Nejlepší vysavače s vodními filtry 2024 a jak vybrat

Ideální řešení pro alergiky.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Kärcher DS 6 1.195-220.0
95 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat vysavač s vodním filtrem

 • Vysavač s vodním filtrem neboli vodní vysavač zachycuje nečistoty i alergeny, a zároveň také zvlhčuje a čistí vzduch.
 • Existuje několik typů vysavačů, ze kterých můžete vybírat. Je to klasickým multifunkční/průmyslový, tyčovým ruční, tyčový a ruční 2v1, robotický, parní a centrální.
 • Sací výkon odpovídá zhruba 20 – 35 % příkonu.
 • Při výběru nezapomeňte zvolit správnou velikost nádobky na vodu.
 • Cena kvalitního vysavače s vodním filtrem se pohybuje většinou v rozmezí 5 000 – 10 000 Kč.

Vysavač s vodním filtrem - náš výběr

Kärcher DS 6 1.195-220.0
přečíst recenzi
Výrobce: Kärcher
Typ vysavače: klasické
Typ filtru: HEPA
Hmotnost: 7.5 kg
Hlučnost: 79 dB
Délka přívodového kabelu: 6.5 m
Zobrazit více
Příkon: 650 W
Sací výkon: 1400 W
Barva: žlutá
Objem sáčku/nádoby na prach: 2 l
Akční rádius: 10.2 m
Vysávání: mokré, suché
Provedení: bezsáčkové
Třída emisí prachu z vysavače: A
Napájení: kabelové
Automatické navíjení kabelu: ano
Vhodné pro alergiky: ano
Vysavač Kärcher DS 6 s vodním filtrem umožňuje čištění různých povrchů a je vhodný pro alergiky díky kombinaci vodního filtru, mezifiltru a HEPA filtru. Přístroj zahrnuje příslušenství pro vysávání koberců, tvrdých ploch, čalounění a malých množství tekutin. Vlastnosti zahrnují parkovací pozici, 5,5 m kabel, teleskopickou sací trubku a automatické navíjení kabelu.
Zobrazit méně
Kärcher DS 6 Premium 1.195-240.0
přečíst recenzi
Výrobce: Kärcher
Typ vysavače: klasické
Typ filtru: HEPA
Hmotnost: 7.5 kg
Hlučnost: 80 dB
Délka přívodového kabelu: 10.5 m
Zobrazit více
Příkon: 650 W
Sací výkon: 1400 W
Barva: BÍLÁ
Objem sáčku/nádoby na prach: 2 l
Akční rádius: 11.2 m
Vysávání: mokré, suché
Provedení: vodní
Napájení: kabelové
Automatické navíjení kabelu: ano
Vhodné pro alergiky: ano
Vysavač Kärcher DS 6 Premium 1.195-240.0 je vybaven vodním filtrem, který zachycuje téměř všechny částečky nečistot. Disponuje HEPA filtrem, navrženým pro moderní medicínu, který zadržuje částečky až do velikosti 0,3 µm a je vhodný pro alergiky. Má dobu životnosti až 0,5 l tekutin.
Zobrazit méně
Cleancraft CAT 130 ER
Výrobce: Cleancraft
Typ vysavače: průmyslové
Typ filtru: HEPA
Hmotnost: 13.5 kg
Hlučnost: 80 dB
Délka přívodového kabelu: 8.5 m
Zobrazit více
Příkon: 3500 W
Objem sáčku/nádoby na prach: 30 l
Vysávání: mokré, suché
Provedení: bezsáčkové
Napájení: kabelové
Měkčená kolečka: ano
Vysavač Cleancraft CAT 130 ER je vybaven vodním filtrem pro suché i mokré sání. Má zásuvku pro automatické spuštění elektronářadí, 1800 l/min vzduchový průtok, 32 mm průměr hadice a 2,5 m délku hadice. Spotřeba energie je 1,6 kW při napětí 230 V. Disponuje 30l nádobou z plastu a hmotností 13,5 kg. Hladina akustického tlaku činí 80 dB(A).
Zobrazit méně
Dedra DED 6602
Výrobce: Dedra
Typ vysavače: průmyslové
Hmotnost: 9.5 kg
Hlučnost: 75 dB
Příkon: 1400 W
Sací výkon: 1400 W
Zobrazit více
Objem sáčku/nádoby na prach: 20 l
Vysávání: mokré, suché
Provedení: bezsáčkové
Napájení: kabelové
Vhodné pro alergiky: ano
Průmyslový vysavač Dedra DED6602 s vodním filtrem je vhodný pro suché vysávání v obytných i užitkových prostorech. Výkon zařízení je 1400 W, napájení 230 V a objem nádrže 20 l. Poskytuje dvoufázové čištění s regulací sacího výkonu. Vysavač má také připojovací zásuvku a automatickou aktivaci.
Zobrazit méně
Dedra DED 7175
Výrobce: Dedra
Typ vysavače: multifunkční
Hmotnost: 6.5 kg
Typ filtru: HEPA
Délka přívodového kabelu: 1.5 m
Objem sáčku/nádoby na prach: 15 l
Zobrazit více
Vysávání: mokré, suché
Napájení: akumulátorové
Vhodné pro alergiky: ano
Pro domácnost se zvířaty: ano
Vysavač Dedra DED 7175 je vybaven bezkomutátorovým motorem s vodním filtrem, určeným pro suché i mokré vysávání. Tento model má nádrž o objemu 15 litrů z nerezové oceli, podtlak 16 kPa a váží 6,5 kg. K provozu je nutné dokoupit baterii a nabíječku s dobou provozu podle kapacity baterie (2Ah, 4Ah, 5Ah).
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Vysavač s vodním filtrem

Jak vybrat vysavač s vodním filtrem

Typy

Na výběr je několik základních druhů konstrukcí. Každá z nich má své přednosti i slabiny. Nyní si v krátkosti jednotlivé typy představíme v následující tabulce.

Typ vysavačePopis
KlasickýNejčastější a nejuniverzálnější přístroj, který najde využití ve většině domácností. Můžete jej využívat jak na koberce, tak i na tvrdé podlahy, díky různým nástavcům s ním můžete vysávat i čalounění. Klasická konstrukce využívá buď sáčkový systém, nebo bezsáčkový.
Multifunkční/průmyslovýPrůmyslový vysavač se používá se zejména při úklidu velkých prostor, jako jsou kanceláře, dílny, nebo například dopravní prostředky. Mají vysoký výkon a robustnější konstrukci. Některé modely vám umožní také vysávání vody či čištění koberců.
TyčovýPohodlná varianta pro úklid menších ploch zejména s tvrdými podlahami. Jeho předností je snadná manipulace a nízká hmotnost. Nevýhodou je naopak slabší výkon, a to především na kobercích. V nabídce najdete jak drátové, tak akumulátorové, sáčkové i bezsáčkové varianty.
RučníRuční vysavače byly vytvořeny za účelem rychlého úklidu drobných nečistot. Využijete jej například na rozsypaný cukr, některé i na vylité nápoje. Jedná se o malé přístroje, jejichž sací výkon je poměrně slabý. Jsou poháněny akumulátorem.
Tyčový a ruční 2v1Kombinovaný přístroj, který se skládá z konstrukce tyčového vysavače, do kterého je zasazený ruční vysavač. Tento typ vysavače má zpravidla nižší výkon, je tedy praktický při menším úklidu, jako hlavní vysavač do domácnosti však není příliš vhodný.
RobotickýRobotický vysavač je přístroj, který uklízí bez vaší pomoci. Je vybavený mnoha senzory, díky kterým se dokáže samostatně pohybovat po bytě. Tento typ vysavačů je vhodný na tvrdé podlahy, s koberci si poradí hůře. Záleží na konkrétním modelu.
ParníPrincip fungování parního čističe je poměrně jednoduchý. Pára, která je tvořená z vody v zásobníku dokáže rozpustit i zažrané nečistoty, vysavač pak zkondenzovanou vodu i s nečistotami vysaje. Pokud budete přístroj používat správně, tak na povrchu nezůstanou žádné čáry a šmouhy.
CentrálníV dnešní době populární řešení zejména v rodinných domech. Při jeho používání zcela odpadají problémy s přepojováním šňůry, plným sáčkem nebo poponášení často těžkého přístroje. Sběrná nádoba na nečistoty je umístěna ve sklepě nebo jiné vhodné místnosti a po bytě jsou pouze rozmístěny zásuvky, ke kterým se následně připojí hadice. Pozitivem je vysoký výkon a komfortní užívání. Nevýhodou je nutnost montáže a pořizovací cena, která je vysoká.
Vysavač s vodním filtrem

Vysavač s vodním filtrem může mít jakoukoliv podobu, iStock / Oksana Kuznetsova

Vodní filtrace

Oproti ostatním způsobům poskytuje řadu výhod. Nádoba s vodou je umístěna v těle vysavače. U některých modelů se setkáte s průhlednou nádobou, můžete tedy filtrační proces sledovat na vlastní oči. Díky sacímu výkonu se kapalina v nádobě roztočí vysokou rychlostí. Nečistoty, prach vlasy nebo zvířecí srst se odstřeďují ze vzduchu prostřednictvím vodního víru, který vznikne.

Vyčištěný vzduch následně putuje skrz další filtry, většinou se jedná o HEPA filtry. Ty zachytí zbývající nečistoty, jako jsou pyly, spory plísní a roztoče. Z vysavače pak už vychází čistý, svěží a zvlhčený vzduch. Právě to dělá z vodního filtru ideální řešení pro alergiky a astmatiky.

Příkon a výkon

Vysavač s vodním filtrem
Kärcher DS 6 1.195-220.0

I když tyto dvě slova znějí podobně, jedná se o dva zcela odlišné veličiny. Příkon nám udává množství spotřebované elektrické energie, tedy spotřebu. Platí zde, že čím je příkon vyšší, tím je vyšší také spotřeba. Mezi příkonem a výkonem však toto pravidlo neplatí.

Výkon, označovaný u vysavačů jako sací výkon, je klíčovou veličinou, která ovlivňuje kvalitu sání a tím také kvalitu vysavače. Může se stát, že výrobce sací výkon ve svém popisu výrobku neuvede, v tom případě platí jednoduchá pomůcka. Sací výkon odpovídá zhruba 20 – 35 % příkonu.

Hmotnost a ergonomie

Hmotnost vysavače s vodním filtrem zásadně ovlivňuje pohodlnost jeho užívání. U tohoto typu vysavače musíte totiž počítat nejen s váhou konstrukce přístroje, ale k celkové hmotnosti se ještě přičítá voda, kterou do filtru napustíte.

 • Můžete se setkat i s modely, jejichž hmotnost bude okolo 10 kg, což není při pohybování po domácnosti úplně ideální.
Vysavač s vodním filtrem
Kärcher DS 6 Premium 1.195-240.0

Co se týče ergonomie, je tu několik prvků, které vám obsluhu vysavače zpříjemní. Jedná se například o:

 • teleskopickou trubici, kterou můžete přizpůsobit výšce vaší postavy.

Dalším prvkem je umístění nástavců. Některé vysavače umožňují uložení nástavců ve speciální přihrádce v těle vysavače. Máte je tak vždy po ruce.

Velikost nádobky na vodu

Nádobka na vodu je nezbytnou součástí vysavače s vodním filtrem. Důležité je, abyste zašpiněnou vodu z nádobky vylili po skončení každého úklidu. Měli byste vybírat tak, aby vám obsah nádobky vystačil alespoň na jeden úklid. Dávejte pozor také na to, aby vám šla nádobka snadno sundat, vyprázdnit a zase vrátit zpět. Potřebnou velikost můžete odhadnout podle velikosti vaší domácnosti nebo plochy, kterou s přístrojem chcete uklízet.

 • Plocha do 100 m2 – postačí zhruba vysavač s nádobkou zhruba o kapacitě 3 litry
 • Plocha nad 100 m2 – zde už je vhodná nádobka o objemu 4 – 6 litrů.
Žena čistí nádobu na vodu vysavače

Velmi důležité je zvolit správnou velikost nádoby na vodu, iStock / AntaresNS

Cena

Vysavač s vodním filtrem
Cleancraft CAT 130 ER

Je zřejmé, že za vodní vysavač zaplatíte vyšší sumu, než za klasický. Jejich cena může být různá, záleží na vybavení, množství funkcí a podobně.

 • Do 5 000 Kč – Tohle je hranice, od které se doporučuje teprve vodní vysavač vybírat. Modely levnější než za 5 000 Kč většinou nejsou kvalitní nebo mají nízký výkon.
 • 5 000 – 10 000 Kč – V této cenové kategorii už najdete poměrně výkonné modely s rozšířeným příslušenstvím.
 • Nad 10 000 Kč – Nad 10 000 Kč už se pohybují profesionální vysavače, což jsou většinou multifunkční přístroje s mnoha funkcemi. Pokud nejste profesionál nebo extra náročný zákazník, pak je tato investice zcela zbytečná.

Otázky a odpovědi

Jakou značku při výběru vysavače s vodním filtrem zvolit?

Na trhu existuje spousta kvalitních a osvědčených výrobců. Pro představu můžeme uvézt například Bosch, Thomas nebo Kärcher.

Jaké další funkce můžeme u vodního vysavače očekávat?

Existují i další funkce, které vám usnadní používání přístroje. Jednou z nich je indikátor zaneseného filtru. Díky němu nemusíte filtr kontrolovat, ale stačí letmý pohled na kontrolku, která vám na to upozorní. Dále jistě oceníte gumové nárazníky, měkčená kolečka nebo funkci Soft Start, která umožňuje postupné spouštění motoru, což je výhodné pokud chcete svému vysavači prodloužit jeho životnost. Automatické navíjení kabelu je dnes už samozřejmostí.
Zobrazit kompletní nabídku Vysavač s vodním filtrem