
InnovaGoods I tato podložka je vhodná pro všechny druhy potravin, lze ji použít i jako zdravé vymazání plechů.
Orion Další značka, která tyto podložky nabízí, ani tato značka nenabízí jiné než již popsané využití výrobku.

Víte, že…?

Obdobně jako grilovací podložka vám poslouží také grilovací tácky. Ty jsou vyrobeny z alobalu a i v tomto případě na ně lze pokládat potraviny určené ke grilováni. Tácky jsou však na jedno použití a ve srovnání s podložkami, které lze používat opakovaně, vás vyjdou na víc korun. Alobalové tácky nemají tak široké využití jako podložky.

HUKA BBQM4033 podložka teflonová na grilování 40×33 cm, 3 ks
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Grilování jako zdravý způsob úpravy pokrmů

Grilování je často označováno jako nezdravé, pokud však dodržíte správný postup, můžete připravit zdravý a dietní způsob úpravy pokrmů. Pro zdravý způsob je nutné zamezit hoření odkapávajících šťáv, při kterém vznikají nebezpečné karcinogenní látky.

Mezi nejzávadnější karcinogeny patří benzo pyren, který se tvoří rozkladem tuku, který odkapává z grilovaného masa na rozžhavené uhlí. Tyto spaliny pak mohou potraviny kontaminovat. Odkapávání tuku můžete zabránit právě používáním grilovacích podložek.

Další nebezpečné spaliny vznikají při hoření dřeva. Jestliže vlastníte gril na dřevo, vybírejte nesmolnaté druhy, vhodná není zejména borovice.

Malatec 8647 Teflonová podložka na grilování a pečení 40x33cm 1ks
ca. 100 CZK
Aktuálni cena