Grilovací podložka

Chutné pokrmy na každé grilovací party.

ca. 300 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat grilovací podložku

  • Grilovací podložku je možné používat v kombinaci s jakýmkoliv typem grilu. Vhodná je i do běžné pečící trouby, na venkovní ohniště nebo grilovací kámen.
  • Na podložce je možné grilovat jakoukoliv potravinu. Může se jednat o maso, uzeniny, zeleninu, ovoce, houby. Na rozdíl od roštu nic nepropadne a vše bude ugrilováno rovnoměrně.
  • Podložky je možné poměrně snadno udržovat a používat ji můžete opakovaně.
  • Výrobním materiálem grilovacích podložek je zpravidla zdravotně nezávadný teflon

Co je grilovací podložka

Grilovací podložka plní ve své podstatě stejnou funkci jako třeba pečící papír. Místo plechu ji však umístíte na jakýkoliv rošt. Podložka je vyrobená z materiálů, které odolávají vysokým teplotám a má antibakteriální vlastnosti. Můžete ji použít při grilování na všech typech grilů, je vhodná i do trouby. Nemáte gril? Nevadí, stačí umístit rošt nad ohniště, například na kameny, položit podložku a můžete grilovat.

Podložky se nedoporučuje překládat, protože by mohlo dojít k trvalému poškození jejich vlastností. Dále pak nepoužívejte ostré předměty, které je mohou poškodit nebo poškrábat jejich povrch. Velikost podložky lze upravovat jednoduše s pomocí nůžek, prostě je zastříhnete na velikost, kterou potřebujete.

S kuchařkou
ThermoPro Grilovací podložka Grill Mat

Výhody

  • Grilovací podložku můžete použít na všechny druhy potravin od masa, přes ryby, sýry, zeleninu, houby a dokonce i vejce. Díky podložce bude jídlo nepřipálené, šťavnaté, chutné a měkké. Jistě se vám stalo, že při grilování malých kousků zeleniny, někdy něco propadlo do ohně. I toto vyřeší grilovací podložka.
  • Při používání podložky se vám nestane, že by se grilovaný pokrm spálil, protože slouží také jako ochrana.
  • Podložku lze používat také v klasické troubě. Můžete na ní připravovat pizzu, pečivo, koláče a samozřejmě také maso, klobásy a jiné.
Proti spálení
HUKA BBQM4033 podložka teflonová na grilování 40×33 cm, 3 ks
  • Podložku lze používat opakované, snadno se čistí, což je její další velká výhoda. Díky ní vám odpadne zdlouhavé a namáhavé čištění grilovacích nebo pečících roštů. Podložku můžete bez obav vložit do myčky, nebo ji umýt mýdlovou vodou.
  • Díky podložce ochráníte od znečištění i samotný gril.
  • Je vhodná pro všechny typy a velikosti grilů a to díky své universální velikosti.

Cena

Podložku můžete používat opakovaně a její cena se pohybuje kolem 100 Kč. Lze je koupit také v sadě po více kusech, nejčastěji po 3 nebo 5. V tomto případě sadu zakoupíte za cenu v rozmezí 200 – 300 Kč. Tyto podložky tedy nejsou nijak cenově náročné a jistě se ji tedy vyplatí vyzkoušet. Pak už se sami rozhodnete, jestli pro ni máte využití nebo se bez ní obejdete.

I na pečení
Teflonová podložka na grilování a pečení

Výrobci

Výrobců těchto podložek je více, jednotlivé typy podložek se však od sebe příliš neliší. Co se týká recenzí samotných uživatelů těchto podložek, v drtivé většině si tento výrobek pochvalují. Lze však ojediněle najít i nelichotivý komentář, který se netýká funkčnosti nebo praktičnosti tohoto výrobku, ale spíše ne úplně jednoduchému čištění. Co se však týká údržby i v tomto bodě převládají pochvalné komentáře.

Podložky jsou vyrobeny z teflonu, který je zdravotně nezávadný a odolá i velmi vysokým teplotám až do 260°C. Podložky jsou velmi skladné, po umytí je jednoduše srolujete do ruličky, takže vám zaberou pouze minimum místa.

Značka Detail
Malatec Pomocí podložky této značky budete moci grilovat i malé kousky masa, které by jinak propadly skrz mřížku. Malatec na trh dodává podložku vyrobenou z teflonového sklolaminátu, jejíž rozměr je 40 cm/ 33cm.
Deminas Podložky vyrobené z teflonu, tedy materiálu, který je nepřilnavý a maso nepřipeče ani na vysoce rozpáleném grilu. Podložku můžete používat také v troubě, vyznačuje se snadným čištěním a lze ji používat opakovaně.
InnovaGoods I tato podložka je vhodná pro všechny druhy potravin, lze ji použít i jako zdravé vymazání plechů.
Orion Další značka, která tyto podložky nabízí, ani tato značka nenabízí jiné než již popsané využití výrobku.

Víte, že…?

Obdobně jako grilovací podložka vám poslouží také grilovací tácky. Ty jsou vyrobeny z alobalu a i v tomto případě na ně lze pokládat potraviny určené ke grilováni. Tácky jsou však na jedno použití a ve srovnání s podložkami, které lze používat opakovaně, vás vyjdou na víc korun. Alobalové tácky nemají tak široké využití jako podložky.

Teflonová úprava
Grilovací podložka s teflonovou úpravou

Grilování jako zdravý způsob úpravy pokrmů

Grilování je často označováno jako nezdravé, pokud však dodržíte správný postup, můžete připravit zdravý a dietní způsob úpravy pokrmů. Pro zdravý způsob je nutné zamezit hoření odkapávajících šťáv, při kterém vznikají nebezpečné karcinogenní látky.

Mezi nejzávadnější karcinogeny patří benzo pyren, který se tvoří rozkladem tuku, který odkapává z grilovaného masa na rozžhavené uhlí. Tyto spaliny pak mohou potraviny kontaminovat. Odkapávání tuku můžete zabránit právě používáním grilovacích podložek.

Další nebezpečné spaliny vznikají při hoření dřeva. Jestliže vlastníte gril na dřevo, vybírejte nesmolnaté druhy, vhodná není zejména borovice.

Otázky a odpovědi

Kolikrát je možné grilovací podložku použít?

Výrobci grilovacích podložek zaručují, že je možné kvalitní podložku použít cca 100 x. Mnohdy je součástí balení i několik podložek, které můžete použít na grilování nebo podložkou nahradit běžný pečící papír.

Kde všude je možné podložku používat?

Grilovací podložku je možné použít na všechny typy grilů, venkovních ohnišť, vhodná je do pečící i mikrovlnné trouby. Podložku lze velikostně uzpůsobit také vaší oblíbené pánvi a využívat ji i na varné desce. Jak jsme již zmínili použít ji můžete i místo pečícího papíru.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
S kuchařkou
Proti spálení
I na pečení
Teflonová úprava
Image
Produkt
ThermoPro Grilovací podložka Grill Mat
HUKA BBQM4033 podložka teflonová na grilování 40×33 cm, 3 ks
Teflonová podložka na grilování a pečení
Grilovací podložka s teflonovou úpravou
Cena ca. 300 CZK ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena